Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
kam na výlet do vídně

Krásná Vídeň patří mezi jedno z nejnavněvovanějších měst Evropy. Nabízí celou řadu zážitků, památek i klidných zákoutí, která stojí za návštěvu. Vyrazit můžete jak sami, tak s celou rodinou a užít si skvělý výlet na jeden i více dní, jelikož se Vídeň nachází velmi blízko našich hranicím.

Jak cestovat do Vídně?

Dopravních prostředků, které vás za pár hodin dopraví až do přenádherné Vídně, najdeme celou celou řadu. Vybrat si můžete dle toho, zda cestujete sami nebo třeba s kamarády či rodinou.

 1. Vlakem

  velmi pohodlným způsobem dopravy se stává vlak, který vás dopraví až do centra Vídně. Například z Brna se do Vídně dostanete za pouhou hodinu a půl cesty. Doporučujeme jízdenky kupovat dopředu, abyste si zajistili místo a dobrou cenu.
 2. Autem

  parta kamarádů se také může sbalit do auta a vyrazit na dálnici směrem Rakousko. Výhodou se stává možnost střídání řidičů a rozdělení nákladů na pohonné hmoty. 
 3. Letadlem

  do Vídně létá několik spojů denně. Často se Vídeň stává přestupní stanicí na delších trasách. Jedná se však o poměrně neekologický způsob přepravy. 
 4. Autobusem

  výborné řešení dopravy také představuje autobusové spojení. Čeká vás možná několik málo přestupů, ale opět se do tohoto krásného města dostanete z Brna za cca dvě hodiny cesty. 

20 nejlepších tipů: Co navštívit ve Vídni?

Octli jste se na místě s bohatou historií, nespočtem památek a krásných budov, ale také v rodišti slavných osobností a vídeňské kávy. Ať vyrazíte jakýmkoliv směrem, vždy narazíte na celou řadu zajímavostí a váš fotoaparát dostane pořádně zabrat. Která místa ve Vídni navštívit a rozhodně nevynechat?

1. Palác Belvedere

Milovníky architektury a umění jistě zaujme rozsáhlý komplex Belvedere, který se dělí na Dolní a Horní Belvedere. Prohlédněte si mramorové kašny, Zimní palác, Oranžérii či Palácové stáje a nezapomeňte navštívit také muzeum umění v Horním Belvedere, kde na vás čeká známé dílo Polibek od Gustava Klimta.

2. Španělská jezdecká škola

Zajímavostí se také stávají stáje Lipizzanerstables ve Stallburgu, kde si můžete prohlédnout nádhernou přehlídku prestižních plemen koní. Vstupenky jsou již velmi cenově dostupné a začínají na 15 eurech. 

3. Vídeňská radnice

Novogotická budova, kterou nelze přehlédnout již z dálky, slouží ke správě města. V rámci bezplatné prohlídky si navíc můžete prohlédnout také Erbovní komnaty nebo Sněmovnu městského senátu se zlatým stropem. 

4. Muzeum přírodní historie

Máte rádi zkoumání nejrůznějších muzeí? Pak si ve Vídni přijdete na své. Mezi ta nejznámější muzea patří Přírodovědné muzeum, kde najdete sbírku unikátních meteoritů nebo třeba dinosaury. 

5. Rakouské národní divadlo

Nejvýznamnější divadlo v celé zemi vás ohromí nejen zvenku, ale také uvnitř. Založeno bylo již v roce 1776 a hrají se zde známá představení v německém jazyce. 

6. Katedrála svatého Štěpána

Dalším architektonickým unikátem se stává gotická stavba kostelu, který skrývá dvě vyhlídkové věže nebo třeba katakomby ze 14. století. 

7. Dunajská věž

Do výšin vás také zavede slavná Dunajská věž. Měří 252 metrů a z její vyhlídkové plošiny si můžete prohlédnou celou Vídeň z ptačí perspektivy. Navíc si zde můžete odpočinout v jedné z mnoha restaurací. 

8. Palác Hofburg

Mezi významné atrakce tohoto krásného města patří také rozlehlý komplex paláce Hofburg, který je sídlem Habsburků už po šest století. Najdete zde sbírku stříbra, císařských regálií a relikvií Svaté říše římské nebo vzácnou pokladnici. 

9. Vídeňská státní opera

Jestliže milujete operní představení, udělejte si výlet do Vídně v době, kdy Vídeňská státní opera pořádá představení pro veřejnost. Jedná se o unikátní zážitek, který jen tak nezažijete. 

Kde se najíst ve Vídni?

Z celodenního chození po památkách jednomu vyhládne. Kam vyrazit za specialitami ve Vídni a užít si toto úžasné město i z gastronomického hlediska?

10. Na řízek k Figlmüller

Legendární tradiční řízek vlastně vznikl náhodou. Dvorní kuchař, který měl za úkol uvařit řízek dle milánského receptu, zrovna neměl parmazán na obalení a tak použil obyčejnou strouhanku. Pozměněná receptura rychle získala oblibu a nyní se dokonce pyšní ochrannou známkou. Na tuto tradiční pochoutku vyrazte do restaurace Figlmüller, kde najdeme její domov. 

11. Za vídeňskou kávou do kavárny Aida

Podobnému věhlasu se dostalo také lahodné vídeňské kávě. Na tu nejlepší z nejlepších se zastavte v kavárně Aida a dopřejte si k ní sladkou tečku, která vám dobije baterky. 

12. Naschmarkt

Rádi byste svůj výlet do Vídně okořenili místním jídlem a nejrůznějšími lahůdkami? Zamiřte na trh pod širým nebem, který byl založen již v 16. století.  Najdete zde cokoliv, na co dostanete chuť. 

Co vidět ve Vídni za 1 den 

Sice by Vídeň vydala i na týdenní dovolenou, oblíbené jsou však jednodenní zájezdy a výlety do tohoto blízkého města. Co stihnete za jeden den, když se budete trošku snažit?

13. Park Prátr

Oblíbeným místem k návštěvě se stává slavný park Prátr. Po vstupu do něj si budete připadat jako v jiném světě. Najdete tu nespočet atrakcí, kolotočů a zábavních dráh. Dominantu představuje Obří kolo, které vám poskytne výhled na celé okolí. 

14. Dům hudby

Program pro celou rodinu najdeme v legendárním Domě hudby. Fascinující ukázky a interaktivní atrakce zabaví i ty nejmenší. 

15. Okružní třída Ringstrasse

Mnoho památek na jednom místě? Zajděte na známý bulvár Ringstrasse, kde najdete většinu hlavních atrakcí Vídně. Tento okruh vám ušetří mnoho času a přitom uvidíte to hlavní z celé Vídně. 

16. Zoo Schönbrunn

Několik hodin si vyhraďte na populární zoo v centru Vídně. Stovky a stovky zvířat si budete moct prohlédnout z blízkosti, která se vám jindy nenaskytne. Najdete tu i vzácnou pandu velkou, která se vyskytuje pouze v několika málo zoo po celém světě. 

17. Zámek a zahrady Schönbrunn

Ze zoo už to je jen kousek ke slavnému zámku Schönbrunn a jeho zahradám. Tento skvost si tedy nenechte ujít, protože patří mezi ikony celé Vídně.

Tajná místa ve Vídni

Chcete se vyhnout návalu turistů a zajímají vás spíše méně populární místa ve Vídni? Pak zamiřte na tyto tajná místa, která však stojí za návštěvu. 

18. Vídeňský kanalizační systém

Pod ulicemi Vídně se rozkládá celá síť tajných tunelů, která se proslavila především díky filmu Třetí muž, ve kterém se podzemní systém kanalizace objevil. Dnes se v chodbách můžete projít sami po malých skupinkách. 

19. Motýlí dům

Po návštěvě opery můžete zavítat do nedalekého tropického skleníku, kde najdete různorodé květiny, nádherné vodopády a především ráj motýlů nejrůznějších barev i velikostí. 

20. Gasometer

Zajímavý architektonický unikát na vás čeká, když vyrazíte prozkoumat kvarteto budov kruhového půdorysu, které dříve sloužily ke skladování plynu. Nyní se zde nachází kancelářské prostory a byty. 

Shrnutí

Míst, která stojí za návštěvu, bychom ve Vídni našli ještě mnohem více. Těchto TOP 20 tipů však patří mezi naše favority. Na své si přijdou rodiny s dětmi, milovníci historie, umění, památek a muzeí i dobrého jídla. Vyrazte do rakouského centra dění a zažijte nevídané.

Registrujte se na našem serveru Westwing a získejte bezplatný a trvalý přístup k nejnovějším článkům, tipům, interiérovým designům i exkluzivním nabídkám.

Mohlo by se vám také líbit: