Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
darek pro tchyni

Stává se pro vás výběr dárku pro vaši tchýni náročnou disciplínou? Nevíte, co by ji potěšilo nebo už všechno jednoduše má? Nechte se inspirovat našimi tipy na 16 nejlepších dárků pro tchýni, ze kterých si jistě vyberete ten pravý. 

Jak vybrat dárek pro tchýni: krok za krokem

Kdo by nechtěl svou tchýni potěšit krásným a praktickým dárkem? Obdarovaná jistě ocení vaši snahu a zájem, ať už jí darujete cokoliv. Přesto se však vyplatí držet jednoduchých pravidel pro výběr dárku, které zajistí, že určitě nešlápnete vedle. 

 1. Zaměřte se na zájmy a koníčky

  Ať už obdarováváte kamaráda, sestru, dědečka nebo třeba tchýni, nejlépe uděláte, když se zaměříte na zájmy daného člověka. Vycházejte z oblíbených činností a koníčků vaší tchýně. Miluje například zahradničení, houbaření a pobyt v přírodě nebo si raději zajde do dobré restaurace a na operu? Dárkem dle jejích preferencí jistě uděláte největší radost.

 2. Naslouchejte

  Už několik měsíců před očekávaným dnem nastražte uši. Možná vám neunikne nějaké nevědomky vyslovené přání nebo povzdech nad starým vybavením.

 3. Pozorujte

  Podobně jako uši vám mohou napovědět také uši. Nenápadně, ale pozorně si prohlédněte domov vaší tchýně. Nehodil by se jí nový obraz na stěnu nebo třeba větší množství dekorací?

 4. Přidejte pěkné přání

  Jakmile dárek vyberete, přiložte k němu srdečné přání. Vyrobit jej můžete sami nebo zvolit předepsanou variantu.

 5. Vyhrajte si s balením

  Následně dárek pečlivě zabalte. Oblíbený je například kašmírový papír, ale skvěle vypadá také novinové balení. Rychlejší variantou se stává dárková taška.

14 tipů na dárky pro tchýni

Hledáte perfektní dárek pro tchýni k narozeninám? Přinášíme vám 14 skvělých tipů, které lze využít jak pro kulatiny, tak pro běžnější příležitosti. 

1. Květinou ani tchýni neurazíš

Nádherná kytice sice potěší každou ženu, ale za týden nebo dva už se z její krásy nemůže těšit. Trvalejší variantou se stává rostlina v květináči. Mezi oblíbené volby patří fikus, dracena, banánovník nebo různé druhy kaktusů. Originální variantou se také může stát pytlíček s neznámými semínky – o jakou rostlinu se jedná, zjistí vaše tchýně až po několika měsících péče. 

2. Vzpomínky na celý život

Fotorámeček nebo album dojme každého k slzám. Vytvořte pěkný portrét vaší rodiny a zarámujte jej do designového rámečku. Přidat také můžete věnování nebo datum, kdy foto vzniklo. 

3. Personalizovaný hrnek

Hledáte vtipný dárek pro tchýni? Co takhle personalizovaný hrnek s oblíbeným citátem, vtipem nebo hláškou z filmu. Jestliže má vaše tchýně dobrý smysl pro humor, jistě se nad dárkem upřímně rozesměje. Vtipný hrneček můžete navíc vyrobit sami, stačí bílý hrnek, fix na porcelán a kreativní nápad. 

4. Vstupenky na oblíbený muzikál

Kulaté narozeniny se musí řádně oslavit. Pokud se blíží padesátiny vaší tchýně, vyražte společně za kulturou a užijte si krásný večer. Shlédnout můžete oblíbený muzikál, divadlo nebo koncert a poté celý večer zakončit dobrou večeří v restauraci. Krásný dárek k 50. narozeninám je na světě.

TIP! 20 nejlepších tipů na dárek k výročí svatby 

5. Dárek pro zimní dny 

Stěžuje si vaše tchýně na neustále promrzlé ruce nebo špatně snáší zimní teploty? Věnujte jí hřejivou deku z kvalitních materiálů a nádherným vzorem nebo třeba stylovou termosku. Nebo radši obojí. Tento dárek spojuje praktičnost a eleganci v jednom. 

6. Pro vášnivou zahradnici

Zahrada vaší tchýně by mohla vyhrát prestižní ceny v zahradnických soutěžích? Pro milovnice zahradnických prací vybírejte kvalitní náčiní a dekorace do exteriéru. Například venkovní nábytek nebo sada nářadí potěší každou zahradnici. 

TIP! Dárky pro zahrádkáře: 20 nejlepších tipů

7. Náramek s věnováním

Vybíráte dárek pro tchýni k 60. narozeninám? Takové krásné jubileum si zaslouží elegantní dárek věnovaný s láskou. Zvolte náramek ze zlata či stříbra a na kartičku přidejte delší a milé věnování. Šperk s příběhem zahřeje u srdce každou ženu. 

8. Milovnice dobrého jídla

Jestliže se vaše tchýně s láskou věnuje pečení a vaření, rozhodně nešlápnete vedle, když jí věnujete například dřevěné prkénko z kvalitního masivu. Nemusí se vůbec jednat o nudnou záležitost. Stylová prkénka nejrůznějších tvarů najdete u nás v nabídce. 

9. Sada luxusního nádobí

Slaví vaše tchýně 70. narozeniny? Dámu v tomto věku jistě potěšíte kvalistní sadou nádobí v nádherném designu. Styl nádobí vybírejte dle interiéru její kuchyně v moderních barvách. 4

Objevte nyní:

10. Dárkový poukaz

Když si nevíte rady nebo už nestíháte cokoliv zakoupit, vždy můžete sáhnout po dárkovém poukazu na přání. Jedná se o praktickou variantu, jak předat peníze v elegantní formě. Dárkové poukazy lze pořídit se zaměřením na kosmetiku, oblečení nebo třeba zážitkový výlet. 

11. Relax a odpočinek

I vaše tchýně si zaslouží chvíli klidu a odpočinku. Věnujte jí speciální masáž celého těla v odborném salonu. Obdarovaná si užije chvíli sama pro sebe v opojení příjemné vůně a za zvuků relaxační hudby omládne snad o deset let, to vám zaručujeme. 

12. Kvalitní povlečení

Vybavení do bytu či domu také patří mezi skvělé volby. Jako dárek se rozhodně hodí například povlečení z kvalitního materiálu, kam řadíme bavlnu, len nebo satén. Navíc se jedná o praktický dárek s velkým výběrem vzorů a barevných kombinací. 

Objevte nyní:

TIP! Jak vybrat správné povlečení

13. Vzdělávací kurz

Mluví vaše tchýně o nějaké dovednosti, kterou by si ráda osvojila? Obdarujte ji poukázkou na vzdělávací kurz podle jejího gusta. Skvělou volbou se stává například kurz vaření, cizího jazyka nebo fotografický kurz. 

14. Kniha s věnováním

Milovnice čtení potěší kniha od oblíbeného autora s věnováním. Možná se vám podaří zajistit i podpis daného autora, ale pokud tento milý detail nelze zařídit, jistě potěší i krásné věnování od vás. 

15. Vůně do domu

Luxusní svíčky, difuzéry nebo vonné byliny mohou přidat do domu příjemnou atmosféru. Vyberte vůni, která odpovídá jejím oblíbeným vůním.

16. Kuchyňské potřeby

Pokud má ráda vaření nebo pečení, můžete jí zakoupit kvalitní kuchyňské náčiní, designové hrnce nebo něco pro zlepšení kuchyňského vybavení.

DIY: Dárek pro tchýni 

Chcete své tchýni dárek vyrobi vlastnoručně? Přinášíme vám návod na výrobu svícnů s přírodním motivem, který ozdobí její domov. 

Dekorační svícen

Na výrobu jednoho svícnu budete potřebovat pouze průhlednou sklenici z pevného skla o vybrané velikosti a tvaru, usušené větévky břízy, tavící pistoli, přírodní provázek a dřevěnou dekoraci (například květinu, ptáčka apod.)

Postup:

 • Sklenici očistěte, vysušte a naleštěte. 
 • Tavící pistolí ke sklenici přilepte malé větvičky v chaotickém vrstvení. 
 • Nechte zaschnout a mezitím si z přírodního provázku upleťte klasický cop o délce, která odpovídá obvodu sklenice.
 • Tento cop poté také přilepte podél vrchní třetiny sklenice.
 • V místě, kde se cop spojuje, přilepte dřevěnou dekoraci.
 • Vytvořte sadu těchto svícnů, do každého vložte vonnou svíčku, luxusně je zabalte a máte hotovo.

Shrnutí: 5 pravidel pro správný výběr dárku

Při výběru dárku pro vaši tchýni se držte následujících pravidel:

 1. Vzpomeňte si, zda danou věc již nevlastní a není tedy zbytečná.
 2. Popřemýšlejte, o čem se vaše tchýně v poslední době zmínila, co jí chybí nebo jaké vybavení v domácnosti už by potřebovalo vyměnit. 
 3. Vycházejte ze zájmů a preferencí obdarované. 
 4. Zvolte kvalitní materiály a elegantní vzory. Také barvu dárku lze uzpůsobit vkusu tchýně. 
 5. Pro různá výročí nebo kulatiny zvolte zajímavější a hodnotnější dárek. Vždy přidejte přání a pěkné balení, které jistě každá žena ocení. 

Pro další inspirativní čtení a zajímavé nabídky využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing, kde pravidelně přinášíme spoustu praktických tipů pro vás a vaše bydlení.

Mohlo by se vám také líbit: