Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Děti v obývacím pokoji

Možná si vaše dítě v obývacím pokoji ještě hraje v bezpečí ohrádky, ale dřív než se nadějete, povyroste a vydá se na průzkum domu. Připravte se na tu chvíli s předstihem a podívejte se, jak uzpůsobit svůj obývací pokoj tak, aby v něm vašemu dítěti nic nehrozilo.

Westwing-bezpieczenstwo-dziecka-salon (6)

1.Bezpečnost především

Pečujeme-li o dítě, záleží nám především na jejich bezpečnosti. Naše jednoduché rady vám pomohou vytvořit bezpečný prostor pro vaše nejmenší.

Zaoblené hrany

Stylové obliny vytvářejí dojem pohybu. Dítě v obývacím pokoji, se díky nim neudeří o ostrý roh. Pokud vám přece jen záleží na nábytku o výrazných hranách, opatřte jejich rohy chrániči. V ideálním případě sáhněte po chráničích průhledných či po takových, které budou ladit s nábytkem.

Westwing-bezpieczenstwo-dziecka-salon-CoxFoley-cropped

Měkký nábytek

Ať už zaoblené či hranaté, nábytek z měkkého materiálu bude vždy bezpečný. Pohovka potažená příjemnou tkaninou, pružný otoman ani měkké pufy, které bez problému nahradí odkládací stolek, nemají ostré hrany ani rohy. Děti si tak mohou hrát zcela bezpečně!

Pokojové květiny

Vneste do domu trochu života a barev. Kvetoucí i zelené rostliny budou nezastupitelné! Dejte jen pozor, aby nebyly jedovaté a neměly ostré listy (jako např. juka) či bez trnů (jako kaktusy).

Otevřený krb

Ti šťastnější z nás mají doma otevřený krb. S narozením dítěte zdaleka se nemusíme vzdávat příjemných večerů u praskajícího ohně – stačí si pořídit krbovou zástěnu, které bude chránit před jiskrami. Stále však musíme mít na paměti, že se takové zástěny nahřívat, a proto je vhodné zvolit i jiné ochranné prostředky.

Westwing-bezpieczenstwo-dziecka-salon

2.Dětský koutek

Děti si ze všeho nejraději hrají! Pokud nechcete svůj obývací pokoj změnit v hernu a narušit jeho vytříbený styl, vymezte v něm dětský koutek. Postavte do něj tabuli, na které si děti budou moci kreslit, dětské židle a stoleček či stan. Koberec může posloužit jako vizuální hranice mezi světem dospělých a dětí.

Westwing-bezpieczenstwo-dziecka-salon (5)

3.Pohoupáníčko v pokoji

Houpačka v obývacím pokoji? A proč ne? Vedle sedacího nábytku můžete umístit „houpačku“ která bude ladit se stylem interiéru: dřevěné houpací křeslo, závěsné rattanové křeslo či látkový hamak. Toto řešení ocení jak vaše dítě, bude-li se chtít trochu pohoupat, tak vy, budete-li je chtít uspat.

Westwing-bezpieczenstwo-dziecka-salon (7)

4.Chodíme po měkkém

Podlaha ze dřeva, laminátu či keramické dlažby může vypadat stylově, ale děti pravděpodobně neosloví. Aby mohly podlahu naplno využít ke svým hrám, budete potřebovat měkoučký koberec z materiálu, který se dobře udržuje.

Westwing-bezpieczenstwo-dziecka-salon-EisnerDesign

5.Pořádek především

Když se děti dobře baví, často není na pořádek ani pomyšlení. Můžete mu však jít naproti: především připravte dostatek místa na hračky, plyšáky i knížky. Vyhraďte pro ně dolní šuplíky a přihrádky tak, aby k nim děti měly přístup. Na čela šuplíků můžete nakreslit či napsat, co do nich patří. Stěny pomalujte omyvatelnou barvou – nebudete se díky ní muset bát prvních uměleckých pokusů svých ratolestí!

Westwing-kidsproof-woonkamer-speelhoek-Leivars
Westwing-bezpieczenstwo-dziecka-salon (2)

Využijte bezplatné registrace na Westwing a nenechte si ujít další inspiraci ani naše exkluzivní nabídky.

Leivars; Eisner Design LLC ; Foley&Cox,

Fotografie: Björn Wallander; Living4Media