Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
kam v barceloně

Barcelona patří mezi nejoblíbenější evropské cíle. Uvolněná atmosféra, teplé podnebí, krásné pláže, chutné jídlo, bohatá historie a jedinečná architektura si získala srdce nejednoho návštěvníka. Kam v Barceloně vyrazit? 

Co navštívit v Barceloně 

Při návštěvě Barcelony patří mezi největší lákadla stavby katalánského architekta Antonia Gaudího. Navštivte katedrálu Sagrada Família, projděte se po nejznámějších barcelonské třídě a prozkoumejte její živé čtvrti. 

1. Free walking tour v Barceloně 

Procházka s průvdcem může být jeden z nejrychlejších způsobů, jak se ve městě zorientovat a dozvědět se pár zajímavostí. Oblíbenou formou je tzv. „free walking tour“, na které vás v ideálním případě provede místní a vy mu zaplatíte spropitné dle vlastního uvážení. 

2. Sagrada Família 

Nedokončené dílo geniálního architekta a ikonu Barcelony navštíví každoročně tisíce turistů. Stavba baziliky začala již v roce 1882 a stále není dokončená. Vstupenku si zarezervujte několik týdnů dopředu, bývají vyprodané. 

3. Barri Gotic 

Barri Gotic je čtvrť v Barceloně plná architektury v gotickém stylu. V jejích úzkých uličkách se můžete toulat klidně celý den a navštívit přitom místa jako je Muzeum historie, Královský palác, kaple Santa Àgata nebo Barcelonská katedrála. 

4. Parc Güell 

Další velkolepé dílo architekta Gaudího je park nad Barcelonou. V parku můžete obdivovat desítky staveb s jasně čitelným podpisem tohoto umělce: barevné mozaiky, vysoké sloupy, nerovné linie a výrazné zdobení. 

5. Casa Calvet 

Zvláštností stavby Casa Calvet ve čtvrti Eixample je její jednoduchost. Jde o nejkonzervativnější dílo architekta Gaudího, který nechtěl narušit elegantní ráz čtvrti. Nečekají vás tak typické vlny a mozaiky, přesto je budova jedinečná. 

6. Plaza de Cataluña a La Rambla 

Obrovské náměstí Plaza de Cataluña propojuje Staré město a čtvrť Eixample. Na náměstí vás čeká bohatý mix architektonických stylů, vibrující atmosféra a desítky restaurací a kaváren.  

Z náměstí pokračujte 1,2 km dlouhou ulicí La Rambla – nejpopulárnější třídou ve městě. Čeká vás úžasná podívaná na architektonické skvosty včetně Gran Teatre del Liceu či mozaiky od Joan Miró a o zábavu se postarají pouliční umělci. Po bulváru dojdete až k moři. 

Tip: Ulice je plná předražených turistických restaurací, které nejsou nijak zvlášť kvalitní. Na oběd se proto vydejte do jiných částí Barcelony. 

7. La Boquería a další trhy 

La Boquería je hlavní trh ve městě, na který místní chodí skrz zdobenou železnou bránu nakupovat stovky let. Najdete ho hled u bulváru La Rambla, což z něj dělá populární místo mezi turisty. Skupiny větší než 15 lidí mají proto vstup zakázán. Nakoupíte zde ty nejlepší místní delikatesy za nízké ceny. Vyzkoušejte šunky, chléb, sýry i čerstvé mořské plody nebo víno. 

8. Výhled na Barcelonu 

Při pohledu na Barcelonu z vrchu si můžete užít její krásné panorama včetně pohledu na moře. Kam vyrazit za nejkrásnějším výhledem? 

 • Terasa Barcelonské katedrály 
 • Věže baziliky Sagrada Familia 
 • Lanovka na vrchol Montjuïc 
 • Obchodní dům Las Arenas 

9. Muzea v Barceloně 

V Barceloně můžete navštívit mnoho muzeí, nejoblíbenější je Museu Picasso. Do většiny z nich můžete v určité dny a hodiny zdarma.  

 • Musea Picasso: První neděli v měsíci a čtvrteční večery od šesti do půl desáté 
 • Muzeum historie v Barceloně (MUHBA): První neděli v měsíci a každou další od tří odpoledne 
 • Národní muzeum katalánského umění (MNAC): První neděli v měsíci a každou další od tří odpoledne 
 • Námořní muzeum v Barceloně: První neděli v měsíci 
 • Botanická zahrada v Barceloně: První neděli v měsíci a každou další od tří odpoledne 
 • Centrum moderního umění v Barceloně (CCCB): Každou neděli od tří odpoledne 
 • Přírodovědecké muzeum v Barceloně (Museu Blau): První neděli v měsíci a každou další od tří odpoledne 
 • Zámek Montjuïc: První neděli v měsíci a každou další od tří odpoledne 

Co dělat v Barceloně 

Na výlet do Barcelony se vyplatí naplánovat přinejmenším prodloužený víkend. Město stihnete projít i za dva dny, neměla byste ale dostatek času užít si dlouhé večery, pozdní rána, odpolední siesty nebo den u moře.  

10. Kam v Barceloně k moři 

Pláže vBarceloně jsou skvělé místo, kde si odpočinout od neustálého brouzdání po památkách. Nejznámější je pláž Barceloneta, chodí sem ale především turisté. Pokud chcete na hezčí a klidnější pláž, následujte místní. Ve městě se vydejte na Playa de Bogatell a na výlet jeďte na Platja de Castelldefels nebo Platja de Badolona

11. Kam na snídani v Barceloně 

Barceloňané si užívají dlouhá a pomalá rána, proto vás nemůže překvapit, že se zde snídá nadvakrát. První snídaně před prací je často jen káva, kolem desáté se ale začnou plnit kavárny, protože místní si vychutnávají druhou snídani nebo spíš brunch.  

Naše tipy na snídani a brunch v Barceloně: 

 • Oma Bistró je jedno z nejoblíbenějších míst v Barceloně, dorazte proto včas 
 • MACBA Cafè Chichalimoná je moderní kavárna u muzea moderního umění 
 • Robot House vás potěší výběrovou kávou i snídaní z lokálních surovin 
 • The Egg Lab Brunch vám připraví ta nejlepší vejce Benedikt 

12. Tapas v Barceloně 

Stejně jako v Římě nemůžete vynechat aperitivo a při návštěvě Benátek cicchetti, v Barceloně se zastavte na tapas. Najdete je na menu každé restaurace a může to být jakákoliv forma malého občerstvení od mořských plodů a ryb, přes maso a zeleninu až po různě upravené brambory. 

Tip: Když se nemůžete rozhodnout co objednat, na menu je často i předem poskládaný set. 

13. Tanec v Barceloně 

Tanec je se Španělskou kulturou úzce spjatý a v Barceloně si ho můžete užít do syta. Zatančete si svižnou salsu nebo smyslnou bachatu. Vhodné místo najdete každý den v týdnu, mezi ty nejoblíbenější patří Mojito Club, Antilla Salsa and The Room. 

14. Fotbal v Barceloně 

Jste vy nebo váš partner fanoušek fotbalu? Pokud se zrovna hraje, kupte si vstupenky na zápas jednoho z nejslavnějších fotbalových klubů FC Barcelona. Samotná návštěva fotbalového stadionu v Barceloně je zážitek. Camp Nou je největší stadion v Evropě a druhý největší na světě. 

15. Noční život v Barceloně 

Barcelona je jedním z nejlepších míst, kam v Barceloně vyrazit za noční zábavou. Správné místo najdete, ať už vás láká jakýkoliv hudební žánr od latinskoamerické hudby, přes reggea až po elektro. Populární je čtvrť Poble Neu nebo El Born a sázka na jistotu jsou kluby Razzmatazz, Glaciar, Tablao nebo Síncopa. 

Zajímavosti o Barceloně 

 • Po příjezdu do Barcelony budete pravděpodobně muset upravit svůj rozvrh. Typické jsou pozdní večery a dlouhá rána. Většina dobrých restaurací na večeře před osmou neotvírá. 
 • Při nákupu suvenýrů na trhu a od pouličních prodavačů můžete smlouvat cenu. Jakmile není nikde napsaná cena, smlouvání je v podstatě očekávané. 
 • Barcelona má velmi uvolněnou atmosféru. Může to být příjemná změna po typickém městském shonu, ale připravte se i na frustrující čekání. Nestresujte se, když něco trvá déle, než jste zvyklá. 
 • Camp Nou v Barceloně je největší fotbalový stadion v Evropě a druhý největší na světě. 
 • Barcelona má síť WiFi zdarma, na kterou se můžete připojit ze stovek míst ve městě. 
 • V Barceloně najdete jeden z nejstarších zábavních parků Tibidabo Barcelona, ze kterého je mimo jiné krásný výhled na město i pobřeží 

Shrnutí 

Návštěvu Barcelony si užijete s partnerem, rodinou i kamarádkou. Najdete zde vše od umění, přes rušný noční život, gastronomii až po odpočinek na plážích. Nechte se unést uvolněnou atmosférou a alespoň pár dní nikam nespěchejte. Jak říkají Španělé, zítra je také čas.  

Láká vás cestování po Evropě? Inspirujte se i v dalších průvodcích: 

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy a inspiraci pro volný čas. Každý týden vás čekají také exkluzivní nabídky, díky kterým si na plno užijete čas i ve svém krásném domově.