Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
darek k vyroci svatby

Výročí svatby si zaslouží oslavit pěkným večerem ve dvou a ideálně také originálním dárkem pro toho druhého. S přibývajícími roky však tento úkol začíná nabírat na obtížnosti, protože spoustu zajímavých dárků jste si již předali v minulých letech. Přinášíme ti 20 nejlepších tipů na dárek k výročí svatby, abyste i pro stříbrnou či zlatou svatbu měli v zásobě pár originálních dárků pro svou drahou polovičku.  

Jak vybrat dárek k výročí pro muže a ženu: krok za krokem

 1. Co by mohlo být pro páry vhodné

  Uvažuj o tom, co by páru mohlo přinést radost a co by jim mohlo být užitečné. Například společné zážitky, dovolená, vybavení do domácnosti, dekorace, šperky, atd.

 2. Co bude mít pro páry symbolickou hodnotu

  Zvažte, co by mohlo pro páry mít symbolickou hodnotu a připomínat jim jejich vztah. Například personalizované dárky s vygravírovanými iniciálami nebo data výročí, umělecké dílo, fotografie, atd.

 3. Co by se líbilo konkrétnímu muži nebo ženě

  Přemýšlej o konkrétních vkusech a zájmech muže a ženy, pro které dárek kupujete. Například, pokud má muž rád sport, můžete zvážit nějaké sportovní vybavení. Pokud má žena ráda kosmetiku, můžeš zvážit nějaký kosmetický produkt.

 4. Jaký bude rozpočet

  Zvaž, kolik chcete utratit za dárek k výročí. Pokud máte omezený rozpočet, můžeš zvážit společný zážitek, který vám oběma přinese radost, jako například romantickou večeři nebo výlet.

 5. Vyber dárek, který bude pro páry nejvhodnější

  Po zvažení výše uvedených kroků nakonec vyberte dárek, který bude pro páry nejvhodnější a přinese jim nejvíce radosti. Nezapomeňte, že to, co se vám líbí, nemusí nutně vyhovovat vkusu páru, pro který dárek kupujete.

20 originálních tipů na dárek k prvnímu výročí svatby  

První rok manželství by se měl náležitě oslavit. Jedná se o startovací rok vašeho společného života, který máte před sebou. Možná vás za ten rok potkalo pár prvních neshod a problémů a vy jste je všechny zvládli vyřešit. Zasloužíte si tedy společnou odměnu a čas jen pro vás.  

 1. Romantická večeře při svíčkách

Naplánujte si volný večer a zajděte si společně na překrásnou večeři při svíčkách. Při té příležitosti můžete vytáhnout své oblíbené kousky ze skříně, pěkně se upravit a užít si skvělé jídlo. Večer zakončete procházkou po městě a máte o romantický zážitek postaráno. 

 1. Společná dovolená

Možná se vám tak trochu stýská po líbánkách nebo vaše dobrodružná duše nezažila dlouho nic záživného. Překvapte svého životního partnera letenkou do exotické destinace a užijte si líbánky podruhé.  

TIP! TOP 10 nejromantičtějších míst na světě

Dárek k 2. výročí svatby  

Ani vaše druhé výročí nenechte bez povšimnutí. Opět si vyhraďte večer pouze pro vás dva a udělejte si z oslavy vašeho výročí svatby příjemnou tradici.  

 1. Masáž ve dvou

Relaxační masáž můžete dopřát své manželce či manželovi individuálně, ale také si můžete vyrazit na společnou masáž pro dva. Krásná vůně, příjemná hudba a profesionální péče vás zaručeně postaví na nohy.  

 1. Vybavení domácnosti

Vaše partnerka si povzdechla nad chybějícím nádobím v kuchyni? Možná by ocenila krásnou sadu hrnků a talířů, které perfektně ladí s designem vaší kuchyně. Partner by zase mohl zajásat nad praktickým minibarem pro jeho pánské večery s kamarády.  

Dárky k 5 letému výročí svatby  

Roky plynou rychle a výročí svatby je opět tu. Možná je na čase obnovit jiskru vztahu nějakým netradičním zážitkem, při kterém se naučíte něco nového nebo můžete zavzpomínat na vaše začátky.  

 1. Společný kurz vaření

Milujete jídlo a jeho přípravu si rádi užíváte společně? Přihlaste se na společný kurz vaření a užijete si mnoho zábavy. Zaměřit se můžete na specifický druh kuchyně, jako je japonská, indická či italská.  

 1. Kniha pro zamilované

Nostalgicky zavzpomínat na vaše společné začátky a třeba si i pobrečet můžete nad speciální knihou pro zamilované, kterou si buď můžete vyrobit, nebo vyplnit některou z předpřipravených knih na trhu.  

 1. Šperky a hodinky

Dámy nepohrdnou krásným šperkem ze zlata, stříbra nebo kombinace obojího. Doporučujeme vsadit na náhrdelník s iniciálou vaší polovičky nebo drahým kamenem. Pro pány se hodí stylové hodinky, které už nebudou chtít sundat.  

Dárky k 10. výročí svatby: Růžová svatba klepe na dveře 

První kulatiny oslavte ve velkém stylu. Vyplatí se vsadit na něco odvážného a originálního. Proto zabrouzdejte do sekce adrenalinových dárků, které potěší každého odvážlivce. Pokud váš partner adrenalinu příliš neholduje, můžete se inspirovat přezdívkou desetiletého výročí a zvolit dárek v růžové barvě.  

 1. Kurz potápění

Miluje vaše polovička vodu a prozkoumávání hloubek. Pak jí dopřejte zážitek v podobě kurzu potápění na volném jezeře či přímo v moři v rámci dovolené.  

 1. Skok padákem

A pokud se do hloubek příliš nehrnete, vyzkoušejte se vydat opačným směrem – do výšin. Ať už se rozhodnete skočit společně nebo skočí jen jeden z vás, zaručujeme vám, že zážitek si odnesete oba.  

Dárky k 20. výročí svatby: Porcelánová svatba 

Jelikož porcelán již v dnešní době není příliš oblíbeným dárkem, nemusíte se držet této tradice a raději vsadit na něco romantičtějšího. 

 1. Výlet po stopách prvního rande

Zavzpomínejte na vaše první rande a připravte partnerovi výlet do minulosti. Zajděte si do té samé restaurace, projděte se po známých místech a společně se dojímejte nad prvními zážitky ve dvou. Jakou cestu už jste ušli, že? 

TIP! Romantický výlet do Paříže: Jídlo, památky i ubytování

 1. Kvalitní oblečení

Někdy je shánění kvalitního kousku do šatníku opravdový oříšek. Překvapte toho druhého stylovým a kvalitním svetrem nebo košilí. 

 1. Let balonem

Pro milovníky výšek se hodí netradiční zážitek v podobě vyhlídkového letu balónem. Až budete vybírat trasu letu, vsaďte na vám známá místa jako je vaše bydliště nebo rodná obec a užijete si výhled ještě o něco více. 

Dárky k 30. výročí svatby: Svatba perlová 

K perlové svatbě se nabízí dárek v podobě perel, avšak ty nenosí každá žena. Proto vám přinášíme tipy na dárky, které ocení všichni.  

 1. Nová postel

Nová postel může být skvělým dárkem k perlové svatbě z několika důvodů. Je to symbolem nového začátku a obnovy. Pohodlný spánek je důležitý pro zdraví a pohodu, a nová postel může pomoci zajistit, aby si novomanželé dostatečně odpočinuli. A také může být skvělým způsobem, jak oživit ložnici a vytvořit útulný a stylový prostor.

 1. Vyhlídkový let letadlem

Výhled z letadla či vrtulníku opravdu stojí za to. Společný čas si tentokrát užijte z ptačí perspektivy a nebudete litovat.  

Dárky k 40. výročí svatby: Rubínová svatba v barvě vína 

Úctyhodných 40 let spolu? Tak to už je pořádný důvod k oslavě. Rubínovou svatbu by měla doprovázet sytě červená barva. Začít můžete tmavým kvalitním vínem a pokračovat dárkem laděném do červena.  

 1. Domácnost v novém kabátě

Možná už je na čase vyměnit nějaký nábytek v domácnosti nebo rekonstruovat část bydlení. Červená překvapivě sluší i větším kouskům nábytku jako je pohodlná sedačka či křeslo. Partnerku jistě potěšíte i doplňky do domácnosti ve stejné barvě.   

 1. Wellness pobyt

Společný čas ve dvou si také můžete užít na víkendovém wellness pobytě plném masáží, sauny a plátků růží na posteli.  

Dárky k 50. výročí svatby: Zlatá svatba aneb půl století spolu 

Připadá vám to jako věčnost nebo 50 let uteklo rychlostí blesku? Dopřejte si odměnu v podobě pěkného dárku k výročí svatby.  

TIP! Zlatá svatba: 10 způsobů, jak oslavit krásné výročí

 1. Povlečení

Možná se vás děti (nebo dokonce vnoučata) ptaly, jaký dárek byste si přáli k výročí svatby. Nechte si nadělit kvalitní povlečení, které v tomto věku jistě oceníte. Vybírat mohou z příjemných materiálů i krásných vzorů.  

 1. Pobyt na zámku

Jistě oceníte již poněkud klidnější zábavu a na adrenalin příliš sil nezbývá. Doporučujeme vám nadělit své polovičce zážitek v podobě pobytu na zámku. Součástí takového dárku bývá přespání v zajímavém prostředí zámku, VIP prohlídka a večeře v dobovém stylu.  

Dárky k 60. výročí svatby: Diamantová svatba 

Takové jubileum už je opravdu úctyhodné. Oslavte jej originálním dárkem a zavzpomínejte na prožitý život ve dvou.  

TIP! Diamantová svatba: jak naplánovat a oslavit 60. výročí svatby

 1. Společné fotoalbum zážitků

Zní to velmi jednoduše, že? Ale za ta léta bude těžké vybrat jen ty nejlepší fotografie zachycující nejvýznamnější okamžiky vašeho života. Připravte si kapesníčky, určitě padne několik slz dojetí.  

 1. Netradiční kulturní zážitek

Má vaše manželka či manžel rád divadlo, operu či nějakou komediální show. Zajistěte mu lístky na jeho oblíbený divadelní kousek nebo jiný kulturní zážitek. Mezi ty odvážnější a zábavné patří například travesti show nebo muzikál na ledě. 

DIY: Jak vyrobit originální dárek k výročí svatby  

S partnerem jste se dohodli, že si pro letošní výročí dárky vyrobíte vlastnoručně? Zapojte trochu kreativity a vyrobte pro vás originální polštáře s vlastním designem. 

Budete potřebovat pouze bílé povlaky na polštáře z kvalitního materiálu (ideálně 100% bavlny) a černé či barevné fixy na textil. Také si můžete vytisknout a vystříhat šablonu vzoru, pokud si příliš nevěříte.  

Postup:  

 • Povlaky si vyžehlete, aby byly zcela rovné při výrobě. 
 • Přiložte vystřiženou šablonu a připevněte špendlíky, aby se nehýbala. Vybarvěte šablonu fixou. Jestliže šablonu nebudete využívat, nakreslete originální vzor na povlak sami. 
 • Nechte pořádně zaschnout.  
 • Perte pouze podle návodu na fixech. 

Originální ručně vyrobený dárek máte na světě. Nezapomeňte jej pěkně zabalit a přiložit přání.  

Jak popřát k výročí svatby? 

Dárkem pro toho druhého celé výročí nekončí. Pokud vám na vaší polovičce opravdu záleží, dbejte i na příjemné přání tomu druhému. Můžete si vzájemně popřát hodně lásky, příjemných chvil a pěkné prožití dalších let. Přidat můžete také květinu pro partnerku a polibek. Vašeho partnera jistě také potěší psané přání, které přiložíte k dárku.  

Krásná přání k výročí svatby 

Přání k výročí svatby můžete samozřejmě zakoupit v ucelené podobě a připojit pouze svůj podpis. Nebo jej také můžete vyrobit a propůjčit mu tak originální vzhled. Takto kreativní bývají především ženy, o to víc můžete svoji partnerku překvapit, pokud se vrhnete do výroby originálního psaného přání i vy.  

Dámy mohou do papírového přání přiložit otisk svých rtů nebo jej jemně poprášit parfémem, který partner moc dobře zná. Detaily prostě hrají velmi důležitou roli.  

Netradiční nápady: Jak oslavit výročí doma v karanténě  

V současné době slavíme všechna významná jubilea pravděpodobně doma. To však nic nemění na tom, jak výjimečný tento den může být. 

Zajistěte si domácnost pouze pro sebe a nechte si donést jídlo z restaurace domů. Mnoho podniků tuto možnost zavedlo a vám tak stačí vybalit skvělé jídlo z krabiček na vaše talíře a pustit se do něj. V květinářství pohodlně seženete krásné květiny pro partnerku nebo plátky růží na postel. 

Většinu dárků si můžete zakoupit v podobě poukazu a užít si jej, až to situace dovolí. Věcné dárky, které nemají podobu zážitku, vám pohodlně dopraví až domů.  

Shrnutí: 5 zásad správného výběru dárků     

Pojďme se tedy stručně podívat, jak vybírat dárek k výročí svatby pro svého partnera: 

 1. Zamyslete se nad jeho oblíbenými činnostmi a koníčky. 
 2. Vzpomeňte si, zda v poslední době nemluvil o nějakém nesplněném přání.  
 3. Vyberte originální dárek, který si užijete oba. 
 4. Nechte si jej dopravit až domů, přidejte pěkné psané přání a objednejte jídlo z vaší oblíbené restaurace. 
 5. Užijte si krásný večer jenom ve dvou.  

TIP! 15 tipů: svatební dary pro rodiče, které budou zbožňovat

Dárek k výročí svatby již nepředstavuje žádný problém. Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing, ať vám neuniknou ani další skvělé tipy pro další příležitosti.