Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Dárky k narozeninám pro muže 00

Lámete si hlavu s výběrem perfektního dárku k narozeninám pro muže, Vánocům, Valentýnu nebo výročí? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém přinášíme několik konkrétních tipů a také rady, jak vybrat originální dárky k narozeninám pro muže, které ho zaručeně potěší.

Krok za krokem: Jak vybrat ten nejlepší dárek k narozeninám pro muže

Narozeniny vašeho partnera, kamaráda nebo syna se pomalu blíží a vy stále nemáte tušení, jaký dárek mu udělá radost? Inspirujte se naším návodem, jak na výběr nejlepšího dárku.

 1. První fáze, když nemáte nejmenší tušení, co koupit, je ta nejsložitější. Proto se nesnažte vymýšlet nic konkrétního.
 2. Zapřemýšlejte nad jeho koníčky a zálibami a sepište si je. Má rád luxusní alkohol? Je to gurmán? Vyžívá se v technologických vymoženostech? Je to sportovec? Nejradši tráví večery v klidu, doma u filmu? Nebo je naopak schopný odjet na tři dny do přírody?
 3. Ke každému z koníčků pak zkuste vymyslet konkrétní dárek. Něco, po čem touží, co skutečně využije.
 4. Při procházení seznamu vás možná napadnou i další možnosti. Snažte se vybrat něco, co si pravděpodobně sám nekoupí.
 5. Zvažte svůj rozpočet a vyberte dárek. U dražších můžete zapojit i zbytek rodiny – jeden pořádný dárek udělá větší radost než deset věcí, které nevyužije.
 6. Seznam si schovejte na příští příležitost, určitě se vám bude hodit. Využijete je i na Vánoce nebo Valentýna. Jen dávejte pozor, ať ho obdarovaný nenajde, zkazilo by to překvapení.

Dárky k narozeninám pro muže podle věku

Při výběru dárku pro muže pomůže i jeho věk. Především kulaté narozeniny si zaslouží něco speciálního. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, kterými se můžete inspirovat.

Dárek pro muže ke 30. narozeninám

Okolo třicátých narozenin se mužům často tříbí vkus. Začínají oceňovat skutečně kvalitní věci, které skvěle vypadají, chutnají a dlouho vydrží. Může to být kvalitní alkohol, módní doplňky nebo elektronika.

Inspirace na dárky ke 30. narozeninám:

 • Láhev kvalitní whisky nebo rumu s vhodnými skleničkami
 • Klasické nebo chytré hodinky
 • Adrenalinový zážitek

Dárek pro muže ke 40. narozeninám

Ve čtyřiceti letech se muž pravděpodobně hodně věnuje práci, kariéře a rodině. Proto mu udělá radost možnost odreagovat se! Muži nestárnou a vždy si budou rádi hrát. Stejně tak se rádi učí novým dovednostem, především pokud jsou absolutně odlišné od jejich každodenní rutiny.

Inspirace na dárky ke 40. narozeninám:

 • Kurz (kuchařský, truhlářský, potápěčský…)
 • Dron a podobné „hračky“
 • Gril nebo udírna

Dárek pro muže k 50. narozeninám

Padesáté narozeniny mohou být první příležitostí, kdy jsou děti již dost velké a je tak prostor na romantickou dovolenou ve dvou. Můžete ji ale pojmout originálně, například jako roadtrip. Také je to perfektní chvíle na zkoušení nových věcí. Přál si váš muž vždy létat nebo si pořídit sportovní auto? Splňte mu sen!

Inspirace na dárky k 50. narozeninám:

 • Projížďka v závodním automobilu
 • Originální dovolená ve dvou
 • Pilotem na zkoušku

Dárek pro muže k 60. narozeninám

Jaký dárek vybrat pro šedesátiletého muže? V tomto věku už muž pravděpodobně ví, co má rád. Oblíbené knihy, oblíbený alkohol i restaurace. Vyberte dárek založený na jeho favoritech.

Inspirace na dárky k 60. narozeninám:

 • Soukromá degustační večeře
 • První vydání oblíbené knihy
 • Barový stolek i s vybavením

Dárek pro muže k 70. narozeninám

V sedmdesáti letech se muž konečně nemusí tolik hnát za prací a má dostatek času na všechny svoje koníčky. Nebo stále hledá nové? Vášnivému cestovateli udělá radost velká mapa, na které si může vyznačit všechny destinace, které navštívil a na které se chystá.

Inspirace na dárky k 70. narozeninám

 • Kurz na nabití nových schopností
 • Velkorozměrná mapa
 • Rybářské vybavení

Dárky k narozeninám pro muže podle koníčků

Věk je ve výsledku jen číslo, jeho koníčky vám o dokonalém dárku prozradí nejvíce! Jak jsme psali i v návodu na výběr dárku: zamyslete se, co má rád a podle toho dárek vyberte. Pro vaši inspiraci jsme vybrali jsme několik typických koníčků a našli dárky, které se k nim hodí.

Dárek k narozeninám pro sportovního nadšence

Ať už aktivní nebo pasivní sportovec, tomuto koníčku bývají muži skutečně oddaní. Pro aktivní sportovce můžete vybrat kvalitní výbavu nebo třeba soukromý trénink pro zlepšení techniky. Toho pasivního určitě mile překvapíte vstupenkou na jedinečnou sportovní událost.

Dárek k narozeninám pro kutila

Kutilové všeho druhu se rádi učí novým věcem a používají kvalitní nářadí. Najděte zajímavý kurz, kde si osvojí novou dovednost, knihu plnou inspirace i technik nebo špičkovou verzi nářadí, které pro svůj koníček využije.

Narozeninový dárek pro gurmána

Pro gurmány se vybírají dárky neskutečně snadno. Máte na výběr od různých kurzů vaření, přes vybavení a pomůcky do kuchyně, neustále nové kuchařky, až po gurmánské zážitky. Pozvěte muže na zážitkovou večeři nebo ho s kamarádem pošlete na degustaci alkoholu.

Narozeninový dárek pro dobrodruha

Patří váš muž mezi ty, kteří nikdy neposedí dlouho na jednom místě? Vyberte pro něj dárek, který podpoří další dobrodružství. Může to být například adrenalinový zážitek, kurz přežití v přírodě nebo nové vybavení pod stan.

TIP! 7 nejlepších tipů: Glamping v lese

Narozeninový dárek pro muže, který o sebe rád pečuje

Nejen ženy, i muži o sebe rádi pečují a chtějí vypadat dobře. Pánská móda je jednodušší než ta dámská, potrpí si ale na originálních a kvalitních kouskách. Pořiďte doplněk jako je kožená taška či peněženka i s gravírovanými iniciály nebo pečující den v salonu.

Narozeninový dárek pro filmového nadšence

Večer u kvalitního filmu nebo premiéra v kině je ta pravá zábava? Nejen v době pandemie se hodí mít doma zázemí, které dopřeje perfektní zážitek jako z kina. Může to být pohodlné křeslo, přenosný projektor nebo třeba stroj na popcorn.

Originální dárky k narozeninám pro muže

Hledáte skutečně originální dárek? Vyberte něco, co absolutně nečeká. Ustupte trochu od jeho zálib a koníčků, ale příliš to nepřežeňte, aby si dárek užil. Jak na to?

Rád jí, ale zásadně nevaří? Zkuste kurz vaření jinak, například molekulární kuchyni. Nebo pasivnímu sportovci zařiďte soukromou lekci sportu, který pravidelně sleduje v televizi. Tomu aktivnímu naopak vybavení do koupelny pro správnou regeneraci.

DIY: Jak vyrobit jedinečný dárek k narozeninám

Vlastnoručně vyrobené dárky většinou nestojí moc peněz, vložíte do nich ale kus sebe a především drahocenný čas. Takový dárek potom může mít i několikanásobně větší hodnotu. Jaké dárky pro muže tedy vyrobit?

 • Itinerář na výlet
 • Osobní kupóny: Jejich počet určitě podle věku a napište originální přání, která může kdykoliv v následujícím roce využít.
 • X hodin dobrodružství: Chcete muži splnit sen, ale neznáte ho? Dejte mu poukaz na dobrodružství, které s ním podstoupíte. Může trvat jen tolik hodin, kolik mu je let.
 • Kniha vzpomínek: Vyberte pěkný zápisník, ze kterého knihu vytvoříte. Najděte vhodné fotky, vstupenky a další upomínkové předměty.
 • Večeře jako z luxusní restaurace: Spoustu jídel zvládnete hravě i doma. Stačí mít ty správné suroviny a naučit se jídlo aranžovat jako profesionál. Pomůže vám k tomu pěkné prostírání a bílé talíře.
 • Den plný rozmazlování: Začněte jeho narozeninový den snídaní do postele a v péči pokračujte až do večera.
 • Zasaďte strom: Takový dárek udělá radost nejen vašemu muži, ale i přírodě.

Výběr správného narozeninového dárku pro muže

 1. Nesoustřeďte na konkrétní věci, ale na indicie: záliby, koníčky nebo styl.
 2. Ke každé skupině se pokuste vymyslet alespoň jeden dárek.
 3. Zvažte svůj rozpočet a nebraňte se oslovení rodiny a přátel.
 4. Vyberte konkrétní dárek a naplánujte oslavu, kde ho předáte.
 5. Seznam si dobře schovejte, za pár měsíců ho znova využijete.

Pomohla vám dnešní inspirace dárků k narozeninám pro muže? Využijte bezplatnou registraci na Westwing a nenechte si ujít další články a naše exkluzivní nabídky. 

Zajímají vás další podobné články z této kategorie, doporučujeme si přečíst tyto velmi užitečné články pro perfektní výběr dárků pro něho: