Hledat

Sedací soupravy a pohovky

Seřadit
878 Výrobků
Seřadit

Sedací soupravy a pohovky: váš středobod obývacího pokoje

Dominantou a zároveň nejpříjemnějším místem každého domova je odpočinková a relaxační zóna. A ta by jednoduše nemohla existovat bez místa, kde se uvelebíme a vydechneme si, když se po náročném dni v zaměstnání vrátíme domů. Takovým kusem nábytku jsou právě sedací soupravy a pohovky. Vybírat můžete z prostorově úsporných sedaček pro dva lidi až po rozsáhlý rohový gauč pro početnou rodinu.

Lenošky, kterým se někdy říká také válendy či relaxační křesla, patří do stejné kategorie. Jde v podstatě o takový gauč pro jednoho člověka, jenž je primárně určen pro čtení či jinou volnočasovou aktivitu v polosedě. Na lenošce si díky její délce totiž můžete pohodlně natáhnout nohy. Některé modely mají područku nebo dokonce vyvýšený podhlavník. A stejně jako sedačky, i relaxační křesla najdeme v rohovém provedení. Umístit si je tak můžete kamkoliv v bytě.

Jak vybrat nejlépe gauč nebo sedačku online?

Pro výběr sedačky a pohovky je zapotřebí mít jasno hned v několika věcech:

  • Velikost sedačky, prostor a rozpočet – Je totiž rozdíl, když žijete pouze ve dvou lidech a když vaše domácnost čítá třeba pět členů. Mačkat se na malé sedačce není jistě nic příjemného. Stejně tak není nezbytné, aby vám rohová sedací souprava zabírala polovinu obýváku, zatímco by vám bohatě stačila dvoumístná.
  • Svou roli by mělo hrát také to, kde přesně bude vaše nová rozkládací sedací souprava umístěna. Pokud vybíráte model rohový nebo do tvaru písmene U, myslete na to, že je třeba, aby měl nábytek z viditelné strany čalounění. Na trhu jsou dostupné sedačky v různých cenových relacích právě na základě požadované velikosti, ale také použitého materiálu.
  • Účel použití a další funkce – Dopředu si ujasněte, jaký bude hlavní účel kupovaného gauče. Pokud ho pořizujete do dětského pokojíčku, asi není potřeba, abyste kupovali typ s možností rozložení. Naopak se ale bude hodit model s úložným prostorem nebo gaučík na vyšších nohách, aby se pod něj dal umístit šuplík či úložný box. Bydlíte-li v bytě, kde není možnost hostinského pokoje, pak je pro vás vhodnou volbou pohovka rozkládací, na níž uložíte návštěvu či svého partnera po výměně názorů.
  • Materiál, potah a snadná údržba – Při výběru také zohledněte podmínky, které u vás doma panují a jimž bude vaše nová sedačka muset čelit. Máte-li doma batole, co rádo kreslí na cokoliv, co mu přijde pod ruku, zvolte raději sedačku ze snadno omyvatelného materiálu. Pokud ovšem preferujete spíše textilní povrchovou úpravu, pořiďte si sedačku s potahem.Ten můžete snadno vyprat, dát vyčistit či vyměnit za nový, což je ideální možností, jak pro domácnosti s malými dětmi, tak s domácími mazlíčky. Rozkládací pohovka by rozhodně měla mít výsuvnou část pro spaní z odolného, ale příjemného materiálu, na němž nenajdete žmolky, jakmile sundáte prostěradlo po prvním přespání. Pohodlnost spaní pak zaručí pružinová či pěnová výplň.
  • Styl a barva – Zapojte představivost, ale držte se stylu, v němž je zbytek nábytku ve vaší domácnosti, nebo alespoň v bezprostřední blízkosti nové sedačky.

Jak najít snadno sedací soupravy a pohovky na Westwing?

Velikou výhodou nakupování nábytku online je zejména pohodlí a skutečnost, že stačí pár kliknutí, a máte před sebou takřka nekonečnou nabídku produktů. Jak si ale vybrat? Jednoduše. Internetový obchod Westwing vám nabízí mnoho filtrů, díky nimž si můžete zobrazit skutečně pouze ty produkty, které odpovídají vašim požadavkům. Ať už je vaším snem rohová sedačka, lenoška nebo taburet, důmyslný systém vám zobrazí to pravé přesně pro vás. Stačí zadat cenové rozpětí, preference ohledně ceny, barvy, stylu či rozměrů, nebo dokonce značky či termínu dodání.

Čas, který věnujeme odpočinku je velmi důležitý a vzácný. Navštivte webové stránky obchodu Westwing a vyberte si z pestré nabídky sedacích souprav a pohovek s dopravou zdarma. Siesta na vaší nové pohodlné pohovce vám otevře nečekaný rozměr odpočinku.

Máme pro Vás TIP! Nejlepší návod: Jak vyčistit pohovku