Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Rozlučka se svobodou nevěsty

Pořádáte rozlučku se svobodou nebo jste na ní pozvaní a hledáte perfektní dárek? Připravili jsme pro vás bohatou inspiraci, se kterou vyberete dárek na rozlučku pro nevěstu i ženicha. Čtěte dál.

Co je to rozlučka se svobodou

Rozlučka se svobodou je tradiční předsvatební oslava, která čeká většinu nevěst a ženichů. Nastávající novomanželé si s nejbližšími užívají poslední chvíle za svobodna a připravují se na novou kapitolu v životech.

Zpravidla ji organizuje svědek nebo svědkyně. Dříve bylo zvykem rozlučku pořádat den před svatbou. Dnes ji obvykle plánujeme alespoň s týdenním předstihem, aby vše probíhalo v klidu a bez stresu. 

A jak taková rozlučka vypadá? Může trvat pár hodin, ale i celý víkend. Je jen na vás, jestli si užijte klasickou párty plnou tance a alkoholu, výlet do zahraničí nebo pohodový wellness víkend.

Jestli si nevíte rady, jak naplánovat rozlučku se svobodou, inspirujte se jedním z našich článků:

Jak vybrat vhodný dárek na rozlučku se svobodou pro oba

Nevěsta i ženich obvykle od svědků a dalších účastníků rozlučky dostávají drobný dárek, jako upomínku krásné události. Při výběru perfektního dárku pro oba vám pomůže zodpovědět tyto otázky:

 • Dáváte jeden hromadný dárek nebo každý za sebe?
 • Hledáte vtipný nebo užitečný dárek na rozlučku?
 • Jaký máte rozpočet na dárek na rozlučku?
 • Jakou povahu má nevěsta nebo ženich?
 • Má rozlučka se svobodou nějaké téma?

20 originálních tipů: dárky na rozlučku se svobodou

Jestli si stále nevíte rady s výběrem dárku na rozlučku pro nevěstu nebo ženicha, nezoufejte. Připravili jsme pro vás 20 skvělých tipů na dárky pro oba.

Tipy na dárky se svobodou ženicha 

Dárky jsme rozdělili do dvou kategorií, ale z dárků pro ženicha můžete klidně vybírat i pro nevěstu a naopak.

 1. Pivní předplatné

V Česku máme tolik pivovarů, že je jen těžko zvládnete všechny objet a ochutnat místní pivo. Naštěstí ale existuje pivní předplatné, se kterým každý měsíc přijde ochutnávka až k ženichovi domů. 

 1. Sexy hrací kostky

Hledáte vtipný dárek pro ženicha? Pořiďte mu hrací kostky. Ale ne jen tak ledajaké, sáhněte po hracích kostkách pro dospělé. Díky nim v manželství nikdy nenastane nuda.

 1. Placatka s věnováním

Placatka se ženichovi bude hodit na výlety, do hor, ale i na podpoření kuráže na svatbě. Nechte na ni vyrýt ženichovo jméno, datum rozlučky nebo svatby a věnování.

 1. Dárkový poukaz do oblíbené restaurace

Dárkový poukaz do oblíbené restaurace je vždy sázka na jistotu. Nastávající tam mohou ještě před svatbou zajít společně nebo dobrou večeří zakončit svatební maraton.

 1. Dobrá láhev alkoholu

Má ženich rád dobrou whisky, rum nebo třeba víno? Dobrá láhev alkoholu se hodí jako dárek k jakékoliv příležitosti. Na rozlučku sáhněte po limitované edici nebo starším ročníku.

 1. Poukázka do barber shopu

Aby byl ženich na svatbu dokonale připravený, hodí se návštěva holiče. Moderní barber shopy nabízí kompletní servis od úpravy vousů, přes masáž až po střih vlasů.

 1. Kvalitní doutníky

Doutníky máme spojené s oslavou důležitých životních událostí. A tou svatba rozhodně je! Pořiďte kvalitní doutníky, které společně můžete vykouřit, až ženich a nevěsta řeknou své „Ano“.

 1. Hodinky

Kvalitní hodinky nejsou jen krásný doplněk, ale také dárek, který vydrží dlouhá léta. Na zadní stranu můžete nechat vyrýt věnování a zajistit tak, aby šlo o jedinečný kousek.

 1. Set na přípravu kávy

Každý milovník kávy si pochutná na kvalitní, čerstvě připravené kávě. Na domácí přípravu kávy je potřeba jen filtr, kvalitní mlýnek a správně upražená káva.

 1. KPZ na kocovinu

Plánujete na rozlučku se svobodou velkou pánskou jízdu? Ženich jistě další ráno ocení krabičku poslední záchrany na kocovinu. Můžete obsahovat například kávu, mentolové bonbony, kartáček a pastu na zuby, vlhčené ubrousky a prášek na bolest hlavy.

Tipy na dárky se svobodou nevěsty

Dalších 10 dárků jsme vybrali hlavně pro nevěsty, opět ale to neznamená, že si je neužije i ženich.

 1. Den ve wellness

Při svatebních přípravách ženich ani nevěsta neví, kam dřív skočit. Aby si zachovali energii a elán na den D, hodí se trocha odpočinku. Ten zajistí den plný rozmazlování ve wellness.

 1. Krajkové spodní prádlo

Svatební šaty budou obdivovat všichni svatebčané. To, co je pod nimi, je pak bonus jen pro nového manžela. Darujte nevěstě krásné spodní prádlo, které se hodí na svatební noc.

 1. Sada na péči o pleť

Aby měla nevěsta na svatbu dokonalou pleť, je potřeba kvalitní péče. Zjednodušte nastávající nevěstě každodenní rutinu pečlivě sestavenou sadou kosmetiky a pomůcek.

TIP! 7 přírodních způsobů: Jak pečovat o pleť

 1. Originální šperk

Drobný šperk bude krásná upomínka na rozlučku se svobodou. Vyberte takový, který sedí k nevěsty stylu, aby jej mohla nosit třeba každý den.

 1. Album či rámeček na fotografie

Nejen z rozlučky a ze svatby bude mít nevěsta mnoho fotografií. Aby nezůstaly jen v digitální formě, darujte jí krásné fotoalbum či rámeček, do kterých je může uložit.

 1. Stylový obal na pas

Čeká novomanžele romantická svatební cesta do dalekých končin? Aby nevěsta cestovala stylově, darujte jí kožený obal na pas. Můžete na něj nechat vyrazit její nové iniciály.

 1. Hedvábný župan

Svatební den je plný příprav. Nevěstu čeká zejména úprava vlasů a zkrášlování od vizážistky. Aby jí při všech procedurách bylo příjemně, darujte jí hebký župan.

 1. Sexy hra(čky)

Aby se jen tak nevytratila vášeň z manželství, můžete nevěstě darovat hru pro dva nebo nějakou hračku pro dospělé. Ujistěte se ale, že nevěstu neuvedete při rozbalování do rozpaků.

 1. Instantní kamera

Instantní kamery jako je Polaroid nebo Instax nám umožňují zachytit jedinečné okamžiky a ihned se kochat výslednými fotkami. Darujte jej společně s filmem již na začátku oslavy, aby nevěsta nepřišla o možnost pořídit fotky z rozlučky.

 1. Vinné předplatné

Víte, že si nevěsta s ženichem rádi večer otevřou láhev vína a baví je ochutnávat nová? Darujte jim vinné předplatné, se kterým získají každý měsíc zajímavou láhev.

TIP! 22 nejlepších tipů: Dárky pro vinaře, které budou zbožňovat

Shrnutí

Dárek na rozlučce se svobodou není nutnost, nevěstu a ženicha ale jistě potěší. Je jen na vás, jak velký dárek vyberete, není důležitá cena, ale význam. 

Tip: Až budete přemýšlet nad dárkem pro novomanžele, inspirujte se naším výběrem.

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy a inspirace od naší redakce. Pravidelně vám také přinášíme exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.