Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Dárky pro zahradkáře

Dárky pro naše blízké bychom měli vždy vybírat dle jejich preferencí tak, aby z nich byli co nejvíce nadšení. Pokud chcete obdarovat vášnivého zahrádkáře, možná si nevíte rady, jaký dárek by pro něj byl vhodný. Nechte se inspirovat 20 tipy na nejlepší dárky pro zahrádkáře

Jak vybrat dárek pro zahrádkáře: krok za krokem

 1. Při výběru dárků pro zahrádkáře je nejdůležitější myslet na praktičnost.

  Nikdo nechce na zahradě skladovat velké množství přebytečných věcí, které se k ničemu nehodí. Proto dbejte na praktické využití vašeho dárku.

 2. Při výběru se dále zaměřte na kvalitu, která u nářadí a dalších nezbytností na zahradu hraje velkou roli.

  Raději připlaťte za vhodné materiály a provedení, než aby se dotyčnému daná věc rozpadla v ruce už po třetím použití. 

 3. A v neposlední řadě se zamyslete, zda jste zamýšlený dárek u dotyčného už někdy neviděli.

  Nikomu neposlouží troje zahradnické nůžky a páté hrábě na listí. Raději zkuste vymyslet originální dárek, který opravdu najde využití. Samozřejmě některé věci časem potřebují vyměnit nebo se hodí ve více kusech. Vždy však přemýšlejte z pohledu obdarovaného a nesnažte se mu vnutit něco, co se líbí pouze vám. 

Dárky pro ženy na zahradu 

Ženy zahradnice se obvykle rády věnují pěstování květin a zeleniny. Také ocení designové dárky na verandu či pergolu, kde si po náročném pracování na zahradě odpočinou nebo stráví čas se svými přáteli. Při výběru dárku pro ženu se tedy zaměřte na nářadí pro lehčí zahrádkářské práce nebo praktické doplňky, které potěší jemné ženské oko. 

1. Designová konev

Zalévání květinových záhonů nebo zeleniny může mít i styl. Vybírejte z lehčích materiálů, které ženy snadno unesou a přitom se nebudou muset několikrát vracet pro vodu. 

2. Sada pro zahrádkáře

Kvalitní sadou pro zahrádkáře nic nezkazíte. Obvykle obsahuje nůžky na zastřihávání keřů, malou lopatku a kypřidlo půdy, které se skvěle hodí pro okopávání květin. Přidejte textilní kapsu na uskladnění sady a rukavice pro ochranu jemných ženských dlaní.

3. Nábytek pro venkovní posezení

Jestliže chcete zahrádkářku obdarovat větším darem, zkuste vsadit na kvalitní nábytek pro venkovní posezení. Můžete vybírat z nejrůznějších materiálů od ratanových až po kov. 

4. Koberec na verandu

Že koberec do venkovních prostor nepatří? Nenechte se mýlit. Pevný koberec v tmavé barvě se bude skvěle vyjímat na uzavřené verandě nebo v altánu. 

5. Osvětlení na terasu

Venkovní terasy jsou ideálním místem pro večerní posezení se sklenkou vína. Pro takové chvíle se bude hodit jemné osvětlení, které vytvoří příjemnou atmosféru a nebude příliš oslňovat oči. Vhodné řešení představují světelné řetězy nebo lampy na svíčky. 

6. Zahradní dekorace

Každou ženu také potěšíte vhodnými dekoracemi, jako jsou nejrůznější lucerny, svícny, závěsné květináče či vázy.

Dárky pro muže na zahradu 

Pánům se hodí na zahradě nepřeberné množství zahradního nářadí. Dárky pro muže tedy můžete více zaměřit na těžší manuální práci, kterou jim ulehčí některý z následujících tipů.

7. Kolečko

Kvalitní zahradní kolečko je základ. Vybírejte z lehkých, ale kvalitních materiálů, které vydrží pořádný náklad.

8. AKU vrtačka

Také přenosná vrtačka patří do základní výbavy každého kutila či zahrádkáře. Při výběru vrtačky se nebojte poradit s odborníkem ve specializované prodejně.

9. Laserový měřič

Klasickému metru už slušně konkuruje jeho mladší bratr laserový měřič. Jedná se o velmi praktický a rychlý způsob měření především delších vzdáleností a délek. Pro ty nejkratší budete muset sáhnout zpět po klasickém metru nebo pravítku. 

10. Kvalitní hrábě

Možná vás překvapí, jak je složité sehnat opravdu kvalitní hrábě, které něco vydrží a přitom splňují svůj účel. Při výběru tedy dbejte především na kvalitní provedení a pevný materiál.

11. Sekačka

Každého muže také potěší sekačka na trávu s pojezdem, která jezdí téměř sama. Pokud si nejste jistí, že dotyčný sekačku potřebuje, raději se sním dopředu domluvte, nejedná se zrovna o levnou záležitost. 

12. Motorová pila

Kácení stromů a jejich následné rozřezání jde mnohem lépe s automatickou motorovou pilou pro každého kutila. Její výběr však nepodceňte a raději si nechte poradit od odborníka. 

Originální dárek pro zahrádkáře 

Chcete se odlišit od ostatních a darovat svým blízkým opravdu originální zahrádkářský dárek. Nechte se inspirovat našimi tipy a jistě vyberete to pravé. 

13. Slunečník

Pro posezení venku za letního parného dne se hodí účelná ochrana před sluncem. Zkuste darovat originální slunečník ve veselých barvách, který rozjasní celou zahradu. 

14. Lehátko na opalování

Chcete svým blízkým dopřát trochu relaxu? Darujte jim designová lehátka na opalování a letní koupání u bazénu dostane úplně nový rozměr. 

15. Sadu květináčů pro pěstování bylin

Zahrádkáři milují pěstování zeleniny, květin, ale také bylin, které potom využijí v kuchyni. Skvělé sady květináčů na bylinky jsou nejen praktické, ale často také vypadají opravdu stylově. Přidat také můžete malou konvičku na zalévání. 

16. Mřížka na popínavé rostliny

Popínavé rostliny skvěle oživí prázdné stěny domu či altánu a ještě přispějí k regulování teploty okolí. Aby se měly po čem plazit, můžete dotyčnému darovat praktickou mřížku právě pro tyto účely. 

17. Houpací síť

A s relaxem na zahradě zdaleka nekončíme. Kdo by si nechtěl přečíst pár stránek oblíbené knihy nebo vypít ledový nápoj ve stylové houpací síti? Můžete vybírat ze zajímavých barev i vzorů. Oblíbený je momentálně tzv. boho styl plný třásní. 

Vtipné dárky pro zahrádkáře

A pro vtipálky tady máme také pár tipů na dárky. Trochu humoru do atmosféry vnese například: 

18. Krmítko pro ptáky

Vykouzlit úsměv na tváři zkuste třeba mini domečkem pro ptáky, který ozdobí každou zahradu. Zvolit můžete krásný designový kousek nebo i poněkud vtipnější modely. A když už jsme u těch zvířat, co taková konev ve tvaru psa?

19. Kvalitní zahradní rukavice

I rukavice mohou přijít vhod. Zvlášť pokud se rozhodnete darovat nějaké originální kousky se vzory květin.

20. Dekorace plameňáka

Zkuste jako dárek pořídit dekoraci plameňáka a zabalit ho tak, aby nebylo poznat, oč se jedná. V takto dlouhé a úzké krabici se může skrývat cokoliv a oslavu si můžete zpestřit hádáním toho, co by to mohlo být. 

Shrnutí: 5 pravidel pro správný výběr dárků     

Při výběru dárku pro zahrádkáře se tedy ve stručnosti řiďte následujícími pravidly:

 1. Myslete na praktičnost a využití dárku.
 2. Vybírejte z kvalitních materiálů a raději si za ně připlaťte.
 3. Zkuste zapřemýšlet, zda danou věc již obdarovaný nevlastní. Mnoho kusů od jednoho nářadí nikdo nevyužije. 
 4. Když si nejste jisti výběrem a jedná se o dražší věc, nebojte se poradit s odborníkem.
 5. Originální a vtipné dárky nemusí být nepraktické krámy bez možnosti využití.

Našli jste originální dárek pro svého blízkého? Můžete si být jisti, že ocení především vaši snahu vyjít vstříc jeho potřebám a zájmům. Pro další inspirativní čtení využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing, kde pravidelně přinášíme spoustu praktických tipů pro vás. 

Mohlo by vás také zajímat: