THE WESTWING COLLECTION DAYS: AŽ DO -50 % NA VÍCE NEŽ 1 000 PRODUKTŮ!

Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
co připravit na oslavu 30 narozenin

Oslavy nového roku jsou každoročně bez debat jednou z největších událostí. Po roce 2020, kdy bylo cestování náročnější, si je chce mnoho z nás užít v zahraničí nebo na výletě po Česku. Kam ale v roce 2024 na Silvestra vyrazit? Připravili jsme pro vás inspiraci na skvělou silvestrovskou dovolenou u nás, v zahraničí, ve dvou i s dětmi.

Kam na Silvestra do zahraničí

Přemýšlíte, kam na Silvestra po Evropě nebo mimo ni? Ať už vás láká teplo a exotika nebo ruch velkoměsta, v našem výběru svého favorita jistě najdete.

1. Dubaj

Velkolepé podívané se bez debat dočkáte v Dubaji. Kromě dechberoucího ohňostroje si užijete také světelnou show po celém městě, tančící fontány a živou hudbu. Mnoho hotelů nabízí možnost silvestrovské gala večeře, nezapomeňte proto přibalit něco pěkného na sebe. 

2. Rio de Janeiro

Brazilské Rio a světoznámá pláž Copacabana je známá nikdy nekončícími večírky, jak bychom ji mohli vynechat z našeho výběru? Jestli vás láká exotika, skvělá atmosféra a půlnoční koupání v moři, Rio de Janeiro vás nezklame.

3. New York

Velkoměsto jako New York se neobejde bez pořádné oslavy Silvestra. Užijte si vánoční výzdobu a na večer se vydejte na náměstí Times Square. Společně s tisíci Newyorčany i návštěvníky z celého světa můžete sledovat padající skleněnou kouli, která signalizuje začátek nového roku. Čekají vás samozřejmě také koncerty a další doprovodný program.

4. Londýn

Za senzační oslavou nového roku nemusíte cestovat přes oceán. Stačí si udělat výlet do Londýna. Město nabízí perfektní kombinaci památek, které můžete navštívit přes den a luxusních restaurací a barů, kde si užijete silvestrovskou večeři i oslavy. 

5. Amsterdam

V Amsterdamu si užijete krásnou atmosféru města na kanálech i úžasný silvestrovský večírek, aniž byste museli platit vstup. Ty nejlepší události totiž probíhají přímo v ulicích a na náměstích. Jestli vám nevadí trocha chladu, o půlnoci můžete společně s místními skočit do řeky Amstel. 

Kam na Silvestra na poslední chvíli

Když na nákup myslíte včas, letenky po Evropě vás v dnešní době vyjdou na pár korun. Jestli jste se ale pro výlet na Silvestra rozhodli na poslední chvíli a v list minute pobytech nic nenacházíte, bude lepší naplánovat výlet autem, vlakem nebo autobusem. Co máte v dosahu pár hodin cesty?

6. Budapešť

Hlavní město Maďarska je bez debat jedno z nejkrásnějších v Evropě. Stejně jako Praha se chlubí řekou tekoucí středem města, která dotváří magický pohled na město. Když se sem vydáte na oslavy nového roku, kromě klasických barů a restaurací můžete navštívit také lázně. Je jich plné město a o zážitek máte postaráno.

7. Vídeň

Další z hlavních měst našich sousedů na Silvestra neurazí ani rodiny s dětmi. Hlavní náměstí před radnicí se jako lusknutím prstů promění z Vánočních trhů na silvestrovskou párty. Můžete si zde dát svařené víno i něco dobrého k jídlu, před půlnocí spolu s Vídeňany odpočítávat vteřiny a po přípitku si přímo na náměstí zatančit valčík.

8. Krakow

Chcete si užít krásné město, oslavy v ulicích a zároveň neutratit moc peněz? Polské město Krakow je coby kamenem dohodil a ceny jsou tady na podobné úrovni, jako u nás. Jestli vás neláká hlučná párty, můžete se vydat na degustační večeři do jedné z restaurací, kterou zakončíte skleničkou šampaňského o půlnoci.

9. Berlín

Toužíte po několikadenní párty v těch nejlepších klubech? Vydejte se na Silvestra do Berlína. Město ale neurazí ani ty, kteří touží po klidnějším večeru. Přes den si můžete projít památky a večer vás čekají obrovské ohňostroje po celém městě. Sledovat je můžete z oslav u Braniborské brány i z některého ze střešních barů.

Kam na silvestra s dětmi

Přemýšlíte, kde strávit Silvestra s dětmi? Doporučujeme vyrazit s partou přátel, abyste se bavili vy i všechny děti. Sázkou na jistotu jsou hory, ale i města se zajímavými atrakcemi. Jen zkontrolujte, jestli budou v době vašeho pobytu otevřené.

10. Liberec

V severočeském Liberci najdete vyžití po celý rok. V zimě můžete navštívit sjezdovku na Ještědu nebo jednodušším Javorníku, zajít do vědecko-zábavního centra iQlandia, do akvaparku i do zoo.

11. Krkonoše

Nejoblíbenější české hory svou pověst získaly zaslouženě. Najdete tady skvělé a udržované sjezdovky, hotely a penziony s lákavou nabídkou pro celou rodinu, možnost výletů po okolí, ale také bowling a další aktivity, které vám dovolí zůstat v teple. 

12. Tropy v Německu

Chcete se na Silvestra s celou rodinou raději zahřát? Vyražte do Německa a navštivte místní Tropical Islands. Čekají vás příjemné teploty, tobogány i divoká řeka nebo džungle. Můžete si zahrát minigolf, proletět se balónem a v areálu se rovnou i ubytujete.

13. Silvestr na chatě

Pokud máte vy nebo vaši přátelé vlastní chatu, plánování bude hračka. V opačném případě bude potřeba ji dostatečně dopředu zarezervovat. Domluvte se s přáteli, kteří mají děti ve stejném věku jako vy a naplánujte pro ně hry a dětský silvestrovský večírek. 

Kam za romantikou na Silvestra

Chcete divoké večírky vyměnit za romantického Silvestra ve dvou? Připravili jsme pro vás tipy na města u nás i v zahraničí, kde se romantické atmosféry jistě dočkáte.

14. Český Krumlov

Jihočeská města svou malebností lákají po celý rok. Český Krumlov se svým historickým centrem a nádherným zámkem dodá perfektní kulisu romantické oslavě ve dvou. Když zůstanete delší dobu, můžete si naplánovat také výlet i do okolních měst.

15. Praha

Do našeho hlavního města se sjíždí turisté z celého světa nejen na Silvestra. Letos jich bude pravděpodobně ještě stále o trochu méně než normálně, což je skvělá příležitost užít si Prahu za lepší ceny a s méně lidmi. 

16. Benátky

Kdybychom za nejromantičtější město neoznačili Paříž, byly by to jistě Benátky. Město na vodě, kde vás neruší auta, naopak uklidňující pocit dodávají okolo se plavící gondoly. Užijte si romantické procházky podél kanálu, projížďku lodí i návštěvu místních bister s ochutnávkou oblíbených cicchetti.

17. Paříž

Paříž je nejromantičtější město světa, v jakékoliv roční období i denní hodinu. Kochejte se vánoční výzdobou, blikající Eiffelovo věží i krásným ohňostrojem nad městem. Chutné šampaňské seženete na každém rohu. Můžete ho doplnit klasickou bagetou z pekárny a pár kousky sýrů z místních sýráren.

TIP! Romantický výlet do Paříže: Jídlo, památky i ubytování

Shrnutí

Ať už se na Silvestra rozhodnete vyrazit do zahraničí, po Česku nebo zůstanete doma, obklopte se lidmi, které máte rádi. Může to být partner, rodina nebo parta dobrých kamarádů. Večer si pak užijete kdekoliv.

Než se vydáte na výlet, zkontrolujte podmínky cestování. Mění se každou chvíli a určitě nechcete mít oslavy nového roku pokažené nepovedenou cestou. Jestli vám cestování na přelomu roku nevyšlo, naplánujte ho na později. Inspirujte se našimi průvodci:

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy a inspiraci pro volný čas. Každý týden připravujeme exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov, do kterého se budete vždy rádi vracet.