THE WESTWING COLLECTION DAYS: AŽ DO -50 % NA VÍCE NEŽ 1 000 PRODUKTŮ!

Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Udrzitelnost v interieru

Udržitelnost není jen módní výstřelek. Je to směr, kterým se musíme všichni společně vydat, abychom zachovali krásu naší planety. Udržitelnější móda, stravování, život, ale také udržitelný nábytek a bydlení. Nová kolekce WE CARE od Westwing je naším krokem k zelenější budoucnosti. Navrhli jsme ji pro ty, kteří chtějí žít v souladu s planetou a zároveň si užívat design a pohodlí. Pojďme se na novou kolekci společně podívat.

Záleží nám na planetě

Ve Westwingu věříme, že si naše planeta zaslouží, abychom se o ni dobře starali a zachovali její krásu i pro další generace. Naštěstí, co je udržitelné, může být také krásné. Proto vznikla kolekce WE CARE (anglicky STARÁME SE), kterou chceme zákazníky inspirovat k zelenějšímu životnímu stylu.

V kolekci najdete nábytek, jako jsou pohovky nebo postele, menší komody i doplňky, jako lampy, koberce a další textilie, pro útulnější domov. Vyrábíme je z kvalitních a udržitelných materiálů a navrhujeme tak, aby dlouho a dobře sloužily a hodily se do každého interiéru.  

Westwing a udržitelné bydlení

Udržitelnost je pro nás ve Westwingu důležitá. Téma, které se týká nás všech a před kterým se nelze schovávat. Místo toho, abychom zavírali před problémem oči, chceme se aktivně zasadit o zlepšování situace. Proto tvrdě pracujeme na udržitelnějším Westwingu. 

Nadčasový design

Design, který vás nepřestane bavit. Nábytek, který se hodí do každého interiéru. Barvy a materiály, které nevyjdou z módy. V kolekci WE CARE jsme vsadili na minimalistický vzhled, který se perfektně přizpůsobí vašemu stylu. 

Nejudržitelnější jsou ty věci, které máte rádi a dlouho vám slouží. Naším krokem je pro vás takový nábytek a doplňky vyrábět, na vás je správný výběr.

„Kolekce WE CARE by Westwing je tu, aby vydržela. Chceme vytvořit kolekci, která bude nejen krásná, ale také udržitelná. Od většího nábytku, jako jsou pohovky a příborníky, až po dekorace a doplňky, jako jsou lampy nebo textilie, jsme pro váš domov navrhli širokou škálu vysoce kvalitních předmětů.“ Alexandra Tobler

kreativní ředitelka Westwing Collection

Udržitelné materiály a certifikace

Vše začíná u materiálu. Jeho pěstování, zpracování, ale také možnosti recyklace a odbourání. Proto jsme pro kolekci WE CARE vybrali certifikované materiály. 

Těšit se můžete například na:

  • Tkaniny z organické bavlny s certifikací GOTS, která splňuje nejvyšší etické i ekologické požadavky od semínka až po finální produkt
  • Textilie ze lnu, který má skvělé vlastnosti z pohledu pohodlí i udržitelnosti a oblíbili jsme si ho zejména na ložní prádlo
  • Doplňky z juty, jednoho z nejudržitelnějších materiálů, díky snadné odbouratelnosti a rychlé obnovitelnosti
  • Nábytek ze dřeva s certifikací FSC® ze zodpovědně obhospodařovávaných lesů
  • Koberce s certifikací GRS vyrobené minimálně z 50 % recyklovaných materiálů

„Jsme přesvědčení, že udržitelnost musí hrát v domově důležitou roli. Proto vám chceme pomoci tím, že vytvoříme poctivým a transparentním způsobem krásné produkty.“ Alexandra Tobler

kreativní ředitelka Westwing Collection

Zemité tóny

Zemité tóny jsou jedním z největších trendů současnosti. Vybrali jsme si je ale proto, že jsou snadno kombinovatelné, nevyjdou z módy a dodávají interiéru příjemnou a pohodovou atmosféru. 

Jemné přírodní tóny, jako je béžová a krémová, i výraznější lesní zelená nebo různé odstíny šedé se hodí do minimalistického světlého bytu i do moderního a lehce extravagantního interiéru. Materiály často nemusíme příliš upravovat a skvěle ladí i ve své přirozené podobě, což ještě snižuje dopady na přírodu.

Ekologické balení

Máme radost, že se vám naše produkty líbí. Váš zájem ale znamená velké množství balíčků, které každoročně odešleme. Proto se snažíme o co nejudržitelnější balení: krabice vyrábíme ze 100% recyklovaných materiálů a používáme rozložitelné barvy. Pomozte nám zužitkovat obaly na plno a využijte je na skladování věcí, vaše zásilky nebo při stěhování.

Tipy pro udržitelnější bydlení

Na udržitelnější bydlení je ideální myslet už při stavbě, zvolit ekologické materiály a úsporná řešení z pohledu spotřeby energie i vody. Mnoho drobných změn můžete ale zařadit kdykoliv. Připravili jsme pro vás alespoň pár tipů.

1. Kompostování v bytě i domě

Odpad je jeden z nejpalčivějších problémů naší společnosti. V České republice jsme na špičce evropského žebříčku ve třídění, podle statistik třídí více než dvě třetiny z nás. Velkou část odpadu ale můžeme zpracovat ještě lépe: kompostováním. Dnes sežente i kompostéry do bytu, které působí jako designový doplněk. 

2. Upcyklace

Ještě o třídu výš než recyklace je upcyklace, tedy přetvoření toho, co již nevyužíváme, na něco nového. Upcyklovat můžete starý nábytek nebo oblečení, ale také různé obaly, které by jinak skončily na skladišti. 

3. Nakupování z druhé ruky

Chcete něco, co nemůžete sehnat v udržitelné variantě? Podívejte se po bazarech a second handech – fyzických, ale také na internetu. Díky nákupům z druhé ruky můžete ušetřit a také získat jedinečné kousky, které nikdo jiný nemá.  

4. Šetření energie

Vypínejte spotřebiče, které zrovna nepoužíváte a při nákupu nových kontrolujte jejich ekologické štítky. Z dlouhodobého hlediska šetříte nejen přírodu, ale také svoji peněženku.

5. Promyšlené nákupy

Přemýšlejte nad věcmi, které si kupujete. Vybírejte kvalitní a nadčasové kousky, které vám budou dlouho sloužit a dělat radost. Vsaďte na minimalistický přístup a upřednostněte kvalitu před kvantitou. 

Tip: Při výběru nábytku a doplňků na Westwing sledujte štítek Udržitelné.

Chceme vám zjednodušit cestu k udržitelnějšímu bydlení. Proto v kampaních pro členy klubu vyzdvihujeme výrobky a značky, kterým záleží na naší planetě a sdílí s námi etické hodnoty. Věříme, že tím inspirujeme nejen vás, ale také další výrobce, aby se podíleli na společné cestě k lepší budoucnosti.

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a už nikdy vám neunikne nová várka inspirace, ani exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější a v souladu s přírodou.