Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
kam na velikonoce k moři

Na Velikonoce se tradičně jezdí za posledním sněhem na hory. Jestli je na vás už ale zima příliš dlouhá a vaše srdce touží po troše vitamínu D, nic vám nebrání vyrazit za sluníčkem! Máme pro vás tipy, kam na Velikonoce k moři na krátký výlet v Evropě i pořádný odpočinek v tropech.

Kdy se slaví Velikonoce 2023

Velikonoce jsou takzvaný pohyblivý svátek. To znamená, že se každoročně slaví v jiný termín. Nestačí si zapamatovat datum, protože Velikonoce vychází na první neděli po prvním jarním úplňku. Tedy po úplňku, který nastane po 6. dubna. Letos budeme Velikonoce slavit na začátku dubna:

  • Velký pátek: 7. dubna
  • Velikonoční neděle: 9. dubna
  • Velikonoční pondělí: 10. dubna
  • Velikonoční prázdniny: 7.–10. dubna

Už od roku 2016 patří v České republice mezi dny volna nejen Velikonoční pondělí, ale také Velký pátek. Máme tak čtyři dny volna, za které lze stihnout krásný výlet třeba na jih Evropy.

Jarní prázdniny 2023

Pokud jsou na vás čtyři dny málo nebo chcete vyrazit někam dál, budete se muset vzít dovolenou. Jestli plánujete odjet s celou rodinou, stojí za zvážení využít místo Velikonoc jarní prázdniny. Kdo říká, že musíte na jaře na hory? Například v Mexiku si budete užívat ty nejkrásnější teplé dny.

Jarní prázdniny v roce 2022 probíhají od 7. února do 20. března. Konkrétní termín se liší podle okresu, ve kterém dítě chodí do školy, a každý rok je cyklicky posunutý o jeden turnus.

Velikonoce u moře v Evropě

Přestože ani v jižní Evropě se přes Velikonoce nedočkáte extrémně vysokých teplot, můžete si užít první sluneční paprsky. Po dlouhé zimě vás bez problému zahřejí. Navíc nasajete pozitivní jižanskou náladu, která sama o sobě stačí k navození letní nálady.

1. Mallorca, Španělsko

Španělský ostrov Mallorca je cíl pro letní dovolenou u moře. Už na jaře se zde ale dočkáte teplot přes 20 stupňů a z Prahy na Mallorcu doletíte za dvě a půl hodiny. Při své návštěvě se můžete těšit na tradiční průvod, který se koná na Velikonoční neděli. Určitě ochutnejte tradiční sladkosti jako jsou robiols nebo crespells. 

TIP! Kam v Barceloně: 15 nejkrásnějších míst, která musíte navštívit

2. Korfu, Řecko

I na řeckém ostrově Korfu se teploty v polovině jara dostávají ke dvaceti stupňům. Celých 98 % Řeků vyznává křesťanství a hlásí se k ortodoxní víře. Není se proto čemu divit, že Velikonoce jsou v celém Řecku důležitou událostí. Můžete se těšit na spoustu aktivit, průvody a navíc si užijete atrakce s méně turisty.

3. Lisabon, Portugalsko

Velikonoce jsou perfektní čas na návštěvu Lisabonu. Přes léto tu může být až příliš vedro na nerušené prozkoumávání města, na jaře je naopak počasí příjemně teplé. Pobyt si ale zarezervujte včas, ceny se s blížícími se svátky zvyšují.

4. Bari, Itálie

Jihoitalské Bari nebo jakákoliv jiná část regionu Puglia vás okouzlí malebnou architekturou, usměvavými obyvateli a úžasnou gastronomií. Z Prahy na Bari doletíte za necelé dvě hodiny. Prozkoumejte všechna náměstí, ochutnejte místní těstoviny orecchiette a užijte si teplý večer s koktejlem v ruce.

TIP! Jak naplánovat výlet do Říma

5. Nice, Francie

Když zmiňujeme gastronomii a jedinečnou atmosféru, nemůžeme vynechat Francii. V Nice si můžete dosyta užívat mořské plody, skvělé víno a trénovat svou francouzštinu. Město ještě nebude příliš horké na procházky, ale ani příliš chladné na večerní posezení. Nenechte si ujít páteční průvod se svíčkami.

TIP! Romantický výlet do Paříže: Jídlo, památky i ubytování

Jarní prázdniny v tropech

Čtyřdenní dobrodružství v destinacích s teplotami kolem 20 °C vám nestačí? Odletět do tropů na tak krátkou dobu by se moc nevyplatilo, proto doporučujeme dovolenou protáhnout minimálně na 10 dní. Jestli se vám nechce čekat až do Velikonoc, můžete využít také jarní prázdniny.

6. Cancún, Mexiko

Karibské pobřeží je nejvyhledávanější turistická oblast Mexika. Čekají vás pláže s bílým pískem, průzračné moře a nízké ceny. V Cancúnu vás čeká rozsáhlá hotelová zóna, nedaleká Playa del Carmen nabízí o něco autentičtější zážitek a trajektem se odsud dostanete na klidnější ostrov Cozumel.

7. Lanzarote, Kanárské ostrovy, Španělsko

Kanárské ostrovy jsou geograficky na úrovni Afriky, geopoliticky ale spadají po Španělsko. Jen pět a půl hodiny letecky z Prahy si tak můžete užívat celoročně příjemné počasí, krásnou přírodu i možnost surfovat. 

8. Cartagena, Kolumbie

Některé části Kolumbie byly ještě před třiceti lety pro turisty zapovězené území. Dnes jde naopak o vyhledávanou lokalitu. V městečku Cartagena vás čeká koloniální architektura, barevné ulice i bílé pláže s tyrkysovým mořem. 

9. Phuket, Thajsko

Pokud toužíte po zábavě a nevadí vám větší návaly lidí, vyrazte na největší thajský ostrov Phuket. Dovolenou můžete spojit s pár dny v Bangkoku, odkud létají levné spoje. Pobyt ale doporučujeme rezervovat co nejdříve.

10. Dahab, Egypt

Dahab je významné rybářské a turistické centrum na severovýchodě Egypta. Ani v sezóně zde není příliš rušno, přesto v centru najdete plné vybavení včetně kaváren, restaurací a barů. Určitě byste při návštěvě neměli vynechat potápění nebo šnorchlování u tzv. Modré díry.

Ať už se letošní Velikonoce rozhodnete strávit na horách, u moře, ve městě nebo doma s rodinou a přáteli, nechte se stáhnout pozitivní náladou, kterou s sebou příchod jara přináší. Pozvěte jej i do svého domova pomocí jarních a velikonočních dekorací. Inspirujte se na Westwingu.

Chcete ještě více tipů a nápadů ze života, cestování i interiérového deseignu? Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing pro pravidelnou dávku inspirace i exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.

Mohlo by se vám také líbit: