Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
bílá ložnice

Toužíte po hezké ložnici? V té stávající se necítí dobře, chybí pocit útulna nebo je tam až moc barev, které vás ruší při spánku? Je potřeba dobře rozmyslet, jaký design vlastně chcete nastolit. Někdy se do prostoru míchá až moc struktur, nápadů, vzorů a vybavení. Pokoj je pak přeplácaný a zahlcený. V takovém případě je třeba zvolnit, zjednodušit a zjemnit. Ideální je vytvořit bílou ložnici. A věřte, že to nebude nic nudného. Bílá je klasika. A pokud ji zlehka dotvoříte jinými prvky, věřte že bude nádherná.

Základní rysy v bílé ložnici

Tato barva se hodí do malých i velkých prostor. Přirozeně totiž odráží světlo a místnost tak projasní. Ocení ji i ti, kteří mají náročnou práci, celý den se honí a večer touží vypnout mozek a nad ničím nepřemýšlet. Bílá ložnice je svěží, jemná a s dobrým vybavením a dekoracemi může být i velmi romantická a uspořádaná pro kvalitní spánek a odpočinek.

Pokoj do této barvy můžete ponořit celý. Od výmalby, přes vybavení, nábytek až po interiérový textil. Milovníci pořádku a minimalismu ji taky budou milovat. Bílá byla vždy znakem čistoty a nevinnosti. Pro koho by bylo té bělosti příliš, může ji doplnit jakoukoliv jinou barvou. Vzorované přehozy, jemně barevné tapety, dekorativní polštáře či chlupaté koberečky zde najdou také uplatnění.

TIP! Nesmrtelná klasika: Bílá barva v interiéru

Uspořádání ložnice: bílá v různých stylech

Všechny pokoje ve vašem domově, by měli spolu souznít. Vzájemně se doplňovat. Proto i bílá ložnice má svá pravidla, aby zapadla do jakéhokoliv stylu a vkusu. Berte v potaz celý prostor. Jedině pak, si ji užijete do syta.

1. Bílá ložnice s prvky dřeva

Dřevo vždy fungovalo v tom smyslu, že dodává pocit tepla. Hřejivý vzhled se skvěle doplňuje s chladnou bílou. Můžete do pokoje postavit dřevěný nábytek, položit podlahu anebo postačí na zeď připevnit dvě tři dřevěné police. Vyzkoušet můžete i různé imitace. Květiny vyniknou v pěkném květináči, fotografie zase v rámečku s výraznými letokruhy.

2. Cihlová zeď v bílé ložnici

Dalším trikem je instalovat do ložnice cihlovou zeď. Můžete použít klasické cihly nebo tapetu. Klidně můžete zachovat i barvu bílé. Takové cihly totiž i přesto krásně vyniknout. Nejčastěji se taková zeď ozvláštní za čelem postele. Skvěle se hodí do domovů zařízeném ve skandinávském stylu. Ložnice je tak trochu jiná. Dostává nový vzhled a hloubku. Tu můžete podpořit nástěnnými dekoracemi, které ještě více na cihlovou zeď v ložnici upoutají pozornost.

3. Bílá ložnice ve skandinávském stylu

Jak bylo řečeno výše, dobře působí cihlová zeď. Avšak jsou i jiné možnosti. Skandinávský styl ložnice je velmi oblíben po mnoho let, proto se ví, že dobře působí, pokud do bílé ložnice propašujete mnoho přírodních motivů. Opět v bílé nebo jiné přírodní barvě. Dobře vypadají i šedivé dekorace. Třeba povlečení, svícny. Minimalismus je vítán. Na drobnosti na nočním stolku využijte proutěné košíky, na přehoz pletený pléd a na okna pověste vzdušné šedé nebo krémové záclony.

Bílá ložnice v boho stylu

Boho je velmi uvolněné a útulné. Dovoluje kombinovat neslučitelné. V případě ložnice byste měli být opatrnější ve volbě barev a materiálů. Avšak přírodní motivy a barvy jsou povoleny. Vzorovaná tapeta, barevné skříňky, proutěné křesílko, tkané dekorace a lapač snů nad postelí. V boho stylu je povoleno i makramé – pletená nástěnná dekorace.

Bílá ložnice ve stylu glamour

Milovníci luxusu jistě zajásají. Co je více než bílá luxusní ložnice? Dodává půvab, eleganci. Pokud ji doplníte krystaly, flitry, leskem třeba v nábytku a také kožešinou bude dokonalá. Zapomeňte na nudnou bílou ložnici připomínající nemocnici. Dodejte ji dynamiku. Glamour ložnice je elegantní.

TIP! Styl glamour: 5 nápadů pro elegantní bydlení

Minimalistická bílá ložnice

Máte rádi funkčnost a jednoduchost. Nejste zrovna nadšeni ze všemožných polštářků, dek, svícnů a zdobení? Pak je pro vás minimalistická bílá ložnice jako stvořená. Dodejte to podstatné. Takže bílý nábytek s ústředním bodem v podobě postele. Ve stejné barvě jednoduché povlečení, minimum dekorací a textilu. V podstatě stačí postel, skříň a stolek. To je vše. Takový pokoj může být pro některé strohý, ale věřte, že je v něm mysl zcela klidná. Pokud vás přece jen mrazí z tak čistého vzhledu, můžete opticky pokoj rozzářit jednou barvou. Třeba v podobě jednoho polštářku na posteli, záclon nebo třeba taburetu. Avšak pamatujte, méně je více!

Jak zařídit bílou ložnici v podkroví?

Máte doma nevyužité podkroví a sami spíte na pohovce? Nebo zkrátka chcete něco netradičního, jedinečného? Zkuste si tam vytvořit malý osobní kousek, ložnici. V podkrovní ložnici v podstatě nepotřebujete mnoho. Postačí kvalitní postel. Třeba se zajímavým čalouněným dřevem. Můžete ji postavit do středu podkroví, pod okno nebo šikminu. Nezapomeňte na dostatek umělého světla. Dobře funguje, pokud jednu zeď zvýrazníte. Vhodná tapeta nebo cihlová zeď postačí. Ložnice v podkroví je velmi útulná. Stísněný prostor si však žádá nezahlcovat nábytkem. Raději se držte minimalismu.

zaregistrujte bezplatně na Westwing. Budete pravidelně dostávat velkou porci rad a návodů.

Jak vybrat nábytek do bílé ložnice

Bílý nábytek se velmi často používá k vybavení dětského pokoje. Ale velmi dobře vypadá i v ložnici. Můžete zvolit jak lesklou, tak matnou variantu. Nábytek je nejdůležitější součástí každého pokoje, nejinak je tomu i v ložnici. Bílá postel neodmyslitelně patří k představě bílé ložnice. Šatní skříň v této barvě nepůsobí nijak robustně a opticky neubírá na prostoru. Přitom pojme mnoho oblečení, sezónního vybavení a módních doplňků. Pokud chcete dodat na luxusu volte zajímavé úchyty na nočních stolcích. Stříbrné nebo zlaté jsou trefou do černého. Krásně zaujmou.

Do bílé ložnice umístěte i zrcadlo. Místnost ještě více prozáří a tím vynikne jeho jemnost a lehkost. Můžete na zeď pověsit velké zrcadlo anebo nechat vyrobit skleněné posuvné dveře u vestavné skříně.

Musí být podlaha nutně bílá?

Pokud se hovoří o bílé ložnici, každý si asi hned vybaví pokoj, který je od podlahy až po strop bílý. Ano, je to možnost. Buď se totiž při výběru podlahy řídíme pravidlem podobnosti anebo kontrastu. Takže pokud chcete skutečně panenský pokoj, položte bílý vinyl. Jestliže chcete pokoj trochu zútulnit a dodat pocit tepla, vyberte podlahu tmavší. V kontrastu s bílým nábytkem a textilem bude vypadat skvěle.

Dekorace do bílé ložnice

Bílá je universální. Klidně tedy popusťte uzdu kreativity a kombinujte. Pokud se budete držet v tónu světlých barev, bude ložnice útulná, čistá a velmi elegantní. Ale můžete se vydat i opačnou stranou. Rozbít jedním prvkem ucelený vzhled. Barevný koberec, závěs, police, obraz nebo i osvětlení. Klidně můžete na zeď použít i jen barevné velkoplošné nálepky třeba s motivy květin. Zaručeně to dodá wow efekt. Dobré na dekoracích je to, že se dají snadno nahradit. Takže pokud už vás nebudou bavit světle zelené závěsy, ale budete chtít trochu energie, zaměníte je za fialové rolety. A tak se dá pokračovat do nekonečna.

Patero pravidel pro výběr bílé ložnice

Pokud chcete, aby zařízení ložnice v bílé barvě dopadlo na jedničku, držte se těchto 5 pravidel:

  1. Zvolte správný odstín podlahy. Buď podobný nebo kontrastní
  2. Vše nemusí být bílé, zaneste do prostoru barevné doplňky
  3. Ložnice musí ladit se zbytkem, zařiďte ji tedy v hlavním stylu vašeho domova
  4. Nábytek volte buď bílý nebo přírodní. Jde o velké prvky, které se hůře nahrazují
  5. Pokud nechcete, aby pokoj působil jako v nemocnici, musíte do něj vnést život. Správné osvětlení, osobní věci a různý materiál pomohou

Potřebujete pravidelnou dávku nové inspirace, jak zařídit interiér, zvelebit místnost, prosvětlit ji nebo opticky zvětšit? Pak se zaregistrujte bezplatně na Westwing. Budete pravidelně dostávat velkou porci rad a návodů.

Mohlo by vás také zajímat tyto články: