Profilový obrázek Venduly Jirmannové

V tomto článku Vám blíže představíme blog Vendula Jirmannová, na kterém naleznete témata, která se zabývají zejména lifestylem, kosmetikou a módou. Vendula Jirmannová píše zejména o svém životě a proto je její blog plný vzpomínek a krásných fotografií. Autorka se s námi podělila o tom, proč a kdy si založila svůj blog dále také co nebo koho nejraději fotí a nebo čím si v poslední době udělala radost. Užijete si tento příjemný a upřímný rozhovor!

Jak bychom měli popsat Vendulu Jirmannovou v jedné krátké větě:

Jako slečnu z malého města, která si jde za svými velkými sny, ať to stojí co to stojí.

Blog Vendula Jirmannová je hlavně o:

Především o mně. Články jsou povětšinou plné vzpomínek, fotografií, názorů, kosmetiky či módy. Nepíšu magazín, píšu svůj život.

Snažím se stavět samu sebe na první místo, abych byla vždy spokojená, ale zároveň tak neubližovala druhým.

mantra, kterou se řídí sama autorka blogu Vendula Jirmannová

Vybrané fotky z blogu

Rozhovor s Vendulou, autorkou blogu Vendula Jirmannová

Co Vás vedlo k založení blogu a kdy to bylo?

Vyrostla jsem na vesnici jako dcera ajťáka, a ač se mi to líbí či nikoliv, spadám spíše do kategorie generace Z. I přestože jsem jako vesnická holka trávila spoustu času venku, vzhledem k okolnostem jsem vyrostla u počítače. První blog jsem si založila zhruba v jedenácti letech, a od té doby je součástí mě. Dnes tak mohu říci, že více než polovinu svého života bloguji.

Jaký je Váš oblíbený styl v interiérovém designu a proč?

Mám nesmírně ráda minimalismus a funkcionalismus, ale žít bych v tom spíše nedokázala. Nejbližší mi tak jsou interiéry první republiky. S partnerem nyní žijeme v pronajatém bytě, ale to místo, které bych ráda jednou nazývala naším domovem je nepochybně nějaká prvorepubliková vila či secesní byt. Dýchá to na mě nesmírně příjemnou atmosférou. Kombinace parket, bílých stěn, kvalitního designérského nábytku (který ráda objevuji a nakupuji) koberců, textilií a pokojovek na mě působí jako ten pravý domov.

Pro název Vašeho blog používáte své civilní jméno, proč jste tak učinila a berete to jako svou výhodu?

V začátcích mého blogování jsem vystupovala pod různými přezdívkami, ale nikdy jsem nenašla žádnou, u které bych měla pocit, že je to ta „pravá”. Ani nevím, proč jsem se nakonec rozhodla pro využití mého jména, ale pravdou je, že dnes jsem za to ráda.
Tím, že na svých sítích píšu o mém životě, a jsou částečně i mým portfoliem, zdá se mi to jako nejlepší volba. Navíc mé jméno je vcelku originální a nezaměnitelné. Kdybych se jmenovala, například, Anna Nováková, byla by to jistě spíše nevýhoda.Jelikož mě čeká v tomto roce svatba, a už nebudu Jirmannová, zvažuji jméno i nadále používat jako pseudonym. Lidé jsou na mé jméno zvyklí, a mé nové jméno již tak originální nebude.

Všimnul jsem si, že profesionálně fotíte a tak bych se Vás chtěl zeptat co nebo koho nejraději fotíte?

Rozhodně svatby. Být celý den na nohou a nenechat si utéct žádný více či méně důležitý moment je sice náročné, ale neustále se točíte kolem pozitivně naladěných lidí. Ještě jsem nezažila svatbu, na které by mi neukápla slza.

Čím jste si v poslední době udělala radost?

Tím, že jsme na stránkách především bytových doplňku, musím rozhodně zmínit renovovanou židli Thonet z 60. let od Antonína Šumana.

Máte nějaké tipy začínajícím blogerům?

Dělat to s radostí, a tvořit obsah, který byste sami chtěli sledovat. Pak člověk vytrvá, a na odvedené práci je to znát.