25 originálních tipů na dárky pro novomanžele (2022)

Vybíráte svatební dar nebo dárek pro novomanžele k Vánocům, kolaudaci či jiné události? Připravili jsme pro vás 25 originálních tipů, kterými páru jistě uděláte radost! Inspirujte se s Westwingem.                                                                                                                               

Jak vybrat dárek pro novomanžele: Krok za krokem

Na výběru dárku pro novomanžele je nejnáročnější, že chcete potěšit ne jednoho, ale hned dva blízké zároveň. Jak na to?

 1. Zamyslete se, jaké jsou jejich zájmy. Co dělá pár rád společně? Jaké jídlo a pití si rádi vychutnají? 
 2. Co novomanželům chybí a co využijí? Mnoho manželů před svatbou sestavuje seznam darů, do kterého můžete nahlédnout pro inspiraci.
 3. O čem s nadšením mluví? Vnímejte, když pár vypráví. Možná mezi řečí zmíní něco, po čem touží.
 4. Jaký je váš rozpočet? Než začnete vymýšlet dárek, stanovte si rozpočet, který chcete a můžete investovat.
 5. Darujte peníze či poukázku. Jestli si opravdu nejste jisti, co vybrat, vždy můžete darovat dárkovou poukázku nebo originálně zabalené peníze.

25 tipů na dárky pro novomanžele

Připravili jsme pro vás 25 tipů na dárky pro novomanžele. Najdete mezi nimi dražší vybavení do domácnosti, zážitky i osobní drobnosti, které potěší.

 1. Album na fotografie ze svatby

V digitální době zůstávají naše fotografie často uložené pouze na disku v počítači. Zejména u těch svatebních je to ale velká škoda! Darujte novomanželům album, díky kterému se mohou fotkami pochlubit návštěvám.

 1. Deník na zápisky důležitých událostí

Journaling je v posledních letech oblíbený trend. Společný deník plný fotek a zážitků si ale může psát pár i společně. Inspirujte je pěkným sešitem a pomůckami na dekoraci.

 1. Ozdoba na vánoční stromeček

Vybavte pár na první Vánoce v manželství. Nechte vyrobit vánoční ozdobu na zakázku! Můžete na ni nechat gravírovat společné jméno, datum svatby nebo rovnou fotografii.

 1. Přenosné ohniště

Posezení u ohně zajistí romantické večery po celou dobu manželství. Darujte novomanželům přenosné ohniště na zahradu nebo maličké ohniště na biolíh, které si mohou zapálit i doma. 

 1. Mapa s důležitým místem

Mapa se může snadno proměnit v umělecké dílo. Na trhu jsou specializované firmy, které vytisknou designovou mapu jakéhokoliv místa na plakát, který můžete zarámovat. Nechte vytisknout místo svatby, seznámení nebo třeba prvního společného domova.

 1. Nápady na romantické rande

Nejlepší způsob, jak udržet manželství plné lásky je užívat si společné chvíle stejně, jako na začátku randění. Vytvořte pro novomanžele kartičky nebo knížku plnou nápadů na romantickou schůzku. 

 1. Rámeček na fotografie

Darujte stylový rámeček na fotografie, který poslouží jako dekorace do domácnosti. Svatební fotografie vynikají zejména v kolážích.

 1. Ladící hrnečky

Nechte pro novomanžele vyrobit ladící hrnečky na ranní kávu. Mohou být například z ručně vytočené keramiky s monogramy na dně nebo ozdobené ilustrovanými podobiznami.

 1. Portrét ze svatby

Nechte od oblíbeného umělce vytvořit portrét na základě fotografie ze svatby. Podle stylu interiéru daného páru zvažte, jestli se více hodí realistické zpracování nebo jen ilustrace.

 1. Rande v krabici

Najít si na sebe čas v manželství občas není tak jednoduché. Připravte novomanželům krabičku plnou všeho, co je potřeba na romantické rande ve dvou. 

 1. Servírovací prkénko s monogramy

Mají novomanželé rádi posezení ve dvou nebo s přáteli u dobrého jídla? Na servírování chuťovek se bude hodit stylové prkénko, které můžete nechat ozdobit jejich monogramy.

 1. Personalizované razítko

Nechte manželům vyrobit razítko se společným jménem a adresou. Využijí je na odesílanou poštu, ale například také na označení knih. 

 1. Zážitková večeře

Každý milovník jídla si užije zážitkovou degustační večeři. Vyberte dobrou restauraci ve vašem městě nebo v okolí.

 1. Romantický výlet

Zejména pokud novomanželé nemohou odjet na pořádnou svatební cestu, jistě je potěší alespoň krátký víkendový únik za romantikou. Darujte poukázku na ubytování v Čechách nebo víkend v evropských městech.

TIP! TOP 10 nejromantičtějších míst na světě

 1. Puzzle z fotografie ze svatby

Nechte vyrobit puzzle ze svatební fotografie novomanželů a zajistěte jim nejen krásnou dekoraci, ale také zábavu na dlouhé zimní večery.

 1. Obraz s hvězdnou oblohou

Stejně jako mapy, je možné nechat na zakázku vytisknout také pohled na hvězdnou oblohu z určitého místa. Obloha může být zachycena i v jeden konkrétní okamžik, například když si pár řekl své „Ano“.

 1. Cestovní kufry

Chystá se novomanželský pár na svatební cestu? Vybavte je kvalitními zavazadly. Na dovolenou ve městě využijí praktický kufr na kolečkách, jestli ale plánují dobrodružné putování, vyberte raději velký batoh. 

 1. Vybavení do ložnice

Ložnice je jedna z nejdůležitějších místností celého domova. Poskytněte novomanželům tu svoji do společného života ještě vylepšit. Můžete zakoupit luxusní povlečení, nové péřové polštáře nebo zvolit poukázku, se kterou si vyberou přesně, co potřebují.

 1. Předplatné na streamovací služby

Hudba, filmy, cvičení, vzdělávání. Nejen to všechno se dá dnes snadno sehnat s předplatným na internetu. Zajistěte novomanželům zábavu a darujte předplatné oblíbené služby.

TIP! 25 nejlepších tipů na filmy o Vánocích

 1. Vybavení piknik

Na jaře a v létě všichni nejraději trávíme čas venku. Pokud novomanželé nemají vlastní zahradu, sázkou na jistotu je pravděpodobně park. Zpestřete jim posezení stylovým košíkem na piknik.

 1. Den ve wellness

Plánování svatby není zrovna jednoduché, proto udělá radost příjemný odpočinek ve wellness. Pár si užije společnou masáž a oba se uvolní v sauně. 

 1. Kvalitní nože

Dobrý nůž ocení každý, kdo v kuchyni alespoň občas vaří. Ty kvalitní manželům vydrží celý život. Vyberte takové, které lze postupně dokupovat do sady podle potřeby.

 1. Elektronický pomocník

Dárky do domácnosti jsou pro manžele ideální. Můžete zvolit například pomocníka do domácnosti, jako je robotický vysavač, nebo vychytávku do kuchyně, se kterou si vytvoří svou oblíbenou specialitu.

 1. Nádobí na celý život

Novomanžele čekají stovky společných večeří. Vybavte je sadou nádobí na vaření nebo stolování. Kvalitní hrnce a pánve mohou vydržet i po generace.

 1. Polaroid

Fotoaparátem, který fotografie okamžitě vytiskne dokonale zachytíte okamžik. Novomanželé si tak mohou zachovat ty nejdůležitější momenty ze společného života.

Originální dárky pro novomanžele

Hledáte pro novomanžele originální dárek? Nechte pro ně vyrobit něco na zakázku. Můžete oslovit oblíbeného umělce a darovat obraz, nechat vyrýt iniciály na dřevěné prkýnko nebo sami něco vyrobit.

Vtipné dárky a drobnosti pro novomanžele

Občas není potřeba vybírat drahé, luxusní dárky a chcete jen udělat radost drobností. Vždy můžete sáhnout po dekoraci do domácnosti nebo například darovat pěknou deku, pod kterou se pár společně zachumlá.

Jestli chcete přidat trochu humoru, vždy se nabízí párové hrníčky, polštářky s vtipným nápisem nebo ponožky s podobiznou. Zažili jste s manželi mnoho vtipných chvilek? Vytvořte knížku plnou společných zážitků.

Netradiční dárky pro novomanžele

Vyberte takový dárek, který se hodí k povaze a zájmům novomanželů. Jsou vášniví cestovatelé? Darujte jim stírací mapu světa. Baví je ochutnávat různá piva nebo vína? Speciální deník na zapisování ochutnávek se jistě bude hodit.

Zážitkové dárky pro novomanžele

Zážitky jsou perfektní dárek, protože vzpomínky zůstanou napořád. Darujte novomanželům zážitkovou večeři, víkendový pobyt, nebo je podpořte v hledání nových zájmů společným kurzem.

Věříme, že vám naše tipy pomohou při hledání dokonalého dárku. Využijte bezplatné registrace na Westwing a už nikdy vám neuteče další inspirace nebo naše exkluzivní nabídky, třeba i na dárky pro milované!