Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
zasedací pořádek svatba

Svatba si vyžaduje množství nejrůznějších doplňků. A to ať už pro nevěstu a ženicha, tak i doplňky jako dekorace na svatební stoly a jako ozdoba na dárky pro hosty. Poradíme vám, jak vybrat správné svatební doplňky, které odpovídají vašemu vkusu. Poté se váš velký den stane odrazem vašich snů a budete na něj s láskou dlouho vzpomínat. Odborníci z Westwing vám poradí, jak sestavit stylový mix všech krásných věcí ve vašem oblíbeném stylu. Pak už bude stačit jen říct „Ano!“.

Jak vybrat svatební doplňky: krok za krokem

Plánování vašeho velkého dne je velký a důležitý úkol, a proto je nejlepší začít s co největším předstihem. Je důležité stanovit datum svatby. Jakmile jej určíte, můžete se začít připravovat. Nyní se dozvíte, jaké svatební doplňky jsou nezbytné při plánování svatby.

 1. Svatební oznámení

  Svatební oznámení jsou nesmírně důležitým prvkem plánování, což je nejoblíbenější způsob, jak informovat rodinu a přátele o plánované oslavě. A pokud jste se rozhodli pro téma své svatby a hostiny, zahrňte jej také do svých pozvánek
 2. Svatební menu

  Další tiskový materiál, který je třeba promyslet, je svatební menu. Jedná se o stejně důležité prvky svatební dekorace jako květiny nebo textilie. I list se svatebním menu by měl ladit s ostatními dekoracemi, a to barevně i stylově.
 3. Jmenovky

  Jmenovky jsou mimořádně praktickým dekorativním prvkem. Díky nim vy sami můžete rozhodnout, kam vaše hosty usadíte. Zároveň doplníte výzdobu svatebního stolu.
 4. Svatební květiny

  Květinová dekorace je jednou z nejdůležitějších dekorací na svatbě! Díky květinám je snadné ovlivnit styl celé svatby. K dispozici je dokonalá květinová dekorace pro jakýkoliv typ svatby. V kombinaci se sladěnými vázami a květináči vzniká harmonický celkový obraz.

Jaké barvy a styly se hodí na svatební výzdobu

Výběr svatebních dekorací není jednoduchý úkol, ale usnadněte si jej tím, že si nejprve stanovíte téma vaší svatby. Daný styl svatby určí, jaké dekorace stojí za zvážení. Také byste měli zvážit výběr hlavní a doplňkové barvy. Podívejte se na našeho průvodce barev a svatebních dekorací.

Bílá

Bílá například v kombinaci se zelenou, to je skvělá volba. Zvolte bílé květy kombinované se zelenými listy a přidejte pozvánky s květinovým motivem.

Černá

A věděli jste, že dle čínského učení Feng Shui se skvěle doplňuje bílá a černá? Ne náhodou má ženich černý oblek a nevěsta bílé šaty. 

Fialová

Odstíny fialové nejsou na svatbách žádnou novinkou, a to převážně jemné lila odstíny. Pokud chcete být originální zvolte švestkový odstín. Levandulová bude vypadat skvěle během oslav pozdního léta a na začátku podzimu v klasickém motivu.

Béžová

Béžovou nepokazíte nic v outfitu, v interiéru a také, co se týče výzdoby na svatbu. Tak hurá do toho! Vykouzlíte čistý design, který je ideální například na svatbu v přírodním stylu.

Červená

Již jsme zmiňovali čínské učení Feng Shui. Pokud se jím chcete inspirovat, štěstí by vám měla přinést kombinace červené a zlaté. Ta by vám měla do vztahu přinést harmonii a štěstí.

Zelená

Proč nezvolit něco nezvyklého? Co zelená? Jako zelený prvek použijte eukalyptus. Společně s bílou je to oblíbená a moderní, přesto velmi elegantní kombinace. Svatební doplňky s eukalyptem na svatbu tvoří moderní a minimalistický celek.

Žlutá

Pokud už chcete zvolit výraznou barvu jako je žlutá, snažte se ji kombinovat s nenápadnými odstíny. Skvěle ladí se šedou. Naopak se vyhněte divočejším kombinacím s výraznou modrou. To na svatbu není příliš vhodné.

Modrá

K chladnému tónu modré většina volí stříbrnou. Zkuste se vydat ne tak obvyklou cestou a zkombinujte modrou se zlatou.

Doplňky na svatbu v boho stylu

Svatba v boho stylu je vítězem mezi vybranými svatebními tématy již několik let. Boho styl se vyznačuje velkou svobodou, je spojen s určitou lehkostí. Vyžijí se zde všichni, kdo mají slabost pro krajky i třásně. Toto téma na svatební téma obsahuje eklektickou směs přírodních, rustikálních a historických detailů. Při přípravě svatby v boho stylu nezapomeňte na:

 • Adekvátní osvětlení, protože světlo je velmi důležitá a typická dekorace pro boho styl.  Lucerny, led a svíčky vytvářejí nezapomenutelnou romantickou atmosféru!
 • Boho styl kombinuje různé materiály a textury. Nebojte se proto kombinovat peří, krajky, třásně nebo květinové vzory.
 • Textilie dodává jemnost a útulnost nejen interiéru. Proto je použijte i ve svatební síni! Na židle hostů položte polštáře s třásněmi nebo etnickými motivy. A pokud se svatba koná venku, večer se vám budou hodit deky.
 • A co svatební jídelní stůl? Nesmí chybět květiny – nejlépe luční kvítí umístěné v malých vázičkách. A pokud má vaše boho svatba exotičtější nádech, využijte malé sukulenty a přidejte malé lucerny se svíčkami.

Doplňky pro rustikální svatbu

Rustikální svatba se vyznačuje takzvaným návratem k přírodě. To znamená ručně vyrobený nábytek a dřevěné dekorace, zahrady s vůní květin, proutěné koše plné ovoce a domácích džemů. A jak vypadá svatba v rustikálním stylu?

 • Nejlepší je uspořádat hostinu pod širým nebem nebo například ve venkovské stodole. Vše, co musíte udělat, je vyzdobit místo hromadou květin a nad vchodem zavěsit dekorace z krásné ručně vyrobené krajky..
 • V atmosféře venkovské svatby najdete také ubrusy z lnu a nádobí z ručně vyráběné keramiky.

Dekorace na svatbu v přírodním stylu

Chcete souznění s přírodou i během vaší svatby? Nezapomeňte, že dekorace by měly být vyrobeny z přírodních materiálů a odrážet krásu venkovské krajiny, což vám pomůže vytvořit opravdovou romantickou atmosféru. Například:dřevěné plátky na stolech jako tácky, vintage rámečky s fotografiemi nevěsty a ženicha nebo krajkové ubrousky.

Elegantní styl svatební doplňků

Svatba v klasickém elegantním stylu, to je v první řadě jednoduchá elegance, kterou je těžké definovat, ale každý z hostů ji jistě ocení, a to hned od prvních okamžiků. A jaké doplňky do tohoto stylu zahrnout?

 • Glamour-styl nádobí, tj. zlaté nebo stříbrné příbory uspořádané na bílých ubrouscích, stejně jako skleněné talíře nebo elegantní sklenice
 • Během svatby v klasickém stylu, stejně jako v boho stylu, je velmi důležité vhodné osvětlení ve formě svíček. Vytvářejí romantickou a úžasnou atmosféru, kterou si každý zapamatuje.
 • Neméně důležitým prvkem elegantní svatební hostiny jsou látky. Zde stojí za to zaměřit se na mírně lesklé materiály, například šifon. Můžete je použít jako „oděv“ na židle hostů nebo jako závěsné dekorace na stůl nevěsty a ženicha.

Jake dekorace nesmí chybět na svatbě

A co vše nesmí na pořádné svatbě chybět? Sepište si seznam a postupně odškrtávejte. Jdeme na to:

Svatební doplňky pro nevěstu

Tradice, která je nyní běžná v mnoha zemích. Výrok: „Něco modrého, něco starého, něco vypůjčeného, něco nového.“ spojuje všechno, co by měla mít nevěsta s sebou na velký den. Oblíbenou volbou doplňku v modré barvě je podvazek Zároveň je to příležitost pro rodinu a přátele, aby svatební doplňky pro nevěstu vybrali jako překvapení. Bude to tedy pěkná vzpomínka na svatební den.

Kvetiny-na-vlasy-svatba

A co by se mělo mezi doplňky pro nevěsty rozhodně objevit? Samozřejmostí je pro většinu nevěst závoj a dbejte na výběr kvalitních a hlavně pohodlných lodiček. Strávíte v nich dost času, tak na to při výběru myslete. Doplňkem, který nejde na první pohled vidět je spodní prádlo. Chcete být přece tou nejkrásnější ženou pro svého nastávajícího. Nezapomínejte ani na decentní psaníčko, které uschová všechny vaše nezbytnosti.

Svatební doplňky pro ženicha

I muži potřebují své stylové svatební doplňky pro ženicha. Ty by měly ladit s nevěstinými svatebními šaty a také s celým obřadem. Řadíme sem samozřejmě svatební oblek, košili, kravatu či motýlka, boty, manžetové knoflíčky, pásek, hodinky, šperky či klobouk.

Svatební dekorace na auto

Jaké svatební dekorace nesmí chybět na stole

Se svatbou je spojeno také dobré jídlo. Protože dobře najedení hosté jsou spokojení a baví se! Aby byla atmosféra dokonalá, neměli byste se určitě obejít bez krásných svatebních dekorací na stůl. A co by na stole nemělo chybět?

Svatební doplňky na auto

Panenka, cylindr, stuha či květina na auto je krásným upozorněním na váš velký den i pro ostatní řidiče. A také se vám líbí plechovky přivázané za autem? Není problém!

TIP! Svatební dekorace na auto: vše, co potřebujete vědět

Jak vybrat svatební doplňky: Svatební květiny

Věříme, že žádný svatební obřad se nekoná bez velkého množství květin! Ať už ve formě svatební kytice, výzdoby obřadní síně nebo jako dekorace na svatební stůl. Proto jsou květiny jedním z nejdůležitějších svatebních doplňků. Vyberte si je podle ročního období, tématu a barvy vašeho dne. Níže přinášíme šest zajímavých návrhů.

 1. Jarní obřad: tulipán, šeřík, konvalinka, frézie, narcis, sasanka.
 2. Letní svatba: růže, levandule, pivoňka, mečík, slunečnice,hortenzie, kala.
 3. Podzimní svatba : karafiát, jeřáb, růže, hortenzie, kosatce.
 4. Červená jako hlavní barva v zimě: červené růže nebo červené karafiáty a spárujte je s jemnými myrtami. Doplňte svatební ozdoby z červených květů, doplňky volte v podobných barvách, jako jsou ubrousky.

A co takhle z květin vytvořit svatební srdce, které už jen doplní zamilovanou atmosféru na vaší svatbě?

15 inspirací na svatební doplňky

Přinášíme vám pár nápadů na svatební doplňky, které nejsou až tak běžné. Nechejte se inspirovat.

1. Všude samé balonky

Instalace balónků jsou úžasné v tom, že oživí jakýkoli jednoduchý prostor.

2. Něco pro milovníky sladkostí

Stoly plné sladkostí, dortů, makronek, koblih a ovocných špízů jsou vizuálně tak vzrušující a poskytují skvělé občerstvení pro vaše hosty.

3. Ze židle trůn

I z obyčejné židle jde vykouzlit nádherné místo k sezení. Trochu látky, nějaká stuha a větvička listí mohou úplně změnit jejich vzhled.

4. Barevné skleničky

Sklenice v různých jasných barvách okamžitě rozjasní stůl a ladí krásně s květinami. Pokud se chystáte například na boho uvolněnou atmosféru, dodají takové doplňky do vašeho dekoru nádech čerstvého vzduchu.

5. Výrazné neony

Umístěte velký neonový nápis, pokud chcete výraznou zprávu nebo si kupte menší neonové nápisy, které strategicky rozmístíte kolem vašeho místa a rozsvítí jej, a to hned jak zhasnou světla a všichni začnou tančit.

6. Dřevěné bedýnky

Máte ošklivou zeď, kterou je třeba zakrýt, nebo jen chcete vytvořit roztomilý rustikální prvek? Skládejte dřevěné bedny na sebe – stačí jich jen pár, nemusíte tvořit celou zeď! Následně zaplňte některé mezery květinami a jiné dekoracemi, jako je třeba lucerna.

7. Využijte starší kousky nábytku

Namalujte starou komodu na vaši oblíbenou výraznou barvu a naplňte zásuvky sezónními květinami. Nechte je jakoby téct ze šuplíků a naplňte místnost vůní. Také stará šatní skříň nebo toaletní stolek bude vypadat úžasně.

8. Vintage kousky

Na starý žebřík můžete umístit opravdu cokoli: fotografie, svíčky, košíčky, sklenky šampaňského, květiny, počáteční písmena, dokonce i deky.

9. Správný směr – značky a cedule

Značky se šipkami pomáhají vašim hostům snadno se zorientovat a jsou prostě roztomilé! Některé si můžete koupit nebo také udělat sami pomocí tabulí nebo dřevěných šípů.

10. Světýlka

Je to opravdová svatba, pokud nemá víla nevěsta světýlka nad hlavou? Snadný způsob, jak proměnit vnitřek i interiér vašeho místa konání svatby. Venku světla provlékejte přes stromy. Uvnitř je navlečte přes strop, kolem sloupů, naplňte lucerny a vytvořte z nich celou zeď jako pozadí. Tak univerzální, tak levné!

11. Napište to na tabuli

Tabule jsou opravdu skvělým nápadem, jak přivítat hosty na vaší svatbě, zobrazit menu nebo plánek sezení.

12. Odraz zrcadel

Podobně jako tabule můžete využít zrcadla stejným způsobem jako tabuli. Staré najdete v obchodech s rekvizitami, v obchodech s klasickým nábytkem nebo dokonce v charitativních obchodech.

13. Kufry

Pokud oba milujete cestování, zvolte jako doplňky kufry. Jednoduše položte jeden na stůl s knihou hostů a nechte hosty, aby tam vložili přání a dárky.

14. Sametová pohovka

Samet je perfektní svatební látka, protože na obrázcích vypadá úžasně a dodává nádech luxusu. Jak milá pozornost přidat tuto sametovou pohovku jako posezení pro hosty unavené tancem?

15. Zapalte svíčky

Svíčky jsou vždy skvělou volbou. Vždy se však ujistěte, že vaše svíčky jsou v bezpečí. Vystavte je v lucernách nebo skleněných nádobách, aby je nebylo možné převrhnout. A zkontrolujte, zda je vybrané místo nehořlavé, případně zvolte LED. Pokud je můžete použít, máte vyhráno. Vykouzlíte nádhernou atmosféru.

Shrnutí

Věříme, že jsme vám přinesli dostatek tipů na zajímavé svatební doplňky. A na závěr ještě pár zajímavých rad:

 • Pokud plánujete na své svatbě fotostánek nebo fotostěnu, nezapomeňte na dárkové krabičky. Umístěte do nich přizpůsobené svatební doplňky a zábavné rekvizity. Tímto způsobem zajistíte, aby příjemné chvíle navždy zůstaly v paměti každého!
 • Pokud plánujete na své svatbě fotostánek nebo fotostěnu, nezapomeňte na dárkové krabičky. Umístěte do nich přizpůsobené svatební doplňky a zábavné rekvizity. Tímto způsobem zajistíte, aby příjemné chvíle navždy zůstaly v paměti každého!
 • Pokud plánujete na své svatbě fotostánek nebo fotostěnu, nezapomeňte na dárkové krabičky. Umístěte do nich přizpůsobené svatební doplňky a zábavné rekvizity. Tímto způsobem zajistíte, aby příjemné chvíle navždy zůstaly v paměti každého!
 • Pokud plánujete na své svatbě fotostánek nebo fotostěnu, nezapomeňte na dárkové krabičky. Umístěte do nich přizpůsobené svatební doplňky a zábavné rekvizity. Tímto způsobem zajistíte, aby příjemné chvíle navždy zůstaly v paměti každého!
 • Pokud plánujete na své svatbě fotostánek nebo fotostěnu, nezapomeňte na dárkové krabičky. Umístěte do nich přizpůsobené svatební doplňky a zábavné rekvizity. Tímto způsobem zajistíte, aby příjemné chvíle navždy zůstaly v paměti každého!

Zaregistrujte se ve Westwing a nenechte si ujít naše nejlepší nabídky a propagační akce k vytvoření toho nejkrásnějšího domova!

 

.