Profilová fotografie blogerky La Petite Anne

V tomto článku Vám blíže představíme blog La Petite Anne, na kterém naleznete témata, která se zabývají zejména interiérovým designem, DIY a bydlením. Autorka tohoto blogu je Anna, pro kterou je psaní o interiérovém designu jak koníček, tak i částečně i náplň její práce. Anna nám mimo jiné popsala začátky svého blogování nebo jaký má vztah k sociálním sítím. Užijte si tento velice zajímavý rozhovor!

Jak bychom měli popsat Annu z La Petite Anne v jedné krátké větě:

Kreativní milovnice interiérů, DIY tvoření, cestování, dobrého jídla, kocourů a žloutkových věnečků.

Blog La Petite Anne je hlavně o:

Bydlení, interiérovém designu a DIY projektech všeho druhu.

Všechno bude.

mantra, kterou se řídí sama autorka blogu La Petite Anne

Vybrané fotky z blogu

Rozhovor s Annou, autorkou blogu La Petite Anne

Co Vás vedlo k založení blogu?

Myšlenka založit blog vznikla léta páně 2012 na mém studijním pobytu ve Švýcarsku. Bydlela jsem sama na samotě u lesa (doslova), kam o víkendu nejezdil žádný autobus do civilizace. Měla jsem tudíž spoustu času na přemýšlení o nesmrtelnosti chrousta. Hodně jsem v sobě tenkrát řešila svou profesní budoucnout, čím se chci po dokončení studia živit a jakým směrem se vydat. Až mě díky nadlimitní dávce švýcarské čokolády v břiše a s tím související hladině cukru v krvi napadlo, že bych svou lásku k interiérům a DIY mohla zkusit rozvíjet formou blogu a časem se třeba posunout i k zaměstnání v oboru. Což se mi o několik let později i povedlo!

Jaký je Váš oblíbený styl v interiérovém designu a proč?

Mně je odjakživa nejbližší eklektické kombinování více stylů. Miluji vintage poklady z bazarů, retro kousky z půd, nadčasové skandinávské doplňky a nábytek. Myslím, že „nejlepší” interiér je takový, který odráží osobnost majitelů – a u nás je to zkrátka mix věcí, které sice vychází z různých stylů, ale dobře fungují dohromady.

V poslední době mě ale hodně baví styl „midcentury modern”, čili takové sofistikované retro. Nepohrdnu ale ani čistě minimalistickým kouskem anebo naopak nějakým bohémským doplňkem. Hodně podle mě záleží i na kontextu daného interiéru, z jakého období a v jaké stylu je budova, jestli je ve městě či na venkově… Ve výsledku vlastně nikdy nemůžu mít jeden nejoblíbenější styl, protože ke každému místu mi sedí něco trochu jiného.

Jaký máte vztah k sociálním sítím a jaké sama používáte?

Přiznám se, že sociální sítě využívám spíše jako divák, než jako blogerka. Ačkoliv mě například Instagram hrozně baví a vím, že bych ho měla dělat sama více a líp, blog je pro mě stále to nejzásadnější médium. Umím určitě líp psát, než fotit – a na Instagramu to bohužel funguje spíš opačně. Občas si připadám jako blogerský dinosaur, ale vlastně mi to i vyhovuje.

Jaká je Vaše profese a co děláte když nepíšete příspěvky na blog?

Aktuálně jsem už přes rok a půl doma s malou dcerkou, spíše než pracovní povinnosti si tudíž užívám ty mateřské. Snažím se i trochu víc tvořit, letošní rok jsou v procesu velké věci, které ale zatím nemůžu prozradit. Trochu se na dálku snažím věnovat i své pozici brandové manažerky v e-shopu s bytovými doplňky. Mám stále možnost podílet se na vývoji nových produktů a nějakých větších kampaních a mám velké štěstí, že se mohu soustředit na ryze srdcové projekty, na které jsem vždy ochotná vydolovat poslední zbytky času a energie.

Co Vás nejvíce baví na psaní blogu a jaká témata máte nejraději?

Úplně nejvíc mě baví sdílet mé DIY nápady, u těch pak i nejvíce kontroluju stránky, co na ně čtenáři říkají. Hrozně mě baví tvořit a neustále vymýšlet další projekty a zkoušet nové techniky. Občas se ale nadchnu i pro nějaký trend, který pak prozkoumám horem spodem a hned s ním musím na blog. Sama si občas říkám, čím to je, že mě to i po tolika letech pořád tak baví.

Máte nějaké tipy začínajícím blogerům?

Nebát se toho a zkrátka začít! Když se podívám na své první příspěvky před osmi lety, musím se těm příšerným fotkám hrozně smát. Ale když to srovnám s dneškem, jsem na sebe pyšná, kolik jsem se toho naučila a jak jsem se posunula. A to všechno díky jedné tabulce čokolády snězené na lačno…