Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
darek pro sestru k narozeninam

Máte před sebou těžký úkol. Protože vybrat dárek pro sestru, tak aby opravdu potěšil, není jednoduché. Sestra patří k těm nejbližším lidem v našem okolí a určitě jí chceme udělat radost něčím originálním. Máme pro vás tipy na skvělé dárky ke všem možným příležitostem. Potěšte vaši sestřičku na narozeniny, Vánoce nebo svátek. Odborníci z Westwing si pro vás připravili několik tipů na originální dárek pro sestru. Myslete však na to, že tak jako u všech dárků, je potřeba naslouchat, co by si obdarovaný přál. Při příští návštěvě sestry tedy pozorně poslouchejte a určitě následně dokážete odvodit to, co by ji potěšilo.

Krok za krokem: Jak vybrat vhodný dárek pro sestru

A jak dárek, který udělá opravdovou radost vybrat? Držte se následujících pravidel a neuděláte krok vedle.

 1. Sledujte, co má vaše sestra ráda, kam chodí, co ráda sleduje atd.

  Případně si můžete tipy, které při různých příležitostech pochytíte, zaznamenávat. Budou se vám následně při výběru dárků hodit.

 2. Pamatujte na to, že krásný dárek nerovná se drahý dárek.

  Velkou radost můžete udělat i maličkostí, kterou ten druhý ocení, než velkým darem, který nevyužije.

 3. Neodsuzujte praktické dárky.

  Vy sama znáte svoji sestru nejlépe. Není potřeba být za každou cenu originální, pokud víte, že sestra ocení spíše novou varnou konvici než seskok padákem.

 4. Obzvlášť pokud má sestra již rodinu, odsunuje minimálně občas samu sebe na druhou kolej.

  Zapřemýšlejte tedy, zda by neocenila dárek ve formě péče o samu sebe. Například poukaz na masáž nebo na kosmetiku.

Dárek pro mladší sestru

Vybíráte dárek pro sestřičku, která ještě není dospělá? V tom případě se snažte vybrat něco zábavného, co jí vykouzlí úsměv na rtech. Co takhle jí darovat stylovou lampičku, která bude skvěle sloužit při večerních zápiscích do jejího tajného deníčku. Navíc skvěle doplní interiér jejího pokoje.  A pokud chcete, aby vás sestřička měla stále na očích, darujte jí hrneček s vašimi vlastními iniciálami, který si zaslouží čestné místo na polici. Do hrnečku můžete vložit malé sukulenty a roztomilý a zároveň stylový dárek je na světě.

Dárek pro sestru k narozeninám

Narozeniny jsou velkým dnem. Tipů na dárky k narozeninám je určitě nespočet. Slaví sestra osmnáctiny, dvacetiny nebo již třicátiny? Je jasné, že v každé fázi života ocení jiné dary. Pojďme se tedy podívat na tipy na dárky k narozeninám podle věku.

Dárek pro sestru k 18. narozeninám

Gratuluji k blížícím se 18. narozeninám vaší sestry! Zde je několik nápadů na dárek, který by ji mohl potěšit:

 1. Personalizovaný šperk: Zvažte zakoupení náramku, náhrdelníku nebo prstenu, který bude mít gravírované její jméno nebo nějakou vzkaz.
 2. Notebook nebo deník: Pokud vaše sestra ráda píše, věnujte jí kvalitní notebook nebo deník, který ji bude inspirativním místem pro zaznamenávání myšlenek a zážitků.
 3. Technologický gadget: V závislosti na jejích zájmech může být výborným dárkem sluchátka, power bank, nebo chytré hodinky.
 4. Knihy: Pokud je milovnicí literatury, vyberte knihy podle jejích oblíbených žánrů nebo autora.
 5. Beauty balíček: Sestavte pro ni krásný balíček s kosmetikou, pleťovou maskou, parfémem nebo líčidly, které bude moci využít při své péči o sebe.
 6. Vstupenky na koncert, divadlo nebo do kina: Umožněte jí strávit zábavný večer s přáteli nebo rodinou na nějakém kulturním nebo hudebním vystoupení.
 7. Kurz či workshop: Pokud má zájem o nějakou konkrétní dovednost nebo aktivitu, jako je vaření, malování, fotografování nebo taneční lekce, zvažte možnost zakoupení jí kurzu nebo účasti na workshopu.
 8. Sportovní vybavení: Pokud je aktivní a sport ji baví, můžete ji potěšit novými sportovními botami, fitnes náčiním nebo třeba permanentkou do fitness centra.
 9. Cestovní doplňky: Pokud ráda cestuje, můžete ji obdarovat kvalitní cestovní taškou, pasovým pouzdrem nebo cestovním průvodcem do některé zajímavé destinace.
 10. Dárek s emocionálním přesahem: Můžete jí vytvořit fotoknihu nebo koláž s fotografiemi a vzpomínkami na společné chvíle, což bude skvělý způsob, jak vyjádřit vaši lásku a podporu.

Zamyslete se nad jejími zájmy a osobností, a vyberte dárek, který bude pro ni osobní a výjimečný. Pamatujte, že nejdůležitější je vaše upřímné přání ji potěšit a předat jí pozitivní emoce k tomuto důležitému milníku.

Dárek pro sestru k 20. narozeninám

Vybrat dárek pro sestru k jejím 20. narozeninám může být skvělý způsob, jak ji potěšit a ukázat jí, jak je důležitá.

Zde je několik nápadů na interiérové doplňky, které by mohly být skvělým dárkem:

 • Svíčky: Kvalitní vonné svíčky nebo svíčky s elegantními stojánky jsou skvělým způsobem, jak doplnit atmosféru v jejím pokoji.
 • Obrazy nebo plakáty: Vyberte obrázek nebo plakát, který odpovídá jejímu vkusu a bude skvěle ladit s ostatními prvky v jejím pokoji.
 • Rostliny: Zelené rostliny jsou skvělým způsobem, jak přidat do interiéru živou energii a svěžest. Zvolte atraktivní květinu nebo pokojovou rostlinu, která bude snadno udržovatelná.
 • Koše nebo úložné boxy: Stylové koše nebo úložné boxy mohou být praktickým a estetickým řešením pro ukládání drobností a pomohou udržovat pokoj uklizený.
 • Dekorační zrcadlo: Vybírejte zrcadlo s neobvyklým rámem nebo moderním designem, které dodá prostoru zajímavý vizuální prvek.
 • Koberce: Krásný koberec může zvýraznit prostor a přidat do něj pocit pohodlí. Zvolte barvu a velikost, která bude ladit s celkovým vzhledem místnosti.
 • Nástěnné dekorace: Výtvarné nástěnné dekorace, jako jsou dekorativní závěsy, dekorační háčky nebo zrcadlové dekorační prvky, mohou přidat do pokoje zajímavé akcenty.
 • Lampy: Stylová stolní nebo stojací lampa může být nejen praktickým zdrojem světla, ale také designovým prvkem.
 • Designové dózy nebo misky: Prostorově efektivní dózy nebo misky mohou být skvělým řešením pro ukládání šperků, klíčů nebo jiných drobných věcí.

Vždy je dobré myslet na to, co by se vaší sestře líbilo a co by se hodilo do jejího současného interiéru. Pokud máte možnost, zeptejte se ji přímo na její preference. Důležité je, aby dárek byl osobní a vyjadřoval vaši lásku a péči o ni.

Dárek pro sestru k 30. narozeninám

A pokud jste spíše fanoušky praktických dárků, zvolte například dárkový poukaz od Westwing. Sestra jistě ocení možnost stylových doplňků do domácnosti dle svého vlastního vkusu. A pokud chcete k dárku připojit ještě něco osobního, doporučujeme vytvořit designovou nástěnku z vašich společných fotografií, lístků na koncert atd.

Vyberte dárek podle koníčků

Výběr dárku pro sestru je skvělý způsob, jak ukázat, že si vážíte jejích zájmů a koníčků. Zde je několik tipů na dárky podle různých koníčků:

 1. Pro milovnici knih: Pokud vaše sestra ráda čte, můžete jí zakoupit novou knihu od jejího oblíbeného autora nebo nějakou knižní sérii, kterou zatím nemá. Pokud už má plnou knihovnu, zvažte zakoupení e-book čtečky, která jí umožní mít stovky knih na jednom místě.
 2. Pro sportovní nadšence: Pokud vaše sestra miluje sport, podívejte se na sportovní vybavení nebo oblečení, které by jí mohlo potěšit. To může zahrnovat novou tenisovou raketu, cvičební matku nebo sportovní doplňky.
 3. Pro uměleckou duši: Pokud má vaše sestra umělecké sklony, můžete jí darovat umělecké potřeby, jako jsou akvarelové barvy, profesionální pastelky nebo novou kreslící deskou. Pokud má zájem o fotografii, můžete jí nabídnout nový fotoaparát nebo stativ.
 4. Pro kulinářského nadšence: Pokud vaše sestra ráda vaří a peče, můžete jí vybrat kvalitní kuchařské nádobí, nový mixér nebo knihu s recepty od známého šéfkuchaře.
 5. Pro milovnici kosmetiky a krásy: Výběr kosmetických produktů, jako jsou oblíbené parfémy, paletky stínů, či krémů, bude jistě milým dárkem. Můžete jí také zakoupit voucher na návštěvu oblíbeného wellness centra nebo kosmetického salonu.
 6. Pro dobrodružného ducha: Pokud má vaše sestra ráda adrenalinové zážitky, můžete jí darovat poukaz na skákání padákem, balonový let, výlet do dobrodružného parku nebo jízdu na koni.
 7. Pro milovnici zahrady: Pokud má vaše sestra ráda zahradničení, zvažte zakoupení nových rostlin, zahradních nástrojů nebo sady na pěstování bylinek.

Vždy je důležité brát v úvahu osobní zájmy a vkus vaší sestry. Snažte se vybrat něco, co bude pro ni opravdu zvláštní a přizpůsobené jejím konkrétním zájmům.

Dárek pro sestru k Vánocům

Chcete sestře darovat stylový dárek pod stromeček? Co takhle ji potěšit krásnou dekorací do bytu? Na Westwing najdete spoustu stylových doplňků do bytu. Výběr dárku pro sestru k Vánocům do interiéru může být zajímavý a osobní zároveň. Zde je několik nápadů na dárky:

 • Bytová rostlina: Vyberte krásnou a snadno udržovatelnou bytovou rostlinu, která dodá živost a krásu do jejího interiéru.
 • Osobní dekorace: Zvažte něco originálního, například vlastnoručně vyrobenou dekoraci nebo personalizovaný obraz.
 • Vůně do interiéru: Difuzér s vůní nebo vonné svíčky mohou přidat do interiéru příjemnou atmosféru.
 • Malá umělecká díla: Pokud má ráda umění, zakupte menší umělecké dílo od místního umělce nebo krásný obraz ve Westwingu.
 • Kniha nebo deník: Pokud je váš sestra čtenář nebo píše ráda, vyberte knihu z její oblíbeného žánru nebo hezký designový deník.
 • Lampička: Stylová a praktická lampička může doplnit design jejího pokoje a poskytnout příjemné světlo při čtení nebo práci.
 • Obrazovka pro projektor: Pokud má sestra zájem o filmy nebo má ráda sledování seriálů, mohla by ocenit projekční plátno, které jí umožní proměnit stěnu na domácí kino.
 • Nástěnný kalendář nebo plánovač: Pomozte jí zůstat organizovanou s pěkným kalendářem nebo plánovačem.
 • Relaxační doplňky: Masážní polštář, tepelný polštářek nebo čajová sada pro relaxaci mohou být skvělým dárkem pro odpočinek.

Při výběru však dejte pozor na to, abyste se trefili do vkusu. Pokud má sestra domácnost sladěnu do neutrálních barev, asi jí neudělá radost křiklavě růžová váza… Pokud má sestra vyhraněný vkus a bojíte se, že se zrovna vašim výběrem netrefíte, můžete zvolit například stylové sady na péči o tělo, které v koupelně navíc vypadají skvěle.

DIY inspirace: Jak vyrobit dárek pro sestru

Toužíte darovat sestře něco, co jen tak nekoupíte v jakémkoli obchodě? Právě vlastnoručně vyrobený dárek bude perfektní k významným událostem, jako jsou narozeniny a jiné zvláštní příležitosti.

 1. Naplňte vázu nebo velkou sklenici maličkostmi, které uznáte za vhodné. Ideálně by se mělo jednat o maličkosti, které má vaše sestra v oblibě.
 2. Miluje svíčky nebo doplňky do vlasů? Sem s tím. Tyto a jiné drobnosti můžete doplnit konfetami, ať dárek na sebe upoutá všechnu pozornost.
 3. Na nádobu nalepte nálepku s přáním a řekněte své sestře, že jste pro ni připravili speciální dárek k narozeninám.
 4. Vázu doplňte sladkostmi. Takový dárek pro vaši sestru jistě upoutá pozornost na každé večírku.

Nechte se inspirovat našimi tipy na dárky pro vaši sestru a sdílejte své nápady na Instagramu. Těšíme se na vaše příspěvky!

Patero pravidel pro správný výběr dárku pro sestru

 1. Pozorně naslouchejte.

  Jen tak mezi řečí můžete zjistit, co by vaše milovaná sestra uvítala nebo co je její nesplněné přání.
 2. Vždy platí to, že krása se skrývá v maličkostech.

  Nemusíte za každou cenu ohromovat, pokud k tomu nemáte dostatek finančních prostředků.
 3. Pamatujte na sestřin vkus.

  To, že se ta luxusní mísa na ovoce líbí vám, nemusí znamenat, že ji ocení i vaše setra.
 4. Stará se sestra o rodinu a vidíte na ní, že má dost starostí?

  Co jí dopřát trošku relaxu a vzít ji na relaxační wellness víkend…
 5. Poukazem rozhodně nikdy nic nepokazíte.

  A pokud je vybírání dárku pro vaši sestru oříšek, máme pro vás dárkový poukaz Westwing.

Doufáme, že jsme vás inspirovali a vyberete vaší sestře ten nejkrásnější dárek. A nezapomeňte, že největším darem jsou společně strávené chvíle s vašimi blízkými. Využijte také bezplatnou registraci na serveru Westwing, kde získáte další tipy. Například to, jak vybrat ten pravý dárek pro vašeho tatínka.

Zajímají vás další podobné články z této kategorie, doporučujeme si přečíst tyto velmi užitečné články pro perfektní výběr dárků pro ni: