Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Výlet pro zamilované

Chystáte se na svatební cestu, plánujete oslavu výročí nebo chcete svou drahou polovičku požádat o ruku? Nebo si jednoduše užít romantický víkend ve dvou? Svět je plný krásných míst a z některých romantická atmosféra přímo sálá. Dali jsme pro vás dohromady několik tipů, kterými se můžete inspirovat.

10 nejromantičtějších míst na světě: výlet pro zamilované

Poznávání nových míst a sbírání zážitků spolehlivě sbližuje a cestování s někým koho milujete dostává úplně nový rozměr. Procházky ruku v ruce, dlouhé rozhovory nad skleničkou vína i zamilované toulky nočním městem dokáží často proměnit i zdánlivě obyčejná místa v ráj na zemi. My jsme vybrali deset destinací, které vám nedají jinou možnost než se celou dobu zamilovaně usmívat.

1. Paříž, Francie

Jistě vás nepřekvapí, že město lásky je hned na prvním místě. Paříž má jedinečnou atmosféru, která vás okamžitě strhne. Užívejte si procházky uličkami na kopci Montmartre, snídani či posezení u vína v jedné z místních kaváren, vypijte sklenku šampaňského na vrcholu Eiffelovy věže nebo si pod ní dejte piknik. Existuje milion způsobů, jak si užít Paříž

2. Benátky, Itálie

Další romantické místo v Evropě v našem výběru jsou Benátky. Prohlídky muzeí, romantická projížďka gondolou a nekonečné toulání se místními uličkami. Zastavte se v poledne na cicchetti, benátskou verzi tapas, a užívejte si Benátky jako místní. 

Tip: Jak se v Benátkách vyhnout turistům? Stačí uhnout z hlavních ulic! V malých, odlehlých uličkách zažijete romantičtější atmosféru, než na přeplněném náměstí.

3. Maledivy

Maledivy jsou jedna z nejoblíbenějších destinací na líbánky. A když se podíváte na fotky, není se čemu divit! Pokud se sem vydáte, udělejte si z líbánkového ráje výlet také do hlavního města Male, kde poznáte i místní kulturu.

4. Holbox, Mexico

Chcete odpočinek na exotickém ostrově propojit s poznáváním? Vydejte se na mexický poloostrov Yucatán a naplánujte si několik dní na ostrově Holbox. Zažijete zde pravou atmosféru ráje, včetně úžasných západů slunce a procházek v mělčinách. Zároveň je ale Holbox dostatečně blízko k dalším zajímavým cílům Mexika, jako je dechberoucí Chichen Itzá, tyrkysové Cenoty nebo koloniální město Mérida. 

5. Lofoty, Norsko

Co je romantičtější, než zachumlat se společně pod dekou u zapáleného krbu a pozorovat sníh za okny? Stejná situace, ale na nádherných Lofotech, ostrovech na severu Norska. Nechte se unést místním klidem a vydejte se na lov noční záře. 

6. Antarktida

Výlet na Antarktidu je ideální pro dobrodružné páry. Na expedici se můžete vydat z Argentiny a bude trvat alespoň týden. Čeká vás plavba na lodi, pozorování tučňáků i nocování ve spacáku přímo na Antarktidě.

7. Maui, Havaj

Havaj je skoro synonymum pro romantiku v tropech. Na ostrově Maui vás čekají krásné pláže, národní parky i přírodní atrakce v podobě kráteru sopky Haleakala. To vše za doprovodu pohodové atmosféry.

8. New York, USA

Co mají společného filmy Snídaně u Tiffanyho, Láska přes internet a Duch? Všechny jsou romantické a odehrávají se v New Yorku. Užijte si romantickou dovolenou ve městě, které nikdy nespí a zažijte atmosféru oblíbených filmů a seriálů.

9. Vídeň, Rakousko

Vídeň mají Češi spojenou především s vánočními trhy. Nabízí ale o tolik víc! Užijte si romantické procházky po schönbrunnském parku, projížďky kočárem na starém městě, honosné plesy a tancování valčíku, posedávání po klasických kavárnách nebo pití vína na vinici s výhledem na město.

10. Tokio, Japonsko

Když navštívíte Tokio od konce března do poloviny dubna, čekají na vás plné parky a aleje rozkvetlých sakur neboli třešní japonských. Japonci období rozkvětu třešní uznávají jako svátek Hanami a třešně pro ně symbolizují lásku, radost a přátelství.

TIP! TOP 30 nejkrásnějších míst světa, která vás uchvátí

Nejromantičtější místa v ČR

Za romantikou nemusíte jezdit daleko. Přímo u nás v Česku máme desítky krásných, romantických míst, která stojí za návštěvu. 

Praha

Romantický výlet do Prahy se snadno vyrovná víkendu v Paříži. I když v Praze bydlíte, můžete ji zažít úplně jinak. Zarezervujte si pokoj v pěkném hotelu v centru, vyrazte do opery a na večeři nebo se nechte rozmazlovat ve wellness. Užijte si víkend jako turista ve vlastním městě. 

Tip: Přemýšlíte kam na západ slunce v Praze? Z Riegrovo sadů na Vinohradech je perfektní výhled na západ slunce za Pražským hradem.

Lednicko-valtický areál

Zahrada Evropy, jak se Lednicko-valtickému areálu přezdívá, je bez pochyb jedno z nejromantičtějších míst v Česku. Můžete si užívat nekonečné procházky po zahradách i návštěvu několika památek.

Český Krumlov

Malebný Český Krumlov má jedinečnou atmosféru. Návštěvu doporučujeme zejména v zimě, když napadne sníh. Městečko je naštěstí plné kaváren a restaurací, takže budete mít vždy kam se schovat.

TIP! 20 nejlepších tipů: Kam na výlet v Praze

Chcete mít jako první přístup k dalším článkům plným tipů a inspirace nejen o cestování? Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a novinky ani exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov vám již nikdy neuniknou.

Mohlo by vás také zajímat: