Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
rozlučka se svobodou ženicha

Tato tradice je docela mladá, ale o to více žádaná. Ve chvíli, kdy se chystá svatba, nesmí se opomenout vtlačit jeden den na rozloučení se svobodou. Respektive na noc. Den je to spíše v případě nevěsty, avšak ženich řádí v noci. Dáme vám tipy na to, jak připravit skvělou nezapomenutelnou noc, která začne v podvečer a skončí pozdě ráno. V Americe je tato událost často spojena s návštěvou nevěstince. Jak rozlučka se svobodou ženicha chodí u nás? 

Jak naplánovat rozlučku se svobodou pro ženicha: krok za krokem 

Rozhodně začněte raději dříve než později. Na plánování to chce dostatek času, jedině tak dokáže svolat spoustu hostů na jeden večer a zajistit vše potřebné. Hlavně si věřte. Jste svědek, ženich si vás vybral z nějakého důvodu. Vy ho velmi dobře znáte a tušíte, co se mu líbí a co má rád. Plně respektujte jeho přání a požadavky. Nepřekračujte meze, které vám dá. Ztratil byste jeho důvěru, a to za to skutečně nestojí. 

 • Určete seznam hostů 

Na rozlučku se svobodou se zvou hlavně kamarádi a sourozenci. Někdo to pojme jako záležitost mužů a pozve všechny generace. Tu nejlepší zábavu si však ženich užije se svými přáteli. Rozlučka se svobodou oslavuje jeho lásku k vyvolené a nadcházející manželství. Rady do života jsou žádané, ale i dobře se pobavit. Pozvěte tedy všechny, které má rád a chodí se s nimi večer bavit. Seznam hostů vám pomůže určit, jak velkou událost vlastně pořádáte.  

 • Vyberte místo 

Nyní už víte, kolik lidí nejspíš dorazíte. Samozřejmě to nebudou všichni, ale většina určitě, pokud jim dáte vědět dost dopředu. Vyberte tedy adekvátně velké místo. Je vždy lepší být v uzavřené společnosti než jen zalézt někam do hospody plné lidí. Pak by vám nemusely stačit židle u stolu, a to by vám jen kazilo náladu. Ten den, kdy se rozlučka koná, je vyhrazen pro ženicha a jeho hosty. Nenechte se rušit. Nejlepší tedy bude objednat salonek, loveckou chatu v horách nebo uspořádat party na zahradě. Velmi oblíbené jsou i různé návštěvy zajímavých míst jako jsou vinice, pivovary, muzea apod. Únikové hry jsou rovněž velmi oblíbené, stejně jako zájezd do zahraničí.  

 • Stanovte datum rozlučky 

Zkuste vybrat dva termíny a obvolat hosty. A na den, kdy se vám jich sejde více, udělejte pevnou rezervaci. Ti ostatní, si to buď zařídí anebo mají prostě smůlu a rozlučky se nezúčastní. Snažte se vybrat ideální páteční datum. Rozlučky bývají divoké a bujaré, proto je dobré mít nějaký čas na oddech. Zkontrolujte, zda v daný den má volno ženich. Bez něj to totiž nepůjde. 

 • Rezervujte si ubytování 

Když už máte seznam hostů a víte, kdo z něj bude mít v dané datum čas, je nejvyšší čas zarezervovat dané místo. Klidně půl roku dopředu než pak brečet nad nedostupností. A k němu zajistit i možnost ubytování a přespání. To volte blízko místa, kde bude akce probíhat. Nikomu se nebude chtít jít hodinu pěšky, než se dostane do hotelového pokoje. Pokud je ta možnost, zvolte k pronajmutí celý apartmán nebo rovnou dům. Lépe tak budete společně prožívat každý zážitek. 

 • Naplánujte společné aktivity 

Hosté jsou většinou složeni z rodiny, přátel, známých a kolegů z práce. Pokud má takové skupina rozdílných lidí vzájemně fungovat, musí se poznat. Proto je skvělé, pokud naplánujete společné aktivity. Může jít o sportovní zápas, prohlídku a ochutnávku pivovaru nebo můžete navštívit nějaký tvořivý kurz. Přes den se tak lépe poznáte a večer se vám bude mnohem příjemněji navazovat hovor a zábava půjde sama od sebe. 

 • Jídlo a pití 

Pro hosty je velmi příjemné, pokud se o jídlo v daný den nemusí starat. Na rozlučce se svobodou se chcete hlavně bavit, pít a jíst a mít vše po ruce. Objednejte tedy již dopředu zásoby jídla a pití. Rychlé občerstvení, grilování nebo klidně jídlo ve vybrané restauraci. Na tom nezáleží.

V daný čas dejte hostům najíst a máte kolem sebe samé spokojené muže. Pokud jste někde na chatě, naplňte lednici a spižírnu jídlem. Mražená pizza, vakuovaný štrůdl, čínské nudle nebo třeba dopředu upečené maso na kebab. Dopředu zjistěte, zda někdo z hostů nemá nějaké potravinové omezení. Vhodné je i vybrat od hostů zálohu a nemuset se pak starat o peníze. 

 • Potvrzení účasti ženicha 

Vše naplánujte, zařiďte, spočítejte náklady a vytvořte třeba sociální skupinu, kde budete vše prezentovat. Nechte si potvrdit závaznou přihlášku na účast a vyberte zálohy. Ženichovi akorát sdělte, kde a kdy se má dostavit. Víc vědět nepotřebuje. 

TOP 10 nejlepších nápadů na rozlučku se svobodou ženicha

1. Skvěle funguje, pokud rozlučku pojmete jako bojovku.

Tedy udělejte z ženicha rukojmí. Svažte ho, dejte mu šátek přes oči, zalepte pusu a zavezte jej do schůdné vzdálenosti od místa konání rozlučky. Ideální, jestliže to bude v lese. Vybavte jej mapou a indiciemi. Pak na něj počkejte, než dorazí. 

2. Můžete tento den udělat velmi zábavným, pokud každého z hostů necháte vyprávět příběhy, které se ženichem zažili.

Může jít o milostné pletky, kdy se pokusíte spočítat počet žen, které daný muž měl.  

3. Co jednoznačně patří k sobě? Muž a alkohol.

Jako součást dne věnujte chvíli prohlídce pivovaru nebo zajeďte někam na dobrou whisky.

4. Co je víc než se podívat, kde se vyrábí tento lahodný mok.

Nechte jej odnést si láhev, kterou bude chtít pod podmínkou, že ji otevře za deset let po svatbě ve stejné sestavě přátel. 

5. Uspořádejte takový road trip po hospodách v okolí.

Věnujte tomu nějaký čas, zvláště pokud je rozlučka záležitostí více dní a připravte všelijaké úkoly. Máme na mysli takové, kdy bude muset ženich někomu zavolat (třeba své ex), vypít pivo na ex, zatančit na stole, sehnat telefonní číslo od neznámé dívky, políbit další apod. Můžete to nazvat třeba hrou. Úkoly nechte tahat barmany nebo náhodné lidi v baru. Připravte si však cenu, pokud je všechny splní. Motivace musí být. 

6. Než otevřete první láhev určete jedno slovo

Manželství, svatba, nevěsta, láska, pivo, které po vyřčení bude znamenat jedno jediné. Vypít panák alkoholu.  

7. Pronajměte chatu, najměte dvě tři sličné slečny a odjeďte s nimi.

Nemusí s nimi ženich zrovna zapadnout do ložnice, ale pohled na pěkná těla ještě nikoho nezabil. Na odlehlé chatě je vše dovoleno. Jsou muži, kteří stojí i o tento typ rozluček. 

8. Skupinu neznámých lidí skvěle spojují hry.

Zahrajte si tedy vědomostní soutěž o ženichovi. Kdo bude vědět víc z jeho života vyhrává. 

9. Jestliže peníze nejsou překážkou, splňte ženichovi jeho dávný sen a uspořádejte zájezd.

Chtěl se podívat do Las Vegas nebo do New Yorku? Kdy jindy bude lepší příležitost. Na zájezd stačí menší počet lidí. Inspirovat se můžete mnohými filmy na toto téma. 

10. Nachystejte otázky na hru vadí nevadí.

Až se dopije první láhev, vyčistěte stůl a jděte do toho. S alkoholem v krvi to půjde lépe. Otázky a úkoly mohou být o sexu, nevěře, trestných činech apod. V oblibě je i hon na čísla. Ženich a svědek mají omezený čas, kdy musí získat co nejvíce telefonních čísel. Opět nesmí chybět motivace ve formě odměny.  

Nejčastější otázky 

Shrnutí: Jak udělat skvělou rozlučku 

 1. Zeptejte se ženicha na jeho představy a přání a těch se držte. 
 2. Nenechte platit ženicha rozlučku. To byste měl udělat spíše vy. 
 3. Snažte se vybrat datum, které vyhovuje všem. 
 4. Zajistěte dostatek jídla a pití. 
 5. Mějte nachystanou i zábavu pro případ, že se zábava zasekne. 

Rozlučka se svobodou ženicha je stejně důležité jako samotná svatba. Psychicky ho to na ní připraví. Je to skvělá příležitost poznat své přátele a členy rodiny v jiném prostředí. Westwing má ale i spoustu dalších tipů a rad ke svatbě, třeba jak si napsat proslov na svatbu nebo jak využít svatební hry. Stačí se zaregistrovat. 

Mohlo by vás také zajímat: