Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
dárek pro nevěstu

Blíží se velký den vaší sestry a vy si marně lámete hlavu nad tím, co věnovat jako svatební dar někomu s kým jste prožili velký kus života, člověku, kterému jste svěřovali své bolístky i radosti? Svatební dar pro sestru by měl odrážet sesterské pouto, které máte mezi sebou. Není snadné takový dárek vybrat, ale s Westwing to zvládnete.

Jak vybrat nejlepší svatební dar pro sestru

Sourozenci společně s rodiči jsou nám většinou těmi nejbližšími lidmi v našem životě. Jistě si vybavíme mnoho konfliktů, které jsou mezi sourozenci běžné, ale přestoje milujeme a nedáme na ně dopustit. Pojďme se tedy podívat, jak velký den vaší sestry udělat ještě krásnější díky vhodnému svatebnímu daru. Máme pro vás 14 tipů na ty nejúžasnější dárky.

Osobní svatební dar pro sestru

1. Fotokniha

Pokud jste kreativní duše, bude vás tvoření takového dárku velmi bavit. Fotokniha je ideální dárek, zejména pokud máte se sestrou hromadu společných zážitků. Vyberete do fotoalba ty nejkrásnější okamžiky a doplňte je klidně různými komentáři a třeba i nálepkami. Čím více si s albem vyhrajete, tím lépe.

2. Vzpomínka na dětství

Máte se sestrou společný zážitek, na který nikdy nezapomenete? Pokud jste k tomu ještě výtvarně nadaná, namalujte obraz, který se s takovým zážitkem pojí. Právě to je dárek se skrytým významem pro ostatní, který vás vaší sestře bude neustále připomínat.

3. Šperk s věnováním

Šperk je dárek, který jistě potěší každou ženu. Pokud však chcete takový dárek udělat více osobní, poohlédněte se po špercích s věnováním. Vyhněte se však prstenům, ty se na svatbu příliš nehodí.

4. Hodinky pro něho a pro ni

I když dar v podobě hodinek není příliš originální, když se trefíte do vkusu nevěsty a ženicha, máte vyhráno a takový dar jistě potěší. Vzhledem k tomu, že většina lidí zná své sourozence velmi dobře, trefit se do vkusu by nemusel být velký problém.

5. Luxusní svíčky

V současné době jsou na trhu k dostání opravdu luxusní typy vonných svíček, včetně dárkových balení. Zkuste najít opravdu top kousky a vytvořte sestře uklidňující sadu se svíčkami a třeba i s vonnými olejíčky. Připojte osobní vzkaz, který dostane dárek o level výše.

Originální svatební dary pro sestru

6. Parfém umíchaný na míru

U své vlastní sestry pravděpodobně znáte všechny detaily. A to i její vkus na vůně. Zkuste jí nechat umíchat parfém přesně dle její povahy a vkusu. Je to originální a věřte, že takový nápad nebude mít s největší pravděpodobností nikdo další.

7. Domácí mazlíček

U tohoto typu dárku říkáme pozor! Opravdu musíte být přesvědčeni o tom, že by si oba novomanželé domácího mazlíčka přáli. Není nic horšího, než to malé stvoření darovat někomu, kdo jej za pár dní odloží do útulku.

TIP! Kam na dovolenou se psem: v ČR, k moři nebo na víkend

8. Dětství na videu

Dejte si tu práci a sežeňte společná videa z vašeho dětství. Ty buď svépomocí nebo profesionálně sestříhejte. Vsadíme se, že pár slziček ukápne.

9. Skrytá kamera

Pokud budete své sestře po boku i během plánování svatby, zkuste se po tuto dobu stát paparazzi fotografem. Natáčejte všechny zajímavé okamžiky, od výběru šatů až po období pár dní před svatbou. Následně jí video sestříhejte a věnujte jako svatební dar. Bude to krásná vzpomínka, za kterou vám bude vděčná nejen vaše sestra.

Zážitkové dary pro sestru

10. Relax den

Nesoustřeďte se jen na hmotné dary. Sestře můžete již předem věnovat relaxační wellness víkend, který strávíte společně už před její svatbou. Zklidnění během předsvatebního shonu jistě ocení (pokud si na něj najde čas).

11. Kurz vaření

A jaký dárek by byl lepší pro mladý zamilovaný pár než kurz vaření? Získané znalosti poté zužitkují, až si budou svépomocí připravovat romantické večeře. Pokud víte, že ženich je takzvaný kuchařský antitalent, věnujte kurz sestře a doprovoďte ji vy.

12. Romantický pobyt

Oba novomanžele jistě potěší chvilkový oddech na romantickém místě. Věnujte jim poukaz na víkendový pobyt. Co třeba kouzelná oblast Pálavy? Víno, slunce a nádherná příroda. Ideální spojení.

TIP! TOP 20 destinací: kam jet na dovolenou k moři

13. Seskok padákem

Pokud má sestra dobrodružnější povahu a je, jak se říká, pro každou špatnost, darujte ji nával adrenalinu v podobě seskoku padákem.

14. Let balónem

I tohle je dárek pro dobrodruhy. Věnujte oběma novomanželům romantický let balónem. Dokážete si představit tu nádheru?

DIY Návod: Co vyrobit sestře jako svatební dar

Když se řekne povlečení jako dárek, zní to trochu nudně. Když ale vyberete stylové povlečení, které svépomocí vylepšíte. Využít může třeba barevné stuhy s věnováním nebo třeba s citátem, které našijete po okrajích povlečení.

Kolik peněz dát sestře jako svatební dar

Když se řekne svatební dar, velké množství hostů volí formu finančního daru. A není na tom nic špatného. Naopak. Mnoho mladých párů uvítá finanční dar, který následně využije na potřebné věci, případně na vysněnou romantickou cestu.

Jaká částka je však vhodná pro blízkého člověka, jakým je sestra? Nepsané pravidlo zní, že v případě blízké rodiny by se finanční dar měl pohybovat od částky 2000 Kč výše. Samozřejmě záleží na vaší finanční situaci.

Shrnutí

Jako sestra nevěsty jste pravděpodobně i hlavní družička, musíte tedy vše naplánovat, zařizovat a plnit povinnosti družiček. Vidět, jak se vaše sestra vdává je velmi emotivní zážitek. Nenechejte se ale semlít emocemi a nezapomeňte na výběr smysluplného svatebního daru pro sestru. Ten by měl být na prvním místě vašeho seznamu priorit. A pamatujte, svatební dar pro vaši milovanou sestřičkou musí být něco wau… Nezáleží na penězích. Dar musí zahřát u srdce a odrážet pouto, které spolu máte a ideálně připomínat vaše společné zážitky. Věříme, že naše tipy Westwing vám pomohly. Tak hodně štěstí při finálním výběru toho pravého svatebního daru.

Využijete bezplatnou registraci na serveru Westwing pro stálou dávku inspirace, tipů a aktuálních kampaní pro ještě krásnější bydlení.

Mohlo by se vám také líbit: