Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!

Nejen samotná svatba, ale také rozlučka se svobodou nevěsty by měla představovat nezapomenutelný zážitek. Jak uspořádat rozlučku se svobodou nevěsty? Přinášíme vám skvělý návod, který vám poradí se vším od A až po Z.  

Jak naplánovat rozlučku se svobodou? 

Rozlučka se svobodou nevěsty zahrnuje docela dlouhý seznam záležitostí, které je potřeba vyřešit, zorganizovat a naplánovat. Pojďte se s námi podívat na jednotlivé body v seznamu a příprava rozlučkového večírku už pro vás bude hračka.  

Rozhodněte o rozpočtu  

Prvním krokem, než začnete cokoliv organizovat nebo plánovat, by mělo být stanovení rozpočtu celé rozlučky. Jelikož se na večírek většinou skládají hostitelé nebo ji platí pouze hlavní organizátor, nemůže se jednat o převratné částky. Držte se tedy při zemi a myslete na vlastní možnosti. Nevěsta se jistě nebude zlobit, pokud bude večírek skromnějšího rázu, hlavní je užít si oslavu samotnou. 

Stanovte datum rozlučky  

Večírek, který oslavuje poslední svobodné chvilky nevěsty, by se měl logicky konat těsně před svatbou. Ideálně tedy naplánujte rozlučku cca týden nebo dva před svatebním dnem. 

V tuto dobu však také vrcholí poslední přípravy svatby a nevěsta možná nebude mít chvíli klidu. Nebojte se s ní na datu rozlučky domluvit dostatečně dopředu, pokud ji nechcete vyloženě překvapit tajným večírkem, o kterém nemá ani tušení. 

Seznam hostů  

Dalším krokem v plánování večírku by měl být seznam hostů. Rozlučky se svobodou se ve většině případů účastní pouze ženy, jako jsou blízké příbuzné a kamarádky. Mělo by se jednat o dámskou párty, ale tradice nejsou pravidla. 

Rozhodně by se rozlučky měly účastnit pouze ženy, které jsou zároveň pozvány na samotnou svatbu. Seznam hostů na rozlučku klidně vytvořte společně s nevěstou tak, aby byla především ona spokojená. Celý večírek by přece jen měl být o ní.  

Vyberte místo rozlučky 

Možností, kde uspořádat svatební rozlučku, se nabízí hned několik. Chybu neuděláte pronajmutím oblíbené restaurace nebo salónku určeném pro večírky. Také lze zorganizovat párty u vás doma nebo si zajet užít wellness pobyt do blízkých lázní. Nevěsta bude jistě nadšená. 

Téma rozlučky se svobodou nevěsty

Nezapomenutelná rozlučka se svobodou by měla mít téma dle zájmů samotné nevěsty. Miluje cestování a exotické krajiny nebo dá přednost černobílé párty ze 40. let? Fantazii se meze nekladou. 

Pozvánka a výzdoba na rozlučku se svobodou dle tématu 

Podle tématu rozlučky pak můžete postupovat i při vytváření pozvánek a výzdoby pro tento velký den. Zaměstnejte družičky a šikovné kamarádky a zkuste společně vyrobit originální pozvánky i výzdobu na rozlučku.  

Nemusíte se držet pouze klasických balónků a párty kloboučků. Pro jemné nevěsty se skvěle hodí například čelenka na rozlučku se svobodou, která jasně označí královnu celého večírku. Úžasnou atmosféru také vytvoří párty sklenice s brčkem nebo barevné konfety.  

Jaké hry na rozlučku se svobodou nevěsty

Nuda nepřipadá na žádném večírku v úvahu, natož na tom rozlučkovém. Dopředu si tedy připravte seznam her a stanovte program na celý večer. Mějte na paměti, že když zábava poběží sama od sebe, můžete vždy nějakou hru vynechat, ale pokud zábava vázne, je skvělé mít v rukávu pár Es.  

Mezi osvědčené hry na rozlučku se svobodou patří: 

 • Jak dobře znáš nevěstu? – seznam osobních otázek o nevěstě pro ostatní hosty. 
 • Historky s nevěstou – každý vybere oblíbenou historku a převypráví ji všem, může být i tématicky zaměřená (například nejtrapnější, první historka, jak jste se poznali). 
 • Svatební šaty z toaletního papíru – stačí pár ruliček toaletního papíru, ze kterým mají hosté za úkol vykouzlit “svatební šaty”. 
 • Nikdy jsem – oblíbená a známá hra s alkoholem, kdy se toho o sobě mnoho dozvíte. 

TIP! Svatební hry: 14 nápadů, které vaše hosty jistě zabaví

10 nejlepších nápadů a programů na rozlučku se svobodou nevěsty

Hledáte inspiraci na netradiční rozlučku pro nevěstu? Přinášíme vám 10 skvělých tipů a nápadů na večírek, který se zapíše do dějin. 

1. Rozlučka se svobodou v boho stylu 

Pro něžné nevěsty připomínající nadpozemské víly se hodí rozlučka v boho stylu. Zajistěte příjemné místo v přírodě nebo na starém statku a vyzdobte jej světly, koberci, polštáři a květinami. Nebojte se kombinovat vrstvy, tvary i barevné kombinace.  

TIP! Boho styl: jedinečné inspirace pro bohémský interiér

2. Wellness pobyt pro nevěstu 

Zaslouží si nevěsta opravdové rozmazlování a relax? Masáže, vířivky a omlazující kůry si společně můžete užít na víkendovém pobytu ve wellness stylu. Nechte se rozmazlovat a odpočiňte si před svatebním dnem. 

3. Párty v klubu jako za mladých let 

Miluje nevěsta pořádný odvaz a nebojí se opravdové párty? Pak si zavzpomínejte na vaše společné zážitky z mladých let a vyrazte jako dřív do klubu. Několik drinků a taneční parket se o zábavu jistě postará.  

4. Havaj párty u bazénu 

Pořádáte oslavu pro vášnivou cestovatelku? Pak vsaďte na havajské kloboučky, skleničky s palmami a připravte litry piňa colady. Nejlepším obdobím pro pořádání exotické párty je samozřejmě léto, které nabízí i osvěžení v bazénu a hudbu s letní tématikou. Hodit se také budou lehátka na opalování. 

5. Bowling, paintball nebo laser game? 

Touží nevěsta spíše po nějakém adrenalinovém zážitku? Skvělou zábavou mohou být turnaje v paintballu či laser game, kde se skutečně vyřádíte. Pro klidnější povahy pak doporučujeme zarezervovat bowlingovou dráhu.  

6. Vintage večírek s čajem o páté 

Také poklidný večírek s čajem ve vintage stylu představuje oblíbenou volbu pro rozlučku se svobodou. Připravte se na hodiny a hodiny povídání a zajistěte dostatek občerstvení. Jako výzdobu můžete zvolit jemné koberce se vzorem, elegantní polštáře a podobně. 

7. Striptýz párty pro odvážné 

Pro odvážnější povahy tu máme klasiku z amerických filmů – pánský striptýz. Ano i dámy se rády podívají na vkusnou show, kterou můžete zajistit u vás doma nebo například v odděleném salonku.  

8. Rozlučka se svobodou s dobrodružstvím 

Znáte únikové hry? Zarezervujte jednu z nich pro rozlučku nevěsty a užijte si společné dobrodružství, kdy se budete snažit dostat pomocí nejrůznějších nápověd k závěrečnému klíči. I takto netradičně lze pojmout celou zábavu na rozlučce. 

9. Výlet do přírody 

Milovnice přírody zase ocení piknik v krásném parku, výlet k vodě nebo třeba na hrad. Celý večírek si můžete prodloužit na více dní a zajistit si ubytování jako na táboře. Po večerech pak proberete všechna důležitá témata se skleničkou vína u hřejivého ohně.  

TIP! Kam na výlet do přírody: 25 tipů na nejkrásnější místa

10. Gurmánský zážitek  

Dalším skvělým nápadem na tématickou rozlučku je večer ve stylu dobrého jídla a pití. Oblíbené jsou například vinné sklípky s ochutnávkou nebo večeře v netradiční špičkové restauraci. Připravte si žaludky, tohle bude chutná zábava.  

Jak vybrat dárek na rozlučku se svobodou pro nevěstu? 

Jestliže se jste dostali pozvánku na rozlučku se svobodou, měli byste vždy nevěstě donést speciální dárek jenom pro ni. Čím bližší vztah s nevěstou máte, tím osobitější a dražší by dárek měl být. Můžete se však také dohodnout s ostatními hosty a připravit pro nevěstu jeden velký dar za všechny.  

Dárky na rozlučku by měly buď vycházet ze zájmů nevěsty a splňovat praktické hledisko, nebo se nebojte sáhnout po vtipném a neobvyklém dárku, který by si sama nikdy nepořídila.  

Mezi krásné dárky, které potěší každou nastávající nevěstu, patří: 

 • Zarámovaný citát, fotka nebo rčení 
 • Památeční šperk 
 • Kufřík pro nevěstu (jedná se o krabičku poslední záchrany pro nevěstu, kterou můžete pojmout jak vtipně, tak prakticky) 
 • Poukázka do oblíbeného obchodu s oblečením 

TIP! 22 kreativních tipů na svatební dary a 20 skvělých tipů: Dárky na rozlučku se svobodou

Nejčastější otázky a odpovědi: 

Nyní se pojďme podívat na přehled nejčastějších otázek o rozlučce a odpovědí na ně. Prozradíme vám, jaké náklady očekávat, kdo je platí i jaké občerstvení je nejvhodnější pro rozlučkový večírek.  

Tip: S přípravou občerstvení vám mohou pomoci všichni hosté, stačí do pozvánky napsat, že budete rádi, když každý donese nějakou drobnost na zub.  

5 kroků, jak připravit rozlučku snů 

Na závěr se tedy pojďme podívat na 5 základních kroků, kterých se držte při plánování rozlučky pro nevěstu a nešlápněte jistě vedle.

 1. Nejprve si stanovte rozpočet na celou akci, určete datum a místo konání. 
 2. Večírek zorganizujte v určitém tématu dle zálib nevěsty. 
 3. Pozvěte důležité kamarádky a příbuzné nevěsty. Požádejte družičky o pomoc s výzdobou a občerstvením. 
 4. Nezapomeňte na krásný dárek pro nevěstu.  
 5. Zajistěte dostatek zábavy a her a užijte si večer.  

Pro další skvělé tipy o svatbě se zaregistrujte na serveru Westwing, kde vás pravidelně zásobujeme nejrůznějšími nápady a inspirací.  

Mohlo by vás také zajímat: