Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
tyrkysová barva do ložnice

Barvy do ložnice určí jejich atmosféru a ovlivní vaše pocity. Jak vybrat tu nejlepší barvu do ložnice, jaké jsou trendy a je něco, na co si dát pozor? Přinášíme inspiraci, která vám pomůže s rozhodnutím i samotným procesem malování ložnice.

Proč je správný výběr barvy do ložnice důležitý

Různé barvy na nás mají různé účinky. Teplé barvy povzbudí, studené a tmavé zase uklidňují. Žlutá barva probouzí radost, modrá vyvolává pocit klidu a jistoty, zelená přináší harmonii a červená dodává energii.

Působení určitých barev můžeme využít v náš prospěch, mohou ale také uškodit. Příliš výrazná barva může bránit kvalitnímu spánku a odpočinku a v některých nevýrazných a studených barvách se nemusíme cítit příjemně, útulně a nedokážeme se uvolnit.

Výběr správných barev do ložnice je důležitý, protože má významný vliv na náladu, kvalitu spánku, estetickou hodnotu a atmosféru místnosti.

Jak vymalovat ložnici

V ložnici trávíme čas především odpočinkem, relaxací nebo intimní chvilkou s nejbližšími. Proto nezapomeňte, že ta nejlepší barva je taková, ve které se cítíte dobře. Můžete se ale nechat inspirovat trendy a zjistit, jaké barvy nejsou ty nejvhodnější.

Vhodné barvy do ložnice

Existují barvy, které do ložnice perfektně pasují? Ano! Mezi barvy, se kterými nešlápnete vedle patří:

 • Tmavě modrá v sobě nese energii šesti barev duhy, zároveň ale uklidňuje. Prostor zútulní a nejlépe působí v kombinaci s bílou.
 • Hnědá barva je barvou země a hlíny, proto dává pocit stability. Nejlépe vypadá v kombinaci s přírodním dřevem, zjemněná krémovou
 • Levandulová barva se hodí pro harmonizující účinky fialové barvy. Vyvolává v nás asociaci s květinou levandule, která uklidňuje i fyzicky.
 • Odstíny šedé dodají pocit luxusu a vypadají skvěle při kombinování různých textilií a povrchů. Barva podporuje pocitové ticho a klid.
 • Tlumená zelená působí zemitě a přírodně. Ložnici vybavte dřevěným nábytkem a nechte se unášet harmonizující barvou jara.
 • Neutrální barvy jako je bílá, šedá a béžová budou vždy vypadat dobře. Můžete je doplnit jednoduchými akcenty dalších barev.

A jaké barvy se do ložnice nehodí? Červená, oranžová, agresivní žlutá, limetková a další výrazné odstíny. Tyto barvy vás před usínáním zbytečně nabudí energií a je lepší používat je v menším množství a v jiných částech domova.

Trendy v barvách do interiéru

Stejně jako v nábytku a dekoracích, i v barvách přicházejí různé trendy. Není třeba se jich za každou cenu držet, mohou ale pomoci jako inspirace. Některé jsou očekávané a spadají do dlouhodobě nejoblíbenějších barev v ložnici, jiné vás překvapí. Jaké jsou ty letošní?

 • Modrá
 • Žlutá
 • Zelená
 • Stříbrná
 • Hnědá
 • Černá
 • Béžová

TIP! 12 trendů do ložnice, které budou dominovat v roce 2023

Barevné inspirace do ložnice

Připravili jsme si pro vás několik kombinací, které se do ložnice skvěle hodí. Nechte se inspirovat, ale vždy berte v potaz především vlastní vkus.

1. Neutrální a světlé tóny

Při výběru barvy do malé ložnice nejčastěji sáhneme po neutrálních a světlých tónech. Ty dokáží prostor zvětšit a dodávají pocit čistoty. Šedá ložnice, krémová i bílá ložnice jsou nadčasové a vždy v módě. Hodí se také pro ty, kdo rádi styl pokoje mění – toho snadno dosáhnete použitím různých doplňků, přehozů i závěsů.

2. Žluté odstíny v ložnici

I žlutá barva se může hodit do ložnice, vyvolává pozitivní a radostný pocit a zároveň vás zahřeje. Na zdi zvolte raději jemnější odstíny, u doplňků ale můžete sáhnout i po výraznější barvě, například moderní hořčicově žluté.

3. Odstíny modré barvy v ložnici

Modrá ložnice patří už desítky let mezi ty nejoblíbenější. Její uklidňující účinky vás ukolébají jako mořské vlny a na výběr máte z nekonečného množství odstínů. Nikdy nešlápnete vedle. Perfektně vypadá v kombinaci s bílou, ale i se zlatou, stříbrnou nebo se dřevem.

4. Tóny hnědé barvy do ložnice

Hnědá barva je barva země a přírody. Má uklidňující účinky a působí útulně, teple a domácky. Vybavte pokoj nábytkem a textiliemi z přírodních materiálů jako je dřevo, len nebo kožešina a vytvoříte přímo ráj pro relax.

5. Odstíny zelené barvy v ložnici

Tlumená zelená barva uklidňuje a napomáhá odpočinku. Má dokonce i léčivé účinky, proto je to ideální barva do ložnice. Abyste podpořili přírodní vzhled, vybavte ložnici dřevěným nábytkem a nezapomeňte na několik pokojových rostlin ve stylovém květináči.

Barvy do ložnice podle stylů

Stejně jako je tomu u barev v obývacím pokoji, i v ložnici se můžete řídit stylem, kterým ji chcete zařídit. Jaké barvy se k jednotlivým stylům hodí?

Do ložnice ve skandinávském stylu se budou hodin především jemné, přírodní a neutrální odstíny. Vymalujte bílou, šedou nebo béžovou barvou a přidejte jen pár výraznějších akcentů na povlečení a nábytek. Hodí se podzimní oranžová, hořčičná, tmavě zelená, světle modrá a starorůžová.

Moderní ložnice by měla být prakticky a jednoduše vybavená a převažovat by opět měly neutrální barvy. Skvěle ale vypadá jedna výraznější zeď nebo dokonce tapeta se vzorem. Vzor vyberte takový, který vás nebude rušit, hodí se různé rostliny.

Boho styl miluje jemné zemité barvy. Inspirujte se trendy jako je hnědá s béžovou a ty doplňte přírodními materiály, které ložnici zútulní.

Do industriální stylu se hodí materiály jako kov, beton, masivní dřevo nebo cihly. Výborně se hodí ložnice v odstínech šedé.

Teplé zemité barvy využijete v rustikálním stylu. Béžová, hnědá, zelená, a dokonce i lehký akcent červené. Rustikální ložnice by měla být především útulná.

Jak změnit barvu ložnice bez malování

Toužíte po změně v ložnici, ale do malování se vám nechce? Barevný tón zvládnete hravě změnit i pomocí různých doplňků, nábytku nebo dokonce správně nasměrovaného světla. Ideální je, když máte vymalování neutrální barvou, některé změny ale zvládnete i s výraznějšími odstíny.

Patero při malování ložnice

 1. Nesoustřeďte se jen na zdi, barvu dodává i nábytek a doplňky.
 2. Při výběru barvy berte v potaz velikost a styl místnosti.
 3. Výrazné barvy mohou narušovat spánek.
 4. Teplé barvy dodávají pocit bezpečí.
 5. Studené barvy uklidňují.

TIP! Jak vymalovat pokoj

Díky registraci do klubu Westwing, která je bez poplatku, už nikdy nezmeškáte naše exkluzivní nabídky, díky které váš domov rozkvete a bude ještě krásnější.

Mohlo by se vám také líbit: