Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Jarní svatba

Časy, kdy léto bylo jediným obdobím, které byste měli zvažovat svatbu jsou pryč. Nyní mnoho párů pořádá podzimní svatby, aby využily značných sezónních slev, nádherných barev v přírodě a okouzlujícího počasí. 

Svatba na podzim: výhody a nevýhody  

Podzim je dobrým obdobím pro konání svatby, ale jako každé roční období má své klady a zápory. Podzimní svatba, i když se to nemusí zdát, má mnohem více výhod než nepříjemností. Svatby, které se slaví v létě, jsou krásné. O tom nikdo nepochybuje, ale pravdou je, že je často až příliš horko. A na jaře je zase mnoho lidí, kteří mají alergie. Podzimní obřady jsou romantické, protože podzim má své kouzlo a speciální barvy, které nikdo nemůže popřít. Kromě toho si můžete pochutnat na speciálním menu se sezónními produkty, jako je sezónní ovoce nebo dýně. 

Pestrá podzimní svatba: barevné varianty   

Nemůžeme diskutovat o podzimu, aniž bychom zmínili všechny přirozeně bohaté barvy, které nabízí! Pokud nemáte chuť využít na dekorace oranžové tóny podzimního listí, proč nepřidat nádech dalších bohatých odstínů viděných v přírodě. Co třeba vínová a smaragdově zelená? Do jakékoliv barevné palety lze vnést drobné vylepšení, aby zahrnovala veškerý luxus podzimu a vzdala hold tomuto nádhernému období roku. 

Náplanujte na podzimní prázdniny  

Pokud chcete na svatbě, co nejvíce hostů, zkuste ji naplánovat během podzimních prázdnin a zároveň hosty pozvat s dostatečným předstihem, aby si již na podzimní prázdniny nenaplánovali rodinnou dovolenou.  

Jak naplánovat podzimní svatbu: krok za krokem  

Líbí se vám představa podzimní svatby, ale nevíte, s čím nejdříve začít? Držte se následujících tipů:  

Vytvořte rozpočet  

Rozumně zvažte váš rozpočet, než začnete hledat místo. To vám ušetří spoustu času a stresu. Místa mohou být drahá a znalost toho, kolik peněz za ně můžete utratit, vám pomůže zúžit výběr a učinit lepší rozhodnutí. Mějte na paměti, že některá místa nemusí být k dispozici pro svatby během podzimu, protože jsou považována za mimosezónní. Při prvotním průzkumu, zavolejte na některá místa a zjistěte, zda nemají nenabízí speciální slevy. Některá místa vám poskytnou výhodnější ceny, když si u nich rezervujete svatbu mimo sezónu.  

Venkovní nebo vnitřní svatba?  

Když přemýšlíte o výběru místa pro podzimní svatbu, může být těžké rozhodnout, zda je venkovní obřad šťastná volba. Je třeba zvážit klady a zápory svatby v podzimním období. Dobrodružným párům a hostům venkovní svatba umožní využít krásu přírody jako svou přirozenou kulisu, navíc snižuje potřebu množství dalších dekorací a umožňuje opravdu vyniknout. Jakmile se rozhodnete, která varianta je pro vás ta pravá, ovlivní to, na která místa se při vyhledávání budete zaměřovat.

Například venkovní stany mohou poskytnout ideální úkryt pro případ, že počasí nebude na vaší straně. Mějte na paměti, že i v podzimních dnech teploty výrazně poklesnou, jakmile zapadne slunce. Navíc může foukat chladný vítr. A vítr není zrovna přítelem markýz.  

Oproti tomu vnitřní prostory vám pomohou dosáhnout trvale příjemné teploty a automaticky poskytují řešení za každého počasí. Venkovní atmosféra je však krásná sama o sobě, vnitřní prostory je potřeba vydekorovat, abyste dosáhli požadované atmosféry. Navíc vám může chybět blízkost přírody, kterou mnoho párů preferuje při venkovních svatbách. 

Prozkoumejte nejvhodnější místa a vytvořte seznam  

Prozkoumejte místa a vytvořte seznam těch, která se vám líbí. Ujistěte se však, že se vlezete do vašeho rozpočtu. Internet je skvělým zdrojem pro hledání míst ve vaší oblasti a můžete si přečíst online recenze, která vás zajímají. Když se díváte na různá místa pro podzimní svatbu, zeptejte se sami sebe, zda je místo snadno dostupné v případě nepříznivého počasí. 

Zarezervujte si místo  

Jakmile provedete průzkum a zajistíte místo, budete připraveni začít plánovat zbytek vaší svatby. Rezervujte si místo předem, abyste získali přesné datum. Při hledání místa podzimní svatby doporučujeme zvážit místa, která nabízejí flexibilitu vnitřních i venkovních prostor.  

Seznam hostů  

Seznam hostů lze rozdělit na 3 části, přesněji řečeno na seznam A, B a C. A jsou lidé, bez kterých si jednoduše nedokážete představit svatbu. U některých párů by to mohlo být 10 lidí, u jiných 50. Sedněte si tedy s druhou polovičkou a zeptejte se sami sebe: „Kdybychom se ráno měli vzít, koho bychom tam chtěli mít?“  

Skupinu B by mnoho párů považovalo za rozšíření A-seznamu. Jedná se o zvláštní lidi, se kterými byste rádi strávili svatební den a je pro vás důležité, aby tam byli, ale nezničilo by vám to den, kdyby nemohli dorazit. Do skupiny C se řadí vzdálenější příbuzní a známí. Zde již záleží na tom, co vám dovolí váš rozpočet.  

Svatební oznámení  

Rozešlete svatební oznámení s podzimním motivem. Vytiskněte je na papír s motivem listí a převažte oznámení červenou, oranžovou nebo žlutou stužkou a přivažte na pozvánku skutečný padající list. Oznámení pošlete v obálkách podzimní barvy. 

Jak se obléct na podzimní svatbu  

Oblečení na svatbu musí být samozřejmě slavnostní, velkou roli ale hraje také pohodlí! Je zdvořilé oznámit svým hostům přesně to, co mohou od vaší podzimní svatby očekávat, aby to mohli promítnout do výběru outfitu a podle toho se obléknout. Těmito kroky můžete snížit nutnost starat se o nadměrné používání ohřívače k ​​zahřátí všech hostů, kteří se objevili v nevhodném zvoleném oblečení. 

Zvažte také vhodné svršky pro sebe. Pro dámy existují nádherné nádherné svatební šaty navržené s ohledem na chladnější měsíce. Některé mají dlouhé rukávy, jiné mají doplňkové bundičky, štoly atd. Nezapomeňte na silnější a teplejší materiály, které mohou být zároveň prodyšné a stylové. Pro pány je vrstvení trochu běžnější praxí a možnosti, jako jsou tvídové a vlněné bundy, mohou být skvělé pro svatební outfit. Stylové vlněné kabáty mohou dát vašemu obleku úplně jiný nádech. 

Rozhodněte o stylu  

Barvy podzimu jsou nádherně výrazné a se sluncem níže na obloze bude přirozené světlo méně ostré. Zářivé barvy podzimu, včetně zlatých, červených a oranžových vytváří nádherné pozadí pro všechny vaše fotografie. Ke svým dekoracím na stůl můžete přidat listy, šišky, lucerny nebo svíčky. 

Použijte ubrusy a ubrousky, které mají podzimní barvy, jako je červená, oranžová a žlutá. Do středů stolů umístěte umělé listí. Ozdobte také každý talíř malým ornamentem s tématikou podzimu, jako je jabloň nebo tykev. 

Podzimní svatební květiny  

Svatba a květiny jednoduše patří k sobě. Využijte co nejvíce rostlin, které pocházejí z místních zdrojů a vypadají na podzim krásně. Jiřiny jsou jednou z krás podzimu. Kvetou v tolika krásných odstínech a lze z nich vytvořit nádherné květiny. Pro svatbu v luxusním stylu budou krásné také růže nebo tulipány v tmavě červené, fialové a oranžové. 

Výzdoba na podzimní svatbu

Na podzim se velmi brzy stmívá, zkuste tedy tento fakt zakomponovat a využít dekorace, například svíčky a lucerny vytvoří velmi příjemnou atmosféru. I pevné a luxusní látky pomáhají vytvářet útulný, intimní pocit a navíc zahřejí. Pronájem pohodlného posezení se sametovými křesly a vlněnými přikrývkami, jako odpočívadla mezi náročným tancem, bude pro vaše hosty příjemným zážitkem. K výzdobě svatby využijte také dýně a tykve, které jsou navíc levné, takže jejich využití vám pomůže ušetřit rozpočet. Nastříkejte je zlatem a získáte snadnou elegantní výzdobu. 

Hudba a zábava   

Existuje důvod, proč je pronájem fotografického stánku pro vaši svatbu tak oblíbený – jsou tak zábavné! Poskytnou vašim hostům také krásné fotografie, které si mohou odnést s sebou domů, aby si váš svatební den navždy zapamatovali. Jako formu zábavy můžete využít i koktejlový bar a všichni jistě ocení živou kapelu s krásnou přírodní podzimní kulisou.  

Svatební menu a dort  

Protože v tomto ročním období zapadá slunce dříve, vaše svatební hostina bude možná zasahovat až do soumraku, teplota poklesne a vaši hosté budou potřebovat trochu se zahřát. Využijte bohaté příchutě a hřejivé koření spojené s tímto ročním obdobím. To je přesně to, co vaši hosté potřebují. Místo toho, abyste podávali salát, zkuste podávat polévku, například dýňovou. To udrží hosty v teple, zvláště pokud máte venkovní podzimní svatbu. Rozhodněte se pro tmavší maso, jako je jehněčí nebo vepřové, místo kuřecího masa a ryb. Podávejte jídla  bramborovou kaší nebo s pečenou zeleninou.  

Pozdní léto a začátek podzimu dozrává také mnoho druhů ovoce, vychutnat si také můžete dýně, houby a ořechy. Při výběru kuchaře se snažte vybírat kreativní jedince, kteří kouzlí s místními a sezónními surovinami. Právě ty jsou často nejchutnější a nejlepší kvality! 

Zvažte teplé a vydatné polévky, pečené maso a teplé jablečné koláče. Z nápojů můžete začlenit červená vína, punč a mošt. 

Objednejte si také svatební dort s podzimními barvami, jako je hnědá, oranžová, červená a žlutá. Zeptejte se, zda je možné přidat ozdobné listy nebo větvičky. Pokud chcete hostům nabídnout více možností, podávejte dýňový koláč a zkaramelizovaná jablka. 

12 krásných tipů na podzimní svatbu

Pokud jste si rezervovali podzimní svatbu a hledáte inspiraci pro sezónní výzdobu, motivy a jídlo, sestavili jsme 15 nádherných nápadů na podzimní svatbu, abyste mohli začít s plánováním. 

1. Vyberte si sezónní svatební květiny  

Světle růžové růže, sušené kapradiny, eukalyptus – to vše vypadá úžasně v tlumených broskvových a hnědých tónovaných podzimních kyticích. Pro sytě červené a bobulovité tóny vyzkoušejte sasanky, tulipány, karafiáty, listy japonského javoru, jiřiny a červené bobule. 

TIP! Nejkrásnější svatební květiny pro rok 2021

2. Nebojte se světlých a jasných barev 

Aby se vaše paleta rozjasnila, využijte následující barvy: modrá, limetkově zelená, sluneční žlutá. To je přesně tím, co potřebujete k vyrovnání tmavých tónů. Vyzkoušejte je ve všem, od kytic až po šaty pro družičky. 

TIP! Jak vybrat svatební dekorace na stůl, které hosty ohromí

3. Hledejte rustikální místo 

Místo, kde najdete čistě přírodní materiály. Může jím být dřevěná stodola, kamenná usedlost nebo hrad. Pokud chcete něco elegantnějšího, jako je honosný dům, vyberte si jeden se spoustou lesů, abyste se mohli dívat na přirozené červené a oranžové barvy stromů. 

4. Využijte přírodní dekorace 

Mísy s lesklými červenými jablky nebo hruškami vypadají nádherně a lákavě. Rustikální pařezy fungují dobře jako stojany na svíčky a dýni vydlabejte a použijte ji jako vázu k uspořádání čerstvých nebo sušených květin. 

5. Smíchejte čerstvé a sušené květiny s instalacemi sušených květin 

Ať už ve formě květů visících ze stropu, svatebního oblouku, věnců nebo květinové stěny. 

6. Připravte si svařené víno  

Hosté mohou doplnit nápoje a zahřát se. 

7. Popcorn je skvělé občerstvení 

Postavte stánek si popcornem se spoustou různých příchutí, jako je karamel, perník, skořice, sýr nebo černý pepř. 

TIP! Tři recepty, jak ochutit domácí popcorn

8. Dřevěná uvítací cedule  

Dodává obřadu okamžitý rustikální a útulný pocit. Použijte starou dřevěnou paletu nebo vytvořte dřevěné cedule směřující k tanečnímu parketu, baru a obřadnímu prostoru. 

9. Nikdy nemůžete mít dost pohádkových světel 

Omotejte různá místa kulatými svítidly. Mohou to být stromy, posezení a cokoliv dalšího.  LED světla jsou skvělou volbou, pokud není povolen otevřený plamen, jinak zapalte lucerny různými sloupovými svíčkami . 

10. Zkuste do svého svatební výzdoby a květin začlenit peří 

Můžete dokonce úplně vypustit květiny a nechat vás nebo vaše družičky nosit kytice z peří. Je to velmi boho vzhled. 

11. Kdo řekl, že dort musí být bílý?  

Žádné pravidlo neříká, že potřebujete bílý dort – co třeba hnědý, terakotový nebo temně modrý? 

TIP! Svatební dekorace na dort: překrásné a jedinečné nápady

12. Nechcete dort?  

Nebojte se jít cestou něčeho trochu jiného. Využijte něco neočekávaného, ​​jako jsou mini skořicové koblihy nebo muffiny.

Nejčastější otázky  

S podzimní svatbou se pojí hned několik otázek. Na ty nejčastější vám odpovíme.  

Shrnutí  

Podzim je velkolepé rustikální období s měnícími se barvami a padajícím listím pokrývající krajinu. Podzimní scenérie je dokonalým zpětným pozadím pro všechny svatební fotografie, vylepšeno barvami podzimu a také slabším světlem na obloze. Existuje tolik tipů pro plánování podzimní svatby. Na závěr jsme vyčlenili některé z našich nejoblíbenějších položek. 

Při plánování podzimní svatby je třeba vzít v úvahu několik věcí. 

  • Počasí
  • Načasování
  • Barvy,  dekorace a motivy
  • Květiny  
  • Jídlo  pití
  • Zábava  
  • Atmosfér

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a veškeré naše rady a inspirace už si nikdy nenechejte ujít, stejně jako exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.