Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Dárek pro bratra

Perfektní dárek pro bratra

Vybrat dárek pro bratra je vždy oříšek. A to ať se to týká různých slavnostních příležitostí. Obecně platí, že vybírat dárky pro muže je často složitější. Bohužel často vám ani neporadí, co by si sami přáli. Výběr dárku je tedy obvykle spíš hazardem. Aby však byl pro vás výběr dárku jednodušší, připravili jsme pro vás hned několik tipů na skvělé dárky ideální pro bratra.

Tipy na dárky pro bratra podle příležitosti

Potěšilo by bratra něco hezkého do domácnosti? Pak vyberte například designovou vázu. Nebo co ho takhle rozesmát vtipným nápisem na jeho nové nástěnce? Přinášíme vám také další tipy na dárky podle nejrůznějších příležitosti. 

Svatební dárek pro bratra

Kdy jindy musí mít dárek skutečný WOW efekt, než když se váš velký bratr žení? Určitě ocení dárky s osobní přidanou hodnotou. Vytvořte pro svého bratra například nostalgickou fotografickou koláž v rámečku s obrázky z dětství, přes divoké pubertální období až po současnost. Jistě ho tímto dárkem dojmete. Pokud chcete udělat radost oběma novomanželům, darujte jim poukaz na wellness. Zde mohou nevěsta a ženich po náročných přípravách na svatbu zapomenout na stres. 

Narozeninový dárek pro bratra

Stal se váš malý bratříček plnoletým? Nebo hledáte spíš dárek pro bratra v nejlepších letech? Ať tak či onak, na tyto speciální příležitosti je potřeba vybrat něco významného. Koneckonců, například osmnácté narozeniny jsou pouze jedenkrát v životě. A co třeba darovat kráječ pizzy, vysoce kvalitní sadu whisky nebo stylovou karafu. Všechny je možné nakombinovat jako dárek s dárkovým poukazem na kurz italštiny. 

Také můžete nabídnout své kuchařské služby a uvařit svému bratrovi jeho oblíbené jídlo, včetně mytí nádobí… Věříme, že takovou luxusní službu by jistě náležitě ocenil.

Dárek pro bratra k Vánocům

Vánoce jsou často velmi hektické a obzvlášť pokud máte velkou rodinu, je těžké vymýšlet pro každého člena nápaditý dárek. Při výběru dárku pro bratra rozhodně nic nepokazíte poukazem. Na Westwing si můžete dokonce na Štědrý den vytisknout dárkovou kartu. Perfektní dárek na poslední chvíli!

Dárek pro bratra od sestry

Od péče o vousy až po sadu shakerů na koktejly. Praktické dárkové sady jsou nyní tím nejlepším, co se týká dárků. Jedná se o nápadité dárky, které vašemu bratrovi jistě udělají Je krásné, když mají sourozenci hezký vztah a jsou si sobě navzájem oporou. Tak na to vždy myslete a zkuste kladný vztah k sourozenci vyjádřit nádherným dárkem.

Originální dárek pro bratra

Darovat bratrovi opravdu originální dárek je pro některé sourozence skutečnou výzvou. Výběr je zde trochu komplikovanější. Ať už je váš bratr vášnivý kuchař, milovník designu nebo pravý gentleman, u společnosti Westwing vždy najdete pěkný dárek, který jistě potěší. Chcete konkrétní tipy? Fanoušek moderního designu může být také potěšen sytlovým konferenčním stolkem. Nebo překvapte svého bratra praktickou soupravou péče pro muže.

Tip: Pokud váš bratr plánuje víkendovou dovolenou se svou partou, zábavná karetní hra s tipy na přežití je výborný nápad. 

DYI: jak vyrobit dárek pro bratra

Udělejte pro svého bratra dárek svépomocí – poradíme vám jak!

 1. Pokud váš bratr nikdy nezahradničil, teď je ten správný čas!
 2. Darujte DIY zahrádku, kterou si můžete vytvořit sami pomocí několika surovin.
 3. Pro zahrádku potřebujete různé již předem v květináči vypěstované bylinky, jako je bazalka, rozmarýn a oregano.
 4. Vložte je spolu s výběrovou lahví vína do kovového koše, do nějž předem rozložíte kostkovanou utěrku.
 5. Na koš umístěte nápis, jaký uznáte za vhodný. Ten připevníte na kovový koš.
 6. Do koše můžete umístit ještě další dobroty, které uznáte za vhodné.

Patero pravidel pro správný výběr dárku pro bratra

A na závěr shrneme pár tipů, jak vybrat ten správný dárek pro milovaného bratříčka. Tak jako ve všem stačí pořádně vnímat a poslouchat. Kdykoli navštívíte sourozence, poslouchejte, co se mu aktuálně líbí, o čem s nadšením vypráví. Vzpomínejte, co jste spolu jako malí zažili, o čem jste si v dětství vyprávěli. Svěřil se vám bratr se svými sny? O tomhle všem přemýšlejte a ideální dárek na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

 1. Sepište vše důležité

  Zkuste si chvilku lámat hlavu a popřemýšlet, co má váš bratr rád. Ať už se to týká jídla, míst, materiálních věcí. Zkuste si vzpomenout na vše, co bratr zmiňoval jen při řeči. Je vášnivý cestovatel? Co takhle pořídit stírací mapu. Miluje detektivky? Tak šup do knihkupectví. Nebo snad má bratr nějaký nesplněný sen, o kterém víte? Zapřemýšlejte pořádně.
 2. Nápaditost se cení

  Originální a nápaditý dárek je k nezaplacení. Stačí, když udeříte hřebíček na hlavičku a vyberete ten pravý dárek, který bratrovi bude dávat smysl. Co takhle zkusit popřemýšlet nad společnými zážitky a promítnout to do dárku? Můžete například vyrobit koláž z vašich společných fotek.
 3. Žádné nudné dárky

  A teď upřímně. Komu udělá radost, když dostane jako dárek ponožky? Nikomu, a to opravdu nikomu! Můžete koupit maličkost, ale zároveň udělat radost, a to přece chcete.  Je krásné, když obdarovaný vidí, že jste o dárku přemýšleli déle než 5 vteřin. Pokud jste zručná, zkuste vyrobit něco svépomocí.
 4. Nezapomínejte na hezké balení

  I krásný dárek můžete shodit nevzhledným balením. Dbejte nejen na zabalení, ale dejte si práci i s osobním věnováním nebo vzkazem, jehož význam pochopíte pouze vy a váš bratr. Jistě takto připravíte pro vás oba dojemnou chvilku.
 5. Krása se skrývá v maličkostech

  Pamatujte na to, že krásný dárek nerovná se drahý dárek. Velkou radost můžete udělat i maličkostí, kterou váš bratr ocení než velkým darem, který nevyužije.

Doufáme, že jsme vás inspirovali a vyberete bratrovi ten nejkrásnější dárek. A nezapomeňte, že největším darem jsou společně strávené chvíle společně s blízkými. Využijte také bezplatnou registraci na serveru Westwing, kde získáte další tipy. Například to, jak vybrat ten pravý dárek pro tatínka!  

Zajímají vás další podobné články z této kategorie, doporučujeme si přečíst tyto velmi užitečné články pro perfektní výběr dárků pro něho: