Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
tipy na výlet brno

Brno je druhé největší město České republiky, oblíbený turistický cíl i výchozí bod k poznávání jižní části Moravy. Do města můžete vyrazit za studentskou atmosférou, kulturou i gurmánskými zážitky. Okolí Brna láká na krásnou přírodu, rozlehlé vinice i malebné sklípky. 

Nejzajímavější místa v Brně

Brno a jeho okolí se chlubí nejednou památkou UNESCO, historickými skvosty i moderními stavbami. Co byste při návštěvě Brna rozhodně neměla vynechat?

Vila Tugendhat

Vila Tugendhat patří mezi nejvýznamnější díla německého architekta Miese van der Rohe. Od roku 2001 je zapsaná v seznamu UNESCO a samotná vila i její vybavení patří mezi pilíře moderní architektury a designu interiéru.

Hrad Špilberk

Nad Brnem se od 13. století tyčí hrad a pevnost Špilberk. Na počátku své historie byl královským hradem, sídlem moravských vojenských velitelů a poté pevností, nejtěžším vězením rakouské monarchie i věznicí brněnského gestapa. Dnes slouží jako Muzeum města Brna.

Brněnský orloj

Další ukázka moderní architektury v Brně je orloj na náměstí Svobody. Plastika z černé žuly na náměstí stojí od 18. září 2010 a je připomínkou třicetileté války. Každý den při zvonkohře v 11 hodin z hodin vypadne jedna skleněná kulička, kterou si můžete odnést jako suvenýr z města.

Brněnské podzemí

Pod Zelným trhem se můžete projít v labyrintu, který tvoří spleť nejstarších sklepení v Brně. Šest až osm metrů pod povrchem vás čeká téměř kilometr dlouhá turistická trasa, na které se dozvíte, jak se dříve skladovaly potraviny, víno i pivo a prohlédnete si různé archeologické nálezy.

Kostnice u sv. Jakuba

Další část brněnského podzemí tvoří kostnice u kostela sv. Jakuba. Je zde pohřbených více než padesát tisíc lidí a jedná se tak o druhou největší kostnici v Evropě, hned po té v Paříži.

Hrad Veveří

Přes Brněnskou přehradu můžete přejet na loďce do podhradí a po naučné stezce dojít až k hradu Veveří. Můžete se projít po venkovních lávkách a nádvořích nebo si vybrat jednu z komentovaných prohlídek s průvodcem. 

Kde se v Brně dobře najíst a napít

V Brně najdete unikátní restaurace, kavárny i bary. Za gastronomickými zážitky se do města vydávají lidé z celé České republiky i ze sousedního Rakouska. Kde si dáte nejlepší pivo, kávu, drink nebo chutnou večeři?

Kam v Brně na pivo

Při návštěvě Brna si dejte určitě alespoň jedno na stojáka ve Výčepu Na Stojáka. Perfektně čepované pivo a drobné občerstvení vás čekají již ve dvou lokalitách, jedině na Jakubském náměstí ale zažijete legendární atmosféru brněnského výčepu.

Pod hradem Špilberk pak můžete posedět v oblíbené pivnici U Alberta. Ochutnávku svrchně kvašených piv z vlastní produkce i ze zahraničí si dejte v Lucky Bastard Beerhouse. A na klasickou Plzeň si zajděte do Lokálu u Cajpla, jehož formát znáte z výletu do Prahy.

Výběrová káva v Brně

Pětina obyvatel Brna jsou studenti a možná proto se zde tolik rozmohla moderní kávová kultura. SKØG vás zaujme severským designem i nabídkou nápojů a jídel. Můžete sem zajít na snídani, pracovat na notebooku, dát si vegetariánský oběd nebo si užít večerní drink.

Ve městě můžete navštívit hned dvě kavárny brněnské pražírny Rebelbean. Za perfektně připraveným šálkem se vydejte také do espresso baru Monogram, do Melounového cukru nebo do Industra coffee. V industriálním prostoru si můžete výběrovou kávu nejen vychutnat, ale také se jí naučit správně připravovat.

Snídaně i brunch v Brně

Na poctivou buchtu nebo vajíčka se vydejte do kavárny Buchta B. Stylový brunch si užijete v Café Placzek přímo v centru a originální zážitek vás čeká v jedinečném podniku 4Pokoje, kde můžete zůstat rovnou na drink.

Večeře se zážitkem

Kam v Brně na dobrou večeři? V Atelier cocktail bar & bistro vám připraví degustační menu i s koktejly do páru. Degustační menu si můžete dát také v restauraci Kohout NA VÍNĚ i se skleničkou těch nejlepších vín rozlévaných po skleničce.

Unikátní alkoholické drinky

Stejná parta nadšenců, kteří stojí za podnikem ve stylu amerického bistra 4Pokoje mají pod palcem i další brněnské bary. V Baru, který neexistuje i Super Panda Circusu si dáte ty nejoriginálnější a nejdivnější drinky v celém městě. 

Tip: Hledáte v Brně zajímavé ubytování? Další skvost pod taktovkou této partičky je Anybody hotel, kde můžete být kýmkoliv chcete.

Street food v Brně

Máte chuť na pořádný masový burger nebo jeho veganskou variantu? Vydejte se na pulzující Zelný trh a ve food trucku Būcheck si dejte bulku s trhaným vepřovým. Chutě každého vegana zase utiší v bistru Forky’s. 

Kam na výlet v okolí Brna s dětmi

Chystáte se do Brna s dětmi? Ve městě se rozhodně nebudou nudit. 

Zoo Brno

Při návštěvě Brna s dětmi určitě navštivte brněnskou zoo. Najdete tam téměř dva tisíce zvířat včetně ledních medvědů, tygrů, vlků nebo orlů. Těšit se můžete i na komentované krmení.

VIDA! science centrum

VIDA! Je zábavní vědecký park, ve kterém čeká děti i dospělé přes 170 interaktivních exponátů. Vaše děti se budou vzdělávat, ale užijí si tolik zábavy, že si toho vlastně ani nevšimnou.

Hvězdárna a planetárium Brno

Další várku vědy si mžete užít v brněnské hvězdárně zabývající se popularizací věd. Kromě astronomie vás čeká také geologie, chemie, fyzika, matematika, geografie a další.

Výlety po okolí Brna

Ať už jste z Brna nebo jste do města přijela na delší návštěvu, za zvážení stojí i výlet po okolí. Moravský kras a Pálava jsou jen zlomek z toho, co pro vás Jižní Morava připravila.

Rozhledny v okolí Brna

Vyhlídky v okolí Brna najdete na všechny světové strany. Přímo nad brněnskou čtvrtí Jundrov se z rozhledny Holedná podíváte na město, Přehradu i Drahanskou vrchovinu. Vzdálenější rozhledny jsou pak například na mandloňový sad v Hustopečích nebo unikátní spirálová rozhledna v Kobylí na Břeclavsku.

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál je nejrozsáhlejší krajinný celek zapsaný na seznamu UNESCO, i proto je přezdívaný jako zahrada Evropy. Při návštěvě uvidíte krásnou zámeckou zahradu, zámky a zámečky, jízdárnu, kaple, kolonády i 23 metrů vysoký obelisk. 

Romantické výlety v okolí Brna

V okolí Brna se těžko hledají místa, která nejsou romantická. Na víkend vyjeďte do vinných sklípků ve Vrbici, které patří mezi nejkrásnější místa na světě. Perfektní místo pro romantickou procházku je zámek Slavkov nebo větrný mlýn v Kuželově. Přes léto nadýcháte atmosféru Provence na levandulové farmě Starovičky. 

Shrnutí

Jak vidíte, v Brně a jeho okolí vás čekají gastronomické zážitky, historie i krásná příroda. Díky mnoha atrakcím se ve městě zabaví dospělí i děti a výlet do Brna si tak užije celá rodina. 

Láká vás více cestování po Evropě? I pro vás máme mnoho inspirace:

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy a inspiraci pro volný čas. Každý týden vás čekají také exkluzivní nabídky, díky kterým si na plno užijete čas i ve svém krásném domově.