Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Umění kaligrafie

Libujete si v ručně psaných jmenovkách, pozvánkách, dopisech? Povzneste váš rukopis na další úroveň a zkuste starodávné umění kaligrafie. Náš minikurz vás zasvětí do všech tajů tohoto tradičního krasopisu. Pamatujte však, že mistra dělá hlavně tvrdý trénink. Takže štětec do ruky a vzhůru na to.

1. Zvolte správné kaligrafické pomůcky

Základem úspěchu jsou kvalitní psací potřeby – plnicí či rákosová pera, štětce, štětcové popisovače, brka. Experimentujte s jejich velikostí i tloušťkou násady, která vám dovolí vykreslit různě široká písmenka. Pokud to myslíte s kaligrafií vážně, poohlédněte se po kaligrafických sadách, které obsahují nejen pera s různými špičkami, ale také vhodný papír a inkoust.

2. Zapojte do psaní celou paži

Okopírujte tajemství zkušených kaligrafických mistrů! Uvolněte zápěstí i předloktí a sledujte, jak lehce a ladně bude váš rukopis najednou působit. Pero držte jemně a nacvičujte různé pohyby, sklony a tlak. Profesionálně vypadají rozdílné tloušťky písma, kterých docílíte větším tlakem na pero při pohybu dolů a menším tlakem při pohybu nahoru. Westwing tip: Trénujte „vzdušné psaní“ – pište do vzduchu obrazce a velká písmena, sladíte tak pohyby celé ruky.

kaligrafické pomůcky a pera

3. Zpátky do školy

Zopakujte si základní tahy psacího písma a spojování písmenek. Aby se vám lépe trénovalo a výsledek byl jako od profíka, nalinkujte si na papír pomocné čáry a písmenka nejprve napište tužkou, až poté je obtáhněte tuší nebo inkoustem.

4. Hledejte inspiraci

Internet je plný nápadů! Na Pinterestu nebo Youtube vyhledejte cool fonty a trénujte. Soustřeďte se na každý tah, začínejte pomalu a s tím, jak se budete zlepšovat, zkuste zrychlit.

kaligrafie tipy, jak na krasopis

5. Buďte trpěliví

Chvíli potrvá, než přijdete na správnou techniku kaligrafie a definujete svůj vlastní styl. Když vytrváte, slibujeme vám, že výsledek bude stát za to!

Zaregistrujte se zdarma na Westwing a mějte přístup ke všem jedinečným dekoracím, nábytku a doplňkům na jednom místě. Nechybí ani cenné rady a návody.

Foto&Video: Westwing Home&Living