Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
dekorace na dveře podzim

Dveře domova jako první přivítají vás i návštěvu, která se k vám chystá. Měly by tedy přímo zvát ke společným chvílím a zaslouží si krásnou podzimní dekoraci, která je ozvláštní. Jak na podzimní výzdobu na dveře? Inspirujte se našimi 12 tipy na nejlepší podzimní dekorace na dveře.  

Jak vyzdobit dveře na podzim: krok za krokem  

Léto pomalu končí a nyní je čas vyměnit svěží dekorace v pestrobarevných barvách za klidnější a útulné ozdoby vhodné pro podzimní dny. Sáhněte po teplých barvách i materiálech a vytvořte si dekoraci na dveře krok za krokem: 

 1. Rozmyslete si, zda se chcete vrhnou do vlastnoruční výroby dekorace nebo si ji zakoupíte již hotovou.

  Záleží na tom, jestli v sobě najdete kreativního ducha nebo se budete cítit jistější, když si výrobek pouze pořídíte.  
 2. Zvolte vhodnou barevnou kombinaci dveří a výzdoby.

  Pro podzim jsou typické teplé barvy, do kterých se převlečou také koruny stromů a keříky na zahradě. Pro tmavé dekory dveří doporučujeme zářivě žlutou nebo oranžovou. Světlé dveře zase snesou tmavší vínovou nebo zelenou dekoraci.  
 3. Zajistěte stabilní uchycení dekorace.

  Při silnějším větru by vám neměla výzdoba poškodit samotné dveře, ale pevně držet na místě.  
 4. Ozdoby můžete zavěsit jak na samotné dveře, tak položit vedle nich.

  Vytvoříte tak nádherný vchod plný podzimu.  

12 kreativních nápadů: podzimní dekorace na dveře 

Šípky v hlavní roli 

Červené plody šípku patří neodmyslitelně k podzimním dnům. Nejen že si z nich můžete připravit skvělý čaj nebo marmeládu, ale také se skvěle hodí pro výzdobu dveří. Vytvořte šípkové koule různých velikostí a zavěste je na dveře. Připevnit na ně můžete také červenou mašli a dotvořit tak celou ozdobu. Jen pozor na nepříjemné trny šípků. 

Dýňová klasika z Ameriky 

Zase ty dýně, že? Jenže ony už tak nějak k tomu podzimu patří i u nás. Mezi jejich výhody patří různorodost tvarů i barev jednotlivých dýní, které se skvěle kombinují a nevyžadují zvláštní péči. Vyřezat do nich můžete nejen obličeje, ale také jemné tvary a vytvořit tak pěkné podzimní zátiší u dveří. 

Zapojte jeřabiny 

Upevněte trsy jeřabin na oválný drátek nebo věnec a užijte si jejich jednoduchou krásu. Jeřabiny vypadají skvěle jak samotné, tak v kombinaci s dalšími přírodninami.  

Jemné ozdoby z obilí 

Béžové ozdoby lze vyrobit ze zralého obilí. Skvěle se pro takové účely hodí pšenice či ječmen. Zkuste je svázat do ozdobných květin anebo naaranžovat společně s kukuřičnými klasy.  

Robustní váza u vchodu 

Nechcete-li na své dveře nic zavěšovat, vyzdobte pouze okolí dveří. Například taková dominanta v podobě robustní vázy s větvičkami a sušenými květinami zaujme na první pohled. Použít lze také rákos nebo ozdobný bodlák. 

Skandinávská elegance 

Milujete jednoduchost a rovné linie? Skandinávský styl vám umožní vyzdobit i vaše vchodové dveře v minimalistickém stylu a zemitých barvách. Sáhněte po dřevěných prvcích a závěsných dekoracích. Přidejte malý stolek na odkládání maličkostí, na který umístíte lucernu ve stylu severních zemí. 

Netradiční věnec z česneku 

Rádi byste použili pouze jemné barvy, jako je bílá, béžová, hnědá a natural? Pak vytvořte netradiční věnec z hlaviček česneku na slámovém podkladu. Doplnit jej mohou bílé dýně nebo kaštany.  

Slunečnicový pás 

Slunečnice patří k nejoblíbenějším květinám podzimu. Jejich zářivá barva a velké květy lze využít na mnoho způsobů. Pokud chcete upustit od klasického aranžmá ve váze, vytvořte nádherný slunečnicový pás po celé výšce dveří. Připevněte slunečnicové květy k látkovému pruhu a ten upevněte na dveře od vrchu dolů. Žlutý lem, který vznikne, zaujme všechny kolemjdoucí.  

Uvítací nápis na dveřích 

Na vchodové dveře se také více než hodí umístit uvítací nápis, který pozve příchozí dál. Pro takové účely se prodávají již hotové dřevěné desky s nápisy jako Vítejte nebo Domov. Šikovnější ruce jej však dokážou i vyrobit na míru.  

Žebřík nebo regál v barvách podzimu 

Moderní trendy využívají krásné dřevěné regály nebo žebříky, které opřete vedle vchodových dveří. Ozdobit je můžete popínavými rostlinami, závěsnými dekoracemi, dýněmi nebo přírodninami v podzimním stylu.  

Truhlíky podzimních květin 

Živé květiny v truhlících vypadají opravdu lákavě. Na podzim zvolte odolnější rostlinky jako vřes, břečťan, astry či ozdobnou bohyšku, aby vám při prvním mrazivém ránu nezahynuly. Zajímavou volbou jsou také stupňovité květináče a členité truhlíky.  

Posezení ve stylu u vchodových dvěří

Máte u dveří terasu nebo dostatek místa pro umístění posezení venku? Vybavte jej teplými dekami, plédy a polštáři a klidně si užívejte poslední sluneční paprsky venku. Přidejte malý stolek a na něj umístěte vázu s podzimními květy a máte hotovo.  

Podzimní věnec na dveře 

Jednou z nejoblíbenějších variant dekorací na dveře je jistě podzimní věnec. Mezi jeho obrovské plusy patří variabilita tohoto doplňku. Prakticky každý rok můžete mít naprosto odlišný věnec na dveře, který bude vždy originální a krásný. Jak postupovat při jeho výrobě? 

Jak vyrobit podzimní věnec na dveře? 

Výroba věnce na dveře naštěstí není nijak náročná a pracná. Zabere vám asi hodinu až dvě času a zapojit se mohou také děti. Samozřejmě záleží jen na vás, jak složitý věnec se rozhodnete vyrobit.  

Budete potřebovat: 

 • slaměný, drátěný nebo polystyrenový základ věnce 
 • lepicí pistoli 
 • drátky, provázky 
 • nůžky 
 • přírodniny, větvičky, listy, látky nebo jiné doplňky na ozdobu 

Postup: 

 1. Připravte si základ na věnec, který jste zvolili.  
 1. Zvolte hlavní prvek výplně věnce, například větvičky z jehličnanů. 
 1. Větvičky shlukujte do trsů po několika kusech a svažte drátkem. Drátek připevněte co nejblíže základu. Takto postupujte dokud nebude celý základ zaplněný. 
 1. Vznikne vám prázdný zelený věnec, který můžete dozdobit dle svého vkusu. Použít můžete přírodniny, které přilepíte nebo připevníte drátkem. Skvěle vypadají také mašle z látky, krajka nebo malé dýně. 
 1. Otočte věnec a připevněte k němu provázek lepicí pistolí. Ten bude sloužit jako závěsné poutko.  

TIP! 10 nejlepších DIY nápadů: jak vyrobit podzimní věnec

Nejčastější otázky:

Tipy na závěr      

 1. Nebojte se zapojit netradiční materiály, které však vydrží všechny výkyvy počasí. Máte nezastřené dveře? Pak počítejte s tím, že se vaše dekorace mohou namočit a podobně. 
 2. Kombinujte teplé barvy a neutrální odstíny. Podzim nabízí celou škálu sytých odstínů, které je potřeba jemně zneutralizovat. 
 3. Podzimní dekorace na dveře mohou být cenově dostupné pro každého. Stačí zrecyklovat staré látky, noviny nebo převléknout loňskou výzdobu do nového kabátku.  
 4. Zapojte do výroby dekorací také děti a užijte si odpoledne plné zábavy s krásným výsledkem.  
 5. Sbírejte přírodniny postupně už od léta a pomalu je doma sušte. Neusušené plody a listy by vám mohly plesnivět. 

Baví vás naše tipy a hledáte další inspiraci? Pak se zaregistrujte na našem serveru Westwing a získejte přístup k nekonečné studnici nápadů a triků. Hodit se vám budou nejen na podzim, ale po celý rok.