Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
dárek k svátku pro muže 1

Vaše výročí je pro většinu lidí okolo den jako jakýkoliv jiný. Pro vás je to ale každoroční připomínka dne, kdy jste našli toho pravého nebo kdy jste si řekli své „Ano“. Takový den si zaslouží oslavu a vhodný dárek k výročí pro muže.

Co dát k výročí vztahu muži: krok za krokem

Jak vybrat dárek k výročí pro partnera? Vymýšlet po několika letech vztahu další a další dárky může být náročné. Někdy přijde nápad sám, jindy je to trochu boj. U výročí se držte podobného postupu, jako při výběru jakéhokoliv jiného dárku pro muže.  

 1. Zvažte jeho zájmy a hobby

  Myslete na to, co váš muž rád dělá ve svém volném čase. Zkuste vybrat dárek, který souvisí s jeho zálibami nebo koníčky. To ukáže, že jste si dali práci a zároveň mu dáte něco, co ho potěší.

 2. Vzpomeňte si na společné zážitky Přemýšlejte o společných zážitcích, které jste spolu zažili během manželství.

  Může to být něco, co vás oba hodně potěšilo, a takový dárek mu připomenete krásné vzpomínky.

 3. Prozkoumejte tradice výročních dárků

  Každé výročí svatby má tradiční symbol, kterým je možné se inspirovat.

 4. Personalizujte dárek

  Personalizované dárky mají vždy zvláštní význam. Zkuste vybrat dárek s nějakým výšivkou, gravírováním, nebo s nějakým důležitým datem nebo jeho jménem. Tímto způsobem se stane dárek ještě výjimečnějším.

 5. Uvažujte o jeho potřebách

  Zkuste si uvědomit, zda není nějaká věc, kterou váš muž potřebuje nebo o které mluvil, že by mu byla užitečná. To může být praktický a zároveň milý dárek.

 6. Vyberte romantický dárek

  Výročí svatby je také romantickou příležitostí. Můžete vybrat něco, co vám umožní prožít romantický večer spolu, jako jsou lístky do divadla, vouchery do oblíbené restaurace nebo balíček na wellness víkend.

 7. Nejde o cenu, ale o gesto

  Nakonec pamatujte, že nejde o to utrácet hodně peněz. Důležité je, že jste si vzali čas vybrat něco speciálního pro svého muže. Dárek by měl být o lásce a péči, kterou mu chcete vyjádřit.

Pokud budete postupovat podle těchto kroků a poslouchat své srdce, jistě vyberete dárek, který potěší a udělá vaše výročí svatby ještě výjimečnějším.

Jaký dárek vybrat k výročí svatby pro muže

Jak vybrat manželovi dárek k výročí svatby? Na pomoc si můžete vzít názvosloví svatebních výročí. Věděla jste, že kromě svatby bronzové, stříbrné a zlaté existuje například bavlněná, dřevěná nebo krajková? Vybrat dárek k výročí svatby pro muže může být velmi osobní a speciální gesto.

Dárek k půlročnímu výročí 

Dárky i oslavy se obvykle plánují až na celý rok, ale proč si svatbu nepřipomenout už po pár měsících? Tou dobou budete mít událost ještě čerstvě v paměti. Pravděpodobně jste se za tu dobu nevyhnula otázce „Změnila svatba váš vztah?“ 

Na stejnou otázku si můžete odpovědět navzájem u příjemné večeře. Místo dárku dejte dohromady své vzpomínky ze svatby. Můžete nechat vyvolat fotografie a společně vytvořit svatební album.  

Dárek pro muže k 1. výročí 

Blíží se den, kdy oslavíte rok jako manželé a přemýšlíte nad perfektním dárkem? První výročí nese jméno bavlněná svatba

Hodí se tedy cokoliv z bavlny. Nechte manželovi ušít košili na zakázku i s jeho iniciály nebo si společně pořiďte třeba nové romantické povlečení na postel.  

Dárek pro muže k 5. výročí 

Slavíte půlkulatiny vašeho manželství? Pátá svatba nese jméno dřevěná. Můžete volit originální dřevěné doplňky jako jsou hodinky a brýle nebo se držet klasiky a pořídit pěkný kus dřevěného nábytku.

Co takhle manžela překvapit vlastním minibarem? 

Dárek pro muže k 10. výročí 

Desáté výročí se přezdívá svatba cínová nebo růžová. Za deset let manželství jste pravděpodobně prožili opravdu mnoho a výročí si zaslouží pořádnou oslavu. Dejte si vzájemný dárek a osvěžte si svou svatební cestu nebo se pusťte třeba do dlouho odkládané renovace společného bydlení.

Jak vybrat tradiční dárek? Růžovou svatbu můžete vyjádřit pomocí sladkého dezertu nebo třeba něčím pěkným na sebe ke slavnostní večeři. V růžové barvě, samozřejmě. 

TIP! Nejlepší tipy: Jak vybrat dárek k cínové svatbě

Dárek pro muže ke 20. výročí 

Dvacátá svatba je porcelánová. Stolní nádobí, které jste si koupili v začátcích společného bydlení nebo jako svatební dar už pravděpodobně není zrovna kompletní. Ať už jste o některé kousky přišli nešikovností dětí, svou vlastní nebo při hádkách, po dvaceti letech si jistě zaslouží vyměnit. 

Vyberte si novou sadu porcelánu a využívejte ho na společné snídaně i romantické večeře. Hned první příležitostí může být právě oslava vašeho výročí.

Dárek pro muže k 25. výročí 

Název pětadvacátého výročí zná pravděpodobně většina z nás. Jedná se o svatbu stříbrnou. První možností dárku, která každého napadne je jistě stříbrný šperk. Není to zrovna styl vašeho muže? 

Pak sáhněte po dekoracích a vybavení do bytu ve stříbrné barvě.

Může to být například stylový šejkr na oblíbený drink, pěkné pero nebo zajímavá lampička na pracovní stůl. 

Dárek pro muže ke 30. výročí 

K perlové svatbě se samozřejmě nejsnáze vybírají dárky pro ženu. Jaký dárek, ale zvolit pro vašeho manžela? Můžete se jednoduše inspirovat barvou perel a vybrat cokoliv jiného. 

Můžeš si také vybrat něco pro byt nebo zahradu. Co říkáš na nové pohodlné křeslo? Bez problémů může být krémově perleťové barvy.

Udělejte to sami: Jak vyrobit dárek k výročí pro muže?

Chcete pro muže opravdu osobní dárek? Vytvořte mu album ze společných fotek. Můžete vytvořit fotoalbum, ve kterém bude zachycen každý důležitý okamžik i pěkná vzpomínka. 

Nebo začněte album, ve kterém bude pouze jedna fotka z každého společného roku a po zbytek života ho budete aktualizovat. Při příležitosti třicátého výročí si nad takovým albem s láskou zavzpomínáte.  

Hlavní zásady pro výběr správného dárku pro muže 

Nejdůležitější je vybírat dárek speciálně pro obdarovaného a neshánět ho na poslední chvíli. Když budete mít čas zamyslet se nad jeho zálibami a koníčky, jistě vyberete dárek, který udělá skutečnou radost. 

Nad dárky je dobré přemýšlet v průběhu celého roku a nenechávat jejich výběr na poslední týdny a dny před důležitou událostí. Začnete být nervózní a možná vám mezi prsty proklouzne přímo dokonalý dárek.  

Při výběru dárku pro partnera k výročí se můžete inspirovat i našimi tipy na dárek na Valentýna nebo k narozeninám pro muže. 

Pomohly vám naše dnešní nápady? Zaregistrujte se bezplatně na serveru Westwing a už nikdy vám neutečou naše tipy ani exkluzivní nabídky. 

Zajímají vás další podobné články z této kategorie, doporučujeme si přečíst tyto velmi užitečné články pro perfektní výběr dárků pro něho: