Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Jak se obléct na podzimní svatbu 2

Vzpomínáte na svůj svatební den se slzou v oku? Byla to jistě velmi silná chvíle, stát před oltářem a mít po boku svou rodinu. Jenže počkejte, až budete koukat na sourozence. Pokud se vám žení bratr, je to skoro až něco posvátného. Jste jistě na něj pyšní a hrdí a do posledního dechu s ním prožíváte tento skvělý výjimečný den. Jak mu vyjádřit podporu, svou lásku a dodat sílu? Nejlépe nějakým pěkným dárkem. A my pro vás máme tipy, jak by mohl vypadat svatební dar bro bratra!

Jak vybrat svatební dar pro bratra

Tady rozhodně platí, že peněz není nikdy dost a zároveň nezáleží na tom, kolik utratíte. Nad dárkem přemýšlejte a dejte si dlouhou časovou rezervu na jeho sehnání.

Zkuste to vzít za jiný konec a opravdu do hloubky popřemýšlet nad tím, co máte společného a co by nejen bratra, ale i jeho novomanželku potěšilo. Jedině tak bude velmi osobní a skutečnou trefou do černého.

Peníze v obálce nikoho neohromí. Troufáme si tvrdit, že v tento moment byste měli obejít i přání novomanželů, kteří si povětšinou přejí právě finance. Peníze byly, jsou a budou, ale pěkný dárek, který bude onu chvíli stále připomínat je jen jeden. Můžete samozřejmě věnovat i peníze, ale neměl by to být ten hlavní dárek. Vy nejlépe znáte svého sourozence. Tak by pro vás neměl být až takový problém dar sehnat.

14 nejlepších tipů na svatební dar pro bratra

Etiketa praví, že dárek by měl být pro oba manžele. Jenže všichni známe, jaká je realita. S nevěstou jste si třeba nekápli do noty, neznáte ji nebo jednoduše nechcete obdarovat i ji. Někdy chceme dárkem potěšit jen jednoho z nich. A my si myslíme, že to je v naprostém pořádku. V takovém případě je vhodné nějakou korunu pustit v tombole nebo při hře, kdy se vykupuje nevěsta. Tím si otevřete dveře a balíček věnovaný pouze bratrovi nebude překážkou.

Osobní svatební dary pro bratra

 • Jedním z nejvíce osobních dárků jsou hmotné vzpomínky. Zkuste prolézt půdu či sklep se starými věcmi z dětství. Zkuste najít něco, co vystihuje vaše mladá léta. Třeba to mohou být obrázky nebo fotografie. Zkuste je dát do pěkného rámu, dodat k nim vtipné popisky a máte kouzelný dárek.
 • Skvěle funguje i fotografie, na které jste spolu v letech, kdy jste si byli velmi blízcí. A tu pak nechte profesionálně přemalovat a nechat tak vytvořit umělecké dílo. Však kdo může tvrdit, že má obraz se sestrou?
 • Máte oblíbené místo na kempování? Pak vše zařiďte a dejte mu poukaz na dovolenou. Místo, kde jste trávili hodně času jako rodina bude krásným pokračováním a vytvořením nové tradice.
 • Pokud máte kameru nebo alespoň chytrý telefon, můžete nahrát a sestříhat video se svatebními vzkazy a přání do života od všech členů blízké rodiny. To jej určitě dojme.
 • Jste velká rodina a máte sourozence po celé rodině? Pokuste se všechny dostat na svatbu. Tím mu dáte ten největší dárek ze všech.

TIP! TOP 20 destinací: kam jet na dovolenou k moři

Originální svatební dary pro bratra

 • Pokud nemusíte příliš přemýšlet nad penězi, můžete bratrovi koupit nové hodinky s vyrytým věnováním.
 • Stejně dobře bude fungovat i lovecký nůž, archivní víno s upravenou etiketou, manžety nebo zlatý řetízek.
 • Znáte oblíbený nápoj sourozence? Zkuste mu jej koupit v té nejvyšší kvalitě. Ceněné jsou whiskey, rumy nebo různé pálenky. Cokoliv, co si může otevřít klidně za deset let na první kulaté výročí a nezkazí se. Naopak, bude ještě lepší a chutnější.
 • Můžete dárek i originálně zabalit nebo předat. Miluje puzzle? Pak mu zařiďte, aby každý týden přišel balík s určitou kupkou dílků. A poslední dostane na výročí. Může ho skládat spolu se svou ženou. Radíme nějaké větší a propracovanější.

Vtipné svatební dary pro bratra

 • Víme, co jej rozesměje. Nachystejte si vtipnou scénku. Třeba z oblíbeného filmu, odstavec z knihy nebo třeba vymyslete svou. Uvidí, že jste nad tím strávili čas a bude si vás za to nesmírně vážit.
 • Je váš bratr nadšenec do komiksů, filmů a různých postav z her? Sežeňte mu převlek a věnujte mu to jako sexy oblek na svatební noc.
 • Vtipným dárkem může být i vystoupení nějaké skupiny. Hlavně na vesnicích bývají různá sdružení. Takže je objednejte a zařaďte jako kulturní vložku.
 • Pokud si vůbec nevíte rady, jsou na řadě peníze. Ale zkuste vymyslet něco lepšího, než je obálka. Může je donést rodinný pejsek, nejmladší dítě v rodině nebo je nechte navázat do kytice.

DIY: Jak vyrobit svatební dar

Nemusíte hned utrácet sumy peněz, ale radost udělá i vlastnoručně vyrobený dárek. A nemusíte hned malovat nebo šít. Můžete novomanželům připravit dárkový koš. Ten totiž na žádné svatbě nesmí chybět. Popřemýšlejte nad tím, co má rád a to opatřete. Takový originální vytvořený koš může sloužit jako skvělý otvírák svatebního večera a noci.

 • Sežeňte košík nebo ještě lépe kbelík, soudek nebo kufr. Něco originálního a neokoukaného. Můžete jej natřít, nasprejovat nebo nechat tak, jak je.
 • Rozhodně do něj umístěte šampaňské, na Spotify vytvořte play list s oblíbenými písněmi a kupte pěknou velkou svíci a balík jahod.
 • Rozhodně neurazí ani druhá láhev něčeho ostřejšího a skleničky s vyrytými datem svatby a iniciály ženicha a nevěsty.
 • Přiložit můžete i tabulku hořké čokolády, masážní olej a jedlé kalhotky.

Koš, kufr, kbelík, hrnec nebo prostě to, do čeho jste věci dali, pěkně ozdobte a na svatbě s vysvětlením předejte. Nebo pokud sami nevíte, jak obdarovat svého bratra, určitě se mu může hodit krásné doplňky ve Westwingu. Dejte mu tedy dárkový poukaz, který rozhodně nezklame.

Nejčastější otázky:

Kolik peněz bych měl dát bratrovi jako svatební dar?

Jak již bylo řečeno, novomanželé si často přejí peníze. Buď si za ně něco chtějí pořídit anebo je použijí na částečné zaplacení výdajů se svatbou. Kolik je však ta správná míra? Odborníci tvrdí, že v případě rodinných členů je vhodné dát trochu více. Klasicky se počítá 500 až 1000 Kč na osobu, ale u bratra přidejte. Od 2500 Kč nahoru dle možností.

Kolik bych měl utratit za svatební dar pro bratra?

Tady je to trošku jiné. Pokud máte jasnou představu o tom, co chcete koupit platí, že byste měli brát to kvalitnější zboží a nesahat po alternativách. Jestliže však dárek vyrábíte nebo jde o drobnost, prostě to nejsou fyzicky peníze v obálce, je jen a jen na vás, kolik do bratra budete investovat.

Shrnutí

 1. Bratra znáte od malička, proto přemýšlejte nad tím, co by ho potěšilo.
 2. Nejlepší dárky, jsou ty osobní. Zkuste nějakým způsobem zhmotnit vzpomínky.
 3. Nešetřete, ale ani příliš okatě neukazujte své finanční možnosti. Dárky z druhé ruky nejsou vhodné, leda by nešlo o sponu na kravatu ze starožitnictví, kterou již měsíce okukuje.
 4. Typ dárku volte dle osobnosti bratra.
 5. Můžete se pokusit i o výrobu dárku. Třeba dárkový koš je oblíbený v každé situaci.

Westwing pomáhá a radí nejen v oblasti svateb a svatebních darů, ale ukazuje i jak žít lépe. Zaregistrujte se a přesvědčte se sami. Ojedinělé nabídky a možnosti, jak mít krásný domov, je tu i pro vás.

Mohlo by se vám také líbit: