Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Antracitová barva

Antracitová barva je elegantní, tajemná a nesmírně zajímavá. V interiérech je módní na nábytku, doplňcích, ale i na celých zdech. Není ještě tak tmavá, jako černá, ale není to tak úplně ani šedá. Inspirujte se s námi krásnými interiéry v antracitové barvě. 

Je antracitová barva vhodná do interiéru? 

Antracitová barva získala jméno podle nejcennějšího druhu černého uhlí. Je velmi tmavá, sytá a tajemná. Když ji správně použijete, v interiéru bude elegantní a zajímavá. Stejně jako u dalších tmavých barev, například černé nebo tmavě zelené, si i u antracitové barvy musíte dát pozor, abyste to s ní nepřehnala. 

Tmavá barva na zdi: Na co si dát pozor 

 1. V malém pokoji ji využijte jen na menší zeď nebo dekorace. 
 2. Nejlépe se hodí do velkých prosvětlených místností. 
 3. Když jí je hodně, místnost působí jako tmavý žalář. 
 4. Tmavou barvu vždy doplňte světlým kontrastem. 
 5. Nepřehánějte to se složitými vzory. 

Jaké barvy a materiály kombinovat s antracitovou 

K antracitové barvě se skvěle hodí zejména světlé dřevo, kov a hnědá kůže. Bílou barvou místnost prosvětlíte a dodáte jí svěžest. S dalšími odstíny šedé a černou barvou docílíte elegantního monochromatického interiéru. 

Můžete vybrat kontrastní barvu a využít ji na doplňky nebo celý kus nábytku. Skvělý kontrast k antracitové je hořčičná nebo starorůžová. Pro oživené místnosti do pokoje přidejte živé rostliny, mohou být jak ve váze, tak v květináči. 

Jak využít antracitovou barvu 

Antracitová barva (respektive všechny tmavé odstíny) v nás vyvolávají pocit bezpečí a klidu. Podporují sebeovládání, přemýšlení a trpělivost. Proto jsou tyto barvy perfektní volbou do pracovny, ložnice, obývacího pokoje, koupelny i kuchyně.  

 • Vymalujte jen některé stěny, zbytek nechte bílý 
 • V koupelně či kuchyni kombinujte antracitovou s bílými obklady 
 • Antracitová barva se vyjímá v industriálním stylu a v půdních prostorech 
 • Můžete využít také beton, například v koupelně nebo na kuchyňskou linku 
 • V malém nebo tmavém pokoji může antracitová působit depresivně 

Inspirace: Nejkrásnější interiéry v antracitové barvě 

Připravili jsme pro vás ty nejkrásnější inspirace na interiéry s antracitovou barvou. Přesvědčte se, že tmavý interiér nepůsobí depresivně ani příliš tvrdě. 

Industriální obývací pokoj v antracitové barvě 

Antracitová barva se skvěle vyjímá v obývacím pokoji s vysokými stropy a velkými okny. Přímo se tak nabízí loftové byty a další prostory v industriálním stylu. Zeď za koženou sedací soupravou vymalujte na antracitovou barvu, podlahy nechte jednoduše betonové nebo na ně položte neopracované dřevo a nábytek vyberte v černém kovu.  

TIP! Trendy pro rok 2021: barvy do obývacího pokoje

Ložnice s tmavými antracitovými zdmi 

Antracitovou barvu do ložnice vyberte pouze v případě, že v ní máte skutečně dostatek denního světla. Nechte bílé stropy a lišty nebo štukování. V bílé barvě můžete vybrat i některé kusy nábytku a doplňky. K antracitové barvě do ložnice zvolte světle šedé a modré nebo starorůžové detaily. 

Antracitová barva do kuchyně 

Tmavé kuchyně jsou v módě. Stejně jako bílá kuchyně je ta v tmavě šedé nebo černé barvě elegantní, nadčasová a neomrzí vás. Ty tmavé jsou ale originálnější. Antracitovou barvu můžete zvolit na celou kuchyň včetně stěn nebo jen na kuchyňský ostrůvek. Skvěle bude vypadat dřevěná i mramorová kuchyňská linka.  

Antracitová barva do koupelny 

Antracitovou barvu můžete zvolit i do designové koupelny. Máte hned několik krásných kombinací na výběr. Na většinu zdí vyberte velkoplošné bílé obklady, pouze na zeď ve sprchovém koutu nebo za vanou antracitové, ve stejné barvě pak i dlaždičky na zem.  

Další možností je kombinace antracitu na stěny a světlejší šedé barvy na zem. Tuto variantu zvolte, pokud máte v koupelně velké okno. Můžete také kombinovat menší bílé obklady s antracitovou stěnou. 

TIP! Šedá koupelna: 10 originálních inspirací, které uvolní tělo i duši

Nejkrásnější nábytek a dekorace do antracitového interiéru 

 • Nábytek vybírejte kovový, dřevěný nebo bílý 
 • Vybírejte jednodušší kousky s jasnými liniemi 
 • Kovové dekorace v černé, zlaté i stříbrné barvě 
 • Vzory volte maximálně jednoduché, geometrické 
 • Hodí se výrazné kontrasty pro rozjasnění místnosti 

Jaká světla vybrat do interiéru v antracitové barvě 

Když zvolíte tmavou barvu do interiéru, musíte dbát především na dostatek světla. V ideálním případě se do pokoje dostává skrz velká okna denní světlo, i tak ale nezapomeňte na dodatečné osvětlení. Využijete ho nejen po večerech, ale také v zimních měsících. 

Osvětlení kombinujte v několika vrstvách. Nejvhodnější je jedno výrazné centrální světlo, několik bodových světel na místa, kde pracujete, a nástěnné lampy a lampičky pro intimní osvětlení. Atmosféru pak doladíte ještě svíčkami. 

Světla vybírejte v kovu, černém, bílém, ale i zlatém. Teplejší dojem pak vytvoří látková stínidla. Ty mohou být v různých odstínech šedé nebo v kontrastní barvě, která se objeví i na jiných prvcích. 

Shrnutí 

Tmavá barva v interiéru je odvážná volba, která vyžaduje ostražitost. Když ale vše správně sladíte, vaší odměnou bude stylový, elegantní interiér, který vás jen tak neomrzí. 

Pokud si ještě antracitovou barvou nejste jistá, inspirujte se i v dalších článcích, které jsme připravili na téma barev. Mohla by vás zaujmou například: 

Zaregistrujte se zdarma na serveru Westwing. Budete mít přístup k neustálé zásobě inspirace, našim tipům i exkluzivním nabídkám, díky kterým bude váš domov ještě krásnější