jarní velikonoční květina

Máte před sebou těžký úkol. Protože vybrat dárek pro sestru, tak aby opravdu potěšil, není jednoduché. Sestra patří k těm nejbližším lidem v našem okolí a určitě jí chceme udělat radost něčím originálním. Máme pro vás tipy na skvělé dárky ke všem možným příležitostem. Potěšte vaši sestřičku na narozeniny, Vánoce nebo svátek. Odborníci z Westwing si pro vás připravili několik tipů na originální dárek pro sestru. Myslete však na to, že tak jako u všech dárků, je potřeba naslouchat, co by si obdarovaný přál. Při příští návštěvě sestry tedy pozorně poslouchejte a určitě následně dokážete odvodit to, co by ji potěšilo.

Krok za krokem: Jak vybrat vhodný dárek pro sestru

A jak dárek, který udělá opravdovou radost vybrat? Držte se následujících pravidel a neuděláte krok vedle.

1. Sledujte, co má vaše sestra ráda, kam chodí, co ráda sleduje atd. Případně si můžete tipy, které při různých příležitostech pochytíte, zaznamenávat. Budou se vám následně při výběru dárků hodit.

2. Pamatujte na to, že krásný dárek nerovná se drahý dárek. Velkou radost můžete udělat i maličkostí, kterou ten druhý ocení, než velkým darem, který nevyužije.

3. Neodsuzujte praktické dárky. Vy sama znáte svoji sestru nejlépe. Není potřeba být za každou cenu originální, pokud víte, že sestra ocení spíše novou varnou konvici než seskok padákem.

4. Obzvlášť pokud má sestra již rodinu, odsunuje minimálně občas samu sebe na druhou kolej. Zapřemýšlejte tedy, zda by neocenila dárek ve formě péče o samu sebe. Například poukaz na masáž nebo na kosmetiku.

Dárek pro mladší sestru

Vybíráte dárek pro sestřičku, která ještě není dospělá? V tom případě se snažte vybrat něco zábavného, co jí vykouzlí úsměv na rtech. Co takhle jí darovat stylovou lampičku, která bude skvěle sloužit při večerních zápiscích do jejího tajného deníčku. Navíc skvěle doplní interiér jejího pokoje.  A pokud chcete, aby vás sestřička měla stále na očích, darujte jí hrneček s vašimi vlastními iniciálami, který si zaslouží čestné místo na polici. Do hrnečku můžete vložit malé sukulenty a roztomilý a zároveň stylový dárek je na světě.

Dárek pro sestru k narozeninám

Narozeniny jsou velkým dnem. Tipů na dárky k narozeninám je určitě nespočet. Slaví sestra osmnáctiny, dvacetiny nebo již třicátiny? Je jasné, že v každé fázi života ocení jiné dary. Pojďme se tedy podívat na tipy na dárky k narozeninám podle věku.

Dárek k 18. narozeninám

Osmnácté narozeniny si zaslouží něco opravdu velkého. A to třeba ve formě zážitku. Nabídněte rodině, že se složíte na jedinečný dárek, na který vaše sestra nezapomene. Zamyslete se nad tím, co má vaše už skoro dospělá sestřička ráda, co ji baví, kam ráda jezdí… Poté vás určitě napadne něco skvělého, co ji jako dárek k jejímu velkému dni potěší.

Dárek k 20. narozeninám

Také kulatiny jako dvacáté narozeniny jsou velkým dnem. Vaše sestra se už možná částečně cítí jako dospělá, ale zároveň má v sobě ještě duši puberťačky. Zapomeňte na praktické dárky, to její mladá duše ještě neocení. Co takhle luxusní sada líčidel, kterou by si sama nemohla dovolit?

Dárek pro sestru k 30. narozeninám

A pokud jste spíše fanoušky praktických dárků, zvolte například dárkový poukaz Westwing. Sestra jistě ocení možnost stylových doplňků do domácnosti dle svého vlastního vkusu. A pokud chcete k dárku připojit ještě něco osobního, doporučujeme vytvořit designovou nástěnku z vašich společných fotografií, lístků na koncert atd.

Vyberte dárek podle koníčků

Velkým pomocníkem při výběru dárku může být to, že se necháme inspirovat tím, co ten druhý ve volném čase dělá. Je sestra sportovkyně. Co takhle nový kousek do její sportovní výbavy? Hraje ráda společenské hry nebo vaří? Vidíte, stačí se zamyslet a jistě vás rychle napadne, čím udělat radost.   

Dárek pro sestru k Vánocům

Chcete sestře darovat stylový dárek pod stromeček? Co takhle ji potěšit krásnou dekorací do bytu? Na Westwing najdete spoustu stylových doplňků do bytu. Při výběru však dejte pozor na to, abyste se trefili do vkusu. Pokud má sestra domácnost sladěnu do neutrálních barev, asi jí neudělá radost křiklavě růžová váza… Pokud má sestra vyhraněný vkus a bojíte se, že se zrovna vašim výběrem netrefíte, můžete zvolit například stylové sady na péči o tělo, které v koupelně navíc vypadají skvěle.

DIY inspirace: Jak vyrobit dárek pro sestru

Toužíte darovat sestře něco, co jen tak nekoupíte v jakémkoli obchodě? Právě vlastnoručně vyrobený dárek bude perfektní k významným událostem, jako jsou narozeniny a jiné zvláštní příležitosti.

 1. Naplňte vázu nebo velkou sklenici maličkostmi, které uznáte za vhodné. Ideálně by se mělo jednat o maličkosti, které má vaše sestra v oblibě.
 2. Miluje svíčky nebo doplňky do vlasů? Sem s tím. Tyto a jiné drobnosti můžete doplnit konfetami, ať dárek na sebe upoutá všechnu pozornost.
 3. Na nádobu nalepte nálepku s přáním a řekněte své sestře, že jste pro ni připravili speciální dárek k narozeninám.
 4. Vázu doplňte sladkostmi. Takový dárek pro vaši sestru jistě upoutá pozornost na každé večírku.

Nechte se inspirovat našimi tipy na dárky pro vaši sestru a sdílejte své nápady na Instagramu. Těšíme se na vaše příspěvky!

Patero pravidel pro správný výběr dárku pro sestru

 1. Pozorně naslouchejte.

  Jen tak mezi řečí můžete zjistit, co by vaše milovaná sestra uvítala nebo co je její nesplněné přání.
 2. Vždy platí to, že krása se skrývá v maličkostech.

  Nemusíte za každou cenu ohromovat, pokud k tomu nemáte dostatek finančních prostředků.
 3. Pamatujte na sestřin vkus.

  To, že se ta luxusní mísa na ovoce líbí vám, nemusí znamenat, že ji ocení i vaše setra.
 4. Stará se sestra o rodinu a vidíte na ní, že má dost starostí?

  Co jí dopřát trošku relaxu a vzít ji na relaxační wellness víkend…
 5. Poukazem rozhodně nikdy nic nepokazíte.

  A pokud je vybírání dárku pro vaši sestru oříšek, máme pro vás dárkový poukaz Westwing.

Doufáme, že jsme vás inspirovali a vyberete vaší sestře ten nejkrásnější dárek. A nezapomeňte, že největším darem jsou společně strávené chvíle s vašimi blízkými. Využijte také bezplatnou registraci na serveru Westwing, kde získáte další tipy. Například to, jak vybrat ten pravý dárek pro vašeho tatínka.

Zajímají vás další podobné články z této kategorie, doporučujeme si přečíst tyto velmi užitečné články pro perfektní výběr dárků pro ni: