THE WESTWING COLLECTION DAYS: AŽ DO -50 % NA VÍCE NEŽ 1 000 PRODUKTŮ!

Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Velikonoční zajíček

Velikonoce se pomalu blíží, proto přinášíme další nápady na DIY velikonoční dekorace. Inspirací pro vás bude velikonoční zajíček.

Vše pro Velikonoce

Jak vyrobit velikonočního zajíčka: DIY nápady  

Zajíček je vedle malovaných vajíček, kuřátek a jarních květin asi tím nejvýraznějším velikonočním motivem. A to nejlepší? Sami si ho vyrobíte mnoha způsoby a využijete při dekoraci celého bytu. 

Velikonoční zajíček z papíru alias velikonoční přání 

Vytvořit velikonočního zajíčka z papíru je nejjednodušší varianta. Máte desítky možností, jak na to. Od prostého kreslení, až po vystřihování z kartonu a následného dekorování. 

Většina z nás nejčastěji místo přání pošle pouze krátkou SMS zprávu. Změňte to letos a ukažte přátelům i rodině, že vám na nich opravdu záleží. Vytvořte vlastní velikonoční přání právě ve tvaru zajíčka.

Zajíček z ruličky od toaletního papíru 

Využití věcí, které bychom vyhodili je ten nejlepší způsob, jak předejít zbytečnému odpadu. Ruličku z toaletního papíru snadno změníte v rozkošnou velikonoční dekoraci

Papírová ozdoba do květináče 

Ozdobu do květináče snadno vytvoříte jen s pomocí barevného papíru a špejle. Vystřihněte zrcadlově dvě siluety zajíčka a přilepte je proti sobě na špejli.

Velikonoční zajíček z vajíčka 

Místo tradičního malování vajíček různými motivy z něj letos vytvořte postavičku zajíčka. Vajíčko namalujte nebo nechte přírodní, na horní stranu nalepte uši a fixou namalujte obličej. 

Velikonoční zajíček z ponožky 

Dalším způsobem, jak si vytvořit krásnou dekoraci a zároveň šetřit přírodu je použití liché ponožky.  

 • Naplňte ji rýží a pomocí provázku uzavřete (nechte ale pár centimetrů přesah).  
 • Dalším provázkem rozdělte na dvě části – ta u uzavření, budoucí hlavička, bude menší.  
 • Přesahující látku stáhněte nitkou tak, abyste ji rozdělili na dvě části a vytvořili ouška. 
 • Teď už stačí našít oči, nos a pusu, případně přišít ocásek a nožky nebo dát zajíčkovi ozdobnou mašli. 

Velikonoční zajíček z keramiky 

Z keramiky si můžete vytvořit zajíčka jako ozdobu do květináče, na hrneček nebo třeba postavičky na velikonoční tabuli. Pro snazší výrobu sáhněte po zapékacích hmotách typu FIMO. Pracuje se s nimi stejně jako s modelínou a poté je stačí zapéct v troubě nebo dokonce nechat jen na topení. 

Velikonoční zajíček v květináči 

Vtipnou dekorací, kterou snadno vytvoříte je velikonoční zajíček zahrabaný v květináči. Můžete použít prázdný květináč, naplnit ho hlínou a zapíchnout do něj pár mrkví, nebo velikonočně ozdobit pokojové rostliny. 

Stačí vám jedna menší a jedna větší vlněná bambule a kousek tužší látky nebo filcu. Větší bambule poslouží jako tělo, to vložte do květináče. Nalepte na něj menší bambulku jako ocas a dolů tlapky vystřižené z látky. Jednoduchá dekorace zajíčka v květináči je na světě. 

Velikonoční zajíček na stůl z ubrousků 

Jak vytvořit krásnou velikonoční dekoraci na stůl? S pomocí ubrousku! Máte více možností, jak ubrousek poskládat a my přinášíme jednu jednodušší a jednu trochu složitější. 

U jednodušší varianty stačí položit rozložený ubrousek jedním rohem před sebe a přeložit na trojúhelník. Ve stejném směru to minimálně dvakrát zopakujte, dokud nemá šířku okolo tří centimetrů. Takto připravený ubrousek obtočte kolem něčeho kulatého (třeba vajíčka), nad předmětem svažte provázkem a oba konce roztáhněte od sebe – vytvoří tak uši. 

Druhá varianta je už skutečné skládání ubrousků. Potřebujete čtvercový ubrousek z pevnějšího materiálu, nejlépe z nažehlené bavlny nebo lnu. 

Piškotový zajíček 

Na Velikonoce tradičně pečeme piškotového beránka. Letos můžete udělat obměnu, pořídit si formu na pečeného zajíčka a překvapit rodinu. 

Nápady na dekoraci s velikonočním zajíčkem 

 • Na stůl: Figurky nebo ubrousek složený do tvaru velikonočního zajíčka perfektně doplní pěkný porcelán, vázu s jarními květinami a voňavý oběd. 
 • Do květin: Zajíček pomůže dodat velikonočního ducha jakékoliv květině. Stačí vytvořit zapichovátko na špejli nebo vtipnou dekoraci s vystrčeným zaječím ocáskem. 
 • Na věnec: Vytvořte si krásný velikonoční věnec na dveře. Můžete ho ozdobit vajíčky, květinami, stuhou i velikonočním zajíčkem. 
 • Na vajíčka: Velikonoční vajíčka nemusíte jen malovat. Přidejte uši a vytvořte snadno postavičku zajíčka. 
 • Do oken: Zajíček vystřižený z barevného papíru a nalepený na okno bude krásnou dekorací nejen pro vás, ale i pro kolemjdoucí. 

Dárky od velikonočního zajíčka  

Znáte tradici dárků od velikonočního zajíčka? Zajíček nosí, především dětem, dárky v sousedním Rakousku a Německu. V USA a Anglii zajíček zase schovává vajíčka, která děti na Velikonoce hledají po domě, na zahradě i v celém městě.  

V Česku si dáváme dárky sami mezi sebou. Aby nás „beránek nepokakal“. Co se hodí jako takový velikonoční dárek pro dospělé? 

 • Drobný šperk 
 • Kosmetika 
 • Poukázka 
 • Čokoláda 
 • Oblečení 

Správný výběr velikonočního zajíčka

Velikonoce jsou o barvách a veselé výzdobě domova. Kreativitě se meze opravdu nekladou a dekorace můžete tvořit sama nebo s dětmi. Velikonoční zajíček je perfektní motiv, který zakomponujete vždy. 

This image has an empty alt attribute; its file name is image-12-1024x375.png