Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Kam na svatební cestu

Paříž je město lásky, propracovaného jídla a skvělého vína. Čekají na vás procházky po náplavce řeky Seiny, muzea a galerie plné umění a neodolatelná vůně linoucí se z každé pekárny.  Naplánujte si výlet do Paříže a prožijte ty nejlepší momenty s těmi nejbližšími!

Kde se v Paříži ubytovat? 

Ubytování v Paříži najdete v rozpětí od luxusních pětihvězdičkových hotelů, přes autentické byty až po levné hostely. Levné ubytování v Paříži také najdete ve známé síti hotelů F1. Čím dál od centra se ubytujete, tím nižší cenu získáte. 

Paříž je rozdělená na dvacet obvodů, Pařížané je nazývají „arrondissement“. Od středu jdou postupně ve spirále a tvoří tak v podstatě okruhy. Na prvním až čtvrtém obvodu se rozkládá nejužší centrum. Najdete zde nejvíce památek a nejvyšší ceny. Do desátého obvodu je širší centrum a skrz další obvody se dostanete na okraj Paříže. 

Hotely v Paříži 

Průměrná cena levných hotelů v Paříži se pohybuje kolem 2 000 Kč za noc. Dál od centra seženete i levnější pokoj. Čím blíže jste naopak středu města, tím vyšší očekávejte cenu. Cena luxusních hotelů v Paříži se pohybuje i v desítkách tisíc. Například noc v pařížském hotelu Ritz vyjde minimálně na 1 100 euro. 

Airbnb v Paříži 

Airbnb pro vás bude vhodnou alternativou, pokud chcete bydlet mezi místními a mít vlastní prostor. Krátkodobý pronájem v Paříži se vám vyplatí především ve chvíli, kdy zde strávíte alespoň týden nebo dokonce měsíc – poskytovatelé pak nabízí slevy, někdy až 50 %. 

Levné ubytování v Paříži 

Levné ubytování v Paříži najdete především na jejích okrajích. Například známá síť hotelů Formule 1 nabízí ubytování v jednoduchém pokoji i pod tisíc korun na noc. Pro levné ubytování v centru Paříže je vhodnou volbou hostel. 

Co navštívit v Paříži? 

V Paříži najdete kromě Eiffelovy věže mnoho krásných muzeí, galerií a dalších památek. Za zmínku stojí i místní architektura – samotné procházky po Paříži a obdivování místních kostelů, paláců a obytných domů jsou velký zážitek, za který nemusíte platit. 

Muzea a galerie v Paříži 

Louvre je neznámější muzeum v Paříži sídlící v bývalém královském paláci. Kromě proslulého obrazu Leonarda da Vinci jsou zde tisíce dalších exponátů. Zastavíte-li se u každého z nich jen na půl minuty, strávíte v Louvru 200 dní. 

Centrum Pompidou vás zaujme již svým exteriérem v industriálním stylu. Nabízí gigantickou kolekci moderního umění – mezi 100 tisíci díly najdete vše od Picassa až po moderní videoinstalace.  

Muzeum Orsay je druhé nejnavštěvovanější muzeum v Paříži plné impresionistického umění od velikánů jako je Degas, Cézanne, Manet, Renoir a Monet. 

V Paříži najdete desítky dalších muzeí a galerií, od těch dedikovaných Rodinovi a Picassovi, až po malé galerie začínajících umělců. 

Nejkrásnější pařížské vyhlídky 

Paříž je krásná i při pohledu z vrchu. Výhled na celé město máte hned z několika míst. 

1. Eiffelova věž

Nejznámější pařížská atrakce a symbol lásky jistě stojí za návštěvu. Do nejvyššího patra lze vyjet pouze výtahem, ale do nižšího můžete vyjít i po schodech. Doporučujeme návštěvu rezervovat předem, vyhnete se tak dlouhým frontám. 

2. Věž Montparnasse

210 m vysoký mrakodrap na hranici 14. a 15. obvodu nabízí dechberoucí výhled na celé město, včetně Eiffelovy věže.  

3. Vrcholek Montmartre

Z místa, kde stojí bazilika Sacré-Cœur uvidíte většinu Paříže – zdarma! 

4. Galerie Lafayette

Místo kromě nákupů láká k návštěvě také svou terasou. Čeká vás zde výhled na operu, Eiffelovu věž, Notre Dame, Sacré-Cœur a další památky. Opět bez poplatku. 

5. Náměstí Trocadéro

Ikonické náměstí s nejkrásnějším výhledem na Eiffelovu věž. 

Další zajímavá místa v Paříži 

 • Katedrála Notre-Dame: Mistrovské dílo v gotickém stylu momentálně bohužel není možné navštívit. Probíhá zde rekonstrukce po požáru v roce 2019. 
 • Tuilerijské zahrady: Velký park přímo v centru nabízí příjemný odpočinek při toulkách po hlavních atrakcích. 
 • Bazilika Sacré-Cœur: Interiér i exteriér baziliky je jedno velké umělecké dílo. Za návštěvu stojí i kvůli cestě skrz malebnou čtvrť Montmartre. 
 • Hřbitov Pere-Lachaise: Jeden z nejkrásnějších hřbitovů na světě. 
 • Národní Opera v paláci Garnier: Kromě večerní opery můžete do paláce i na turistickou prohlídku. 
 • Lucemburské zahrady: Oáza klidu v centru města nabízí krásnou podívanou od jara do zimy. 
 • Vítězný oblouk: Podobných oblouků najdete na světě několik. Ten postavený Napoleonem je ale největší. Dojdete k němu po známé nákupní třídě Champs Elysées. 
 • Plavba lodí po řece Seině: Při plavbě lodí skrz město uvidíte většinu nejvýznamnějších památek a pařížských mostů. 
 • Moulin Rouge: Rodiště kankánu a nejznámější kabaret na světě. 
 • La Défence: Moderní čtvrť s obloukem La Grande Arche. 

Výlet do Versailles 

Do 16 kilometrů vzdáleného města se můžete vydat na zámek Versailles či do krásných zahrad. Pokud budete chtít navštívit obě části, vyhraďte si celý den a hodně sil. Z města se sem dostanete s turistickými zájezdy i lokálním vlakem.  

Výlet do Paříže s dětmi 

Jedete do na rodinný výlet a přemýšlíte, co dělat v Paříži s dětmi? Na většinu památek mají děti do 18 let a studenti do 26 let vstup zdarma. V mnoha muzeích najdete i speciální prohlídky pro děti.  

Děti si užijí také ochutnávky v místních cukrárnách a společně můžete vyrazit na kurz vaření. Největším lákadlem je pařížská zoo, kde chovají pandy, muzeum voskových figurín nebo Asterix park a Disneyland v Paříži. 

Co jíst v Paříži 

V Paříži najdete řadu luxusních restaurací s Michelinskými hvězdami, ale i intimní rodinné podniky. Rozhodně byste neměla vynechat návštěvu některého z klasických bister a kaváren. Se skleničkou vína a francouzskou klasikou jako je bœuf bourguignon nebo místní delikatesou – šneky, si budete připadat jako v 19. století.  

Levné jídlo v Paříži 

Chcete se v Paříži najíst levně, ale zároveň chutně a lokálně? Zajděte do jedné ze stovek úžasných sýráren a nechte si doporučit sýr podle vaší chuti. K němu dokupte v pekárně tradiční bagetu, a nakonec se stavte pro francouzské víno. Vše rozbalte na dece v jednom z pařížských parků a užijte si luxusní oběd či večeři za pár eur. 

Můžete se také zastavit v jednom ze stánků na místní palačinky – crepes. Ty slané perfektně postačí jako plnohodnotné jídlo. Přes obědy i večeře si v restauracích můžete dát výhodné menu, to obědové je vždy levnější. Zpravidla se vyplatí opustit turistická místa a vyrazit tam, kde jedí místní. 

Francouzská bistra a kavárny 

Místní nejčastěji chodí na snídani, oběd i večeři se sklenkou vína do místních kaváren a bister. Dáte si zde klasické francouzské pokrmy, jednoduše servírované, ale v nádherném prostředí a za rozumnou cenu. Vyhněte se ale místům, kde ode dveří nahánějí turisty. 

Naše tipy: 

 • Bouillon Julien, 10. arrondissement 
 • Le Petit Bouillon Pharamond, 1. arrondissement 
 • Bouillon Chartier Montparnasse, 6. arrondissement 
 • Café Odessa, 14. arrondissement 

Francouzské pekárny a cukrárny 

Nejlepší francouzská snídaně je káva s čerstvým croissantem. Takovou snídani si můžete dát v místních kavárnách, kde obvykle navíc dostanete i džus a další dobroty. Levnější variantou je však na snídani zajít přímo do pekárny. 

V pekárnách a cukrárnách můžete také ochutnat některé ze skvostů francouzské cukrařiny. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet rovnou několik příchutí makronek, citronovou tartaletku, babu na rumu nebo zákusky z odpalovaného těsta: eklérky či věneček Paris-Brest. 

Doprava v Paříži 

V Paříži je velmi rozsáhlá síť metra, autobusy a vlaky. Můžete využít jednosměrnou jízdenku, jedno i vícedenní jízdenky nebo turistické slevové karty s MHD zdarma. Město s minimem kopců je také vhodné pro jízdu na kolech či koloběžkách, které si můžete zapůjčit s využitím aplikace v telefonu. 

Doprava do Paříže 

Z České republiky můžete do Paříže vyrazit letecky, autem, vlakem i autobusem. Běžná cena letenek u nízkonákladových společností se pohybuje kolem 3000 Kč. Cesta vlakem i autem z Prahy potrvá kolem 12 hodin, cesta autobusem o dvě hodiny déle. 

5 znamení, že máte žít v Paříži 

Paříž má co nabídnout každému, proto si zde užijete dovolenou s partnerem, kamarádkou i rodinou. Svou jedinečnou atmosférou si vysloužila přezdívku město lásky, proto je vyhledávaným místem pro romantický víkend ve dvou i oblíbenou destinací na svatební cestu. Na své si zde přijdou milovníci historie, umění, módy, ale i dobrého jídla a vína.  

Mohlo by vás také zajímat:

Líbil se vám náš článek o Paříži? Vydejte se s námi na cesty i do dalších krásných míst. Registrujte se na zdarma na serveru Westwing a už nikdy vám neunikne nová dávka inspirace pro krásný domov i trávení volného času.