Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Jak vymalovat kuchyň inspirace

Kuchyně je srdce domova. O tom jsme se více než kdy předtím ubezpečili v období pandemie, kdy jsme v ní trávili ještě více času. Jestli si ta vaše zaslouží oživení a přemýšlíte nad renovací, nenechte si ujít našeho průvodce největšími trendy v kuchyních, které nás v roce 2022 čekají.

Jaké barvy a materiály kuchyně jsou trendy v roce 2022

Design interiéru je nyní v mnoha ohledech veden zejména touhou po jednoduchosti, návratu k přírodě a využívání udržitelných materiálů. Zároveň se v kuchyních chceme cítit příjemně pohodlně a útulně.

V kuchyních uvidíme:

 • Kombinace tón v tónu
 • Přírodní materiály
 • Promyšlená řešení
 • Jedinečné detaily
 • Výrazné textury
 • Teplé barvy

Trendy kuchyně 2022: 10 trendů, které budete chtít doma

Stejně jako vás, i nás zajímaly nejvýraznější trendy, na které se můžeme v roce 2022 těšit. Těchto deset bude chtít i u sebe doma. 

 1. Výrazné pracovní desky

Jedinečnost a osobitost jsou hnací motor interiérových designérů. Nejen proto jsou čím dál populárnější pracovní desky z přírodních materiálů, jako je mramor, dřevo nebo žula.

 1. Nedokonalé povrchy

S jedinečností jde ruku v ruce nedokonalost. Místo hladkých, lesklých a sterilních kuchyní se proto připravte na přirozenou patinu, ručně vyráběné keramické dlaždice nebo matnou mosaz a další kovy. 

 1. Výrazné prvky

Už pár let se v kuchyních objevují výrazné dřezy. Tento trend se posouvá zase o kousek dál. Ústředním bodem může být zajímavá trouba, vyčnívající kryt digestoře ze dřeva, kovu nebo kamene i část skříněk v kontrastní barvě. 

 1. Barevné kuchyně

Bílé kuchyně zůstávají klasikou, se kterou nikdy neuděláte chybu. Už ale nejsou největším trendem! Nebojte se výrazných barev, které vypadají skvěle v kombinaci s neutrálními tóny. 

Tip: Většinu skříněk vyberte v neutrální barvě, ale například kuchyňský ostrůvek pořiďte výraznější. Získáte perfektní kombinaci klidu a designu.

 1. Dřevo v kuchyni

Dřevo je přírodní a udržitelný materiál, má krásnou strukturu a v kuchyni může působit jako výrazný prvek i neutrální podklad. Od odhalených trámů, přes masivní dřevěné desky, až po staré dřevěné stoly proměněné v ostrůvky. Designéři i vlastníci kuchyní milují teplo, které dřevo do kuchyní přináší. 

 1. Spotřebiče na míru

Kvalitní spotřebiče, které dokonale splňují požadavky i těch nejnáročnějších konečně přestávají být sci-fi. Čím dál více firem nabízí spotřebiče upravené na míru jak velikostí, tak i designem a funkcemi. Kromě zabudované lednice nebo myčky tak může být součástí vaší kuchyně například stylová dřevěná vinotéka. 

 1. Jedinečné obklady

Obdélníkové obklady v bílé barvě za kuchyňskou linkou budou mít své místo už nejspíš napořád. Vedle nich se ale objevují čím dál zajímavější barvy a tvary, které dodají kuchyni šmrnc. 

Tip: Ručně malované obklady zažívají svůj vrchol!

 1. Pracovní deska v barvě kuchyně

Barevná unifikovanost je naopak trend, který ještě podtrhuje jednoduchost. Využijte stejnou barvu na kuchyňské skříňky, pracovní desku i dlaždičky. Kombinujte ale různé tóny nebo strukturu a získáte čistý a zajímavý design.

 1. Detaily, které zaujmou

I ty nejmenší detaily mohou mít velký účinek. Tento trend vás zaujme zejména pokud chcete stávající kuchyni jen osvěžit. Jedna z možností je polepení vnitřků skříněk ozdobnou tapetou. Ta zaujme za prosklenými dvířky.

 1. Konec pravých úhlů

Jestli naopak zařizujete úplně novou kuchyni, nemusíte se držet jen klasických pravoúhlých skříněk. Čím dál oblíbenější jsou zaoblené tvary, zejména na okrajích kuchyně nebo na samostatně stojících částech jako je kredenc či ostrůvek. 

Tip: Zaoblené tvary kuchyně poslouží k přirozenějšímu propojení s vedlejší místností.

Trendy nábytek a doplňky do kuchyně podle odborníků z týmu Westwing

Při výběru nábytku do kuchyně vsaďte na kombinaci jednoduchého základu s několika výraznými designovými prvky. Skvěle budou vypadat kontrastní barové židle, otevřené poličky místo horních skříněk nebo jídelní stůl či příborník, který propojí styl nábytku v obýváku s barvou kuchyně. 

Doplňky do kuchyně využijte zejména praktické. Stojan na koření, mlýnek na pepř a sůl, čajová konvice nebo mísa na ovoce se při správném výběru okamžitě promění v dekorativní prvek. Nezapomeňte ale přidat i několik drobností čistě pro jejich vzhled – zajímavý obraz nebo vázu s čerstvými květinami.

Shrnutí

Kuchyně patří k nejdůležitějším místům v našich domovech. Často zde nejen připravujeme jídlo, ale trávíme také čas jako rodina. Zejména kuchyně propojené s obývacím pokojem si proto získávají čím dál důležitější místo v interiérovém designu. Proměňte svou kuchyň v místo, kde se budete cítit skvěle. 

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a už nikdy vám neunikne nová inspirace ani exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.