Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
darky pro vinare

Hledáte dokonalý dárek pro člena rodiny, kamaráda či kamarádku, kteří jsou milovníci vína? Připravili jsme pro vás 20 tipů na dárky pro vinaře, které jim opravdu udělají radost.

20 nejlepších tipů na dárky pro milovníky vína

Koníčky a oblíbené jídlo nebo pití jsou nejlepším vodítkem při výběru dárků. Jestli hledáte dárek pro vinaře, určitě nešlápnete vedle s těmito 20 tipy.

 1. Kvalitní sklenice na víno

Chuť vína nejlépe podtrhne vhodná sklenice na víno. Z jiných sklenic se pije bílé, červené, suché, sladké, lehké i zralé víno. Vyberte podle toho, jaká vína pije oslavenec nejčastěji nebo jaké sklenice mu chybí.

 1. Designový dekantér

Těžší vína by měla před konzumací tzv. vydýchat. K tomu poslouží designový dekantér. Kromě toho, že podpoří chuť vína, vypadá skvěle při servírování.

 1. Degustace vín

Jestli milovníci vína něco milují, je to jeho ochutnávání. Zařiďte ochutnávku vín v oblíbené vinotéce nebo zakupte sadu na domácí degustaci. Takové sady obsahují několik menších lahví vína spolu s brožurkou či přednáškou na videu.

 1. Výlet na Moravu

Pár dní na Moravě je dokonalý dárek pro milovníky vína. Vydejte se společně ke zdroji, užívejte si procházky po vinici a večery ve stylových vinných sklípcích.

Tip: Přečtěte si náš článek o výletech v Brně a okolí.

 1. Stylový otvírák na víno

Otvírák na víno nemusí být jen praktická pomůcka. Dnes seženete otvíráky v různých designech, včetně automatických vývrtek. Nebo vyberte klasický otvírák na víno a nechte na něj vyrýt monogramy oslavence.

 1. Vinné předplatné

Vinné předplatné je dárek, který bude oslavenci dělat radost třeba celý rok. Je jen na vás, pro jaký typ vína se rozhodnete a jak často bude obdarovanému chodit až ke dveřím.

 1. Prkénko na dobroty k vínu

K vychutnávání vína patří také občerstvení jako jsou sýry, uzeniny nebo čerstvé pečivo. Na jejich servírování se hodí prkénko. Vybrat můžete klasické dřevěné nebo třeba z mramoru či břidlice.

 1. Domácí udírna

Mnoho pochutin k vínu lze vyrobit i doma. Například domácí uzeniny zvládnete snadno s udírnou umístěnou na zahradě nebo v garáži. Oslavenec vás na své výrobky určitě rád pozve.

 1. Kurz pečení chleba

Jestli hledáte dárek pro vinaře, který si k dobrému vínu dá raději čerstvý chléb nebo bagetu, pošlete ho naučit se péct ty nejlepší. Na dobrých kurzech se nadšenci naučí vše od druhý mouky, přes výrobu kvásku až po samotné pečení chleba.

 1. Vinotéka či stojan na víno

Zásoby vína by v každé domácnosti měly mít své místo. Nejlepší je uložit víno do sklepa se správnou teplotou nebo speciální chladící vinotéky. Víno, které se rychle spotřebuje je možné uložit také do designového stojanu přímo v kuchyni.

 1. Kniha o víně

Vinařství je složitá věda, jejíž pochopení může trvat i celý život. Základy lez ale získat i z dobrých knih o víně. Vybírat můžete z atlasů vín, knih plných zajímavostí nebo jen oddychové beletrie z prostředí vinice.

 1. Vinařský kurz

Nechte milovníka vína nahlédnout pod ruce odborníků. Zakupte poukázku na prohlídku vinice spolu s vinařským kurzem. Profesionál se z něj sice nestane, své první víno si alespoň částečně ale může vyrobit.

 1. Chladič na víno

Bílá a šumivá vína by se měla podávat vychlazená. Aby si správnou teplotu udržela i při stolování, hodí se stylový chladič na víno. Kromě klasických kyblíků na led jsou dnes k sehnání i elektrické chladiče, které udržují přesnou teplotu.

 1. Termoláhev na víno

Léto je ideální doba na posezení s vínem v parku nebo na pikniku. Aby ale vydrželo vysoké teploty, hodí se přelít jej do speciální termoláhve na víno.

 1. Zátka na víno

Snažit se dostat do otevřeného vína původní korek není zrovna jednoduché. Ale občas má každý chuť třeba jen na sklenku. Aby víno v lednici neztratilo kvalitu, hodí se speciální zátky na víno. Existují dokonce zátky na šumivé víno, které nedovolí bublinkám unikat.

 1. Kvalitní olivový olej

Na vinicích v jižních státech se víno často pěstuje společně s olivovým olejem. A stejně jako u vína, i u oleje se dočkáte různé kvality a chutí. Dobrý olivový olej se pak hodí jako součást občerstvení k vínu.

 1. Obraz s dekorem vína

Obraz s dekorem vína je ideální dárek do interiéru milovníka vína. Existují dokonce obrazy, které jsou například červeným vínem malované.

 1. Vinná sklenka na cesty

Vinná sklenka na cesty se hodí jak na piknik, tak na vinobraní nebo ochutnávku vín. Má správný tvar, takže si z ní obdarovaný víno vychutná a navíc šetří přírodu eliminací jednorázových kelímků.

 1. Nákupní taška na víno

Aby byla každá cesta z vinotéky stylová, hodí se speciální nákupní taška na víno. Můžete nechat vyrobit moderní plátěnku s oddělenými sekcemi na jednotlivé láhve a osobitým dekorem.

 1. Láhev naturálního vína

Když hledáte dárek pro vinaře, který už všechno má, nikdy neuděláte chybu s lahví dobrého vína. Velkou popularitu si nejen u nás získala naturální vína, u kterých jsou vždy k objevení nové chutě. S výběrem vám poradí ve specializované prodejně.

Legrační dárky pro vinaře

Život je příliš krátký na to, abychom byli stále vážní. Tyto dárky zaručeně zvednou při rozbalování náladu a vykouzlí úsměv na tváři. Navíc jsou praktické!

 • Svíčka s vůní vína
 • Obří sklenice na víno
 • Nerozbitnáí sklenice na víno
 • Držák nebo polička na víno do vany
 • Sklenice na víno s ryskou podle stádia opilosti

Vychytávky a praktické dárky pro vinaře

Dárky pro milovníky vína patří mezi naše nejoblíbenější. Vždy se dá vymyslet dobrá láhev vína nebo praktické vychytávky, které zpříjemní jeho servírování.

 • Elektrický otvírák
 • Látkový ubrousek na víno
 • Skleněná dekantační nádoba
 • Vinotéka neboli lednička na víno
 • Zátky na zabezpečení otevřeného vína

Shrnutí

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy a inspirace od naší redakce. Pravidelně vám také přinášíme exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.

Mohlo by vás také zajímat: