Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Dárek ke stříbrné svatbě

Mít po svém boku jednoho člověka po čtvrt století a déle je opravdu úctyhodné. Není tedy divu, že se taková příležitost slaví ve velkém. A pokud právě hledáte dar k takovému výročí, jste na správném místě. Ať už vybíráte dárek ke stříbrné svatbě pro partnera nebo pro vaše rodiče či známé, máme pro vás dvanáct tipů, co vybrat.

Stříbrná svatba: význam a tradice k 25. výročí svatby

Víte, proč se vlastně stříbrné svatbě říká právě stříbrná a jaký má tato událost význam? Jedná se o první významné výročí, které manželé slaví, a to po pětadvaceti letech společného soužití. Další ještě významnější výročí jsou třeba také zlatá, safírová a diamantová svatba.

Stříbrná svatba je ideální příležitost k tomu, aby se sešla celá rodina a společně zavzpomínala na všechny krásné chvíle v životě, které doposud společně prožili. V poslední době se také čím dál více objevuje i u nás tradice obnovení manželského slibu. Takto dlouhá doba sdílení všeho dobrého i zlého si jistě zaslouží větší oslavu, a s tím samozřejmě souvisí i výběr vhodného daru.

Jak vybrat dárek ke stříbrné svatbě: krok za krokem

Pravděpodobně si teď lámete hlavu nad tím, jakou hodnotu by vlastně měl dárek k 25 letému výročí mít a jak by měl vypadat? Je to stříbrná svatba, hodí se tedy něco stříbrného? I tato otázka se nabízí. Hlavně klid. Přinášíme vám hned několik tipů, jak takový dar vybrat:

 1. Blízkým věnujte vzpomínky

  Lámete si hlavu nad tím, co darovat vašim nejbližším? Pokud vybíráte dar například pro rodiče, s nimiž jistě máte mnoho společných zážitků, zvažte tedy darování něčeho, co rodičům bude připomínat krásné společné chvíle. Jednoduše něco, co zahřeje u srdce. Třeba prezentace ze společných fotografií. Nebo vyrobte koláž z vašich společných fotografií, kterou necháte zarámovat (jak jinak než do stříbrného rámu).

 2. Stříbro to jistí

  Ke stříbrné svatbě, jak už asi sami odvodíte, se hodí stříbrné dary. A nemusí to být nutně šperk. Existuje také mnoho zajímavých dekorací do domácnosti. Nemusí to však být pravidlo a můžete dát cokoliv jiného, co vás napadne. Fantazii se meze nekladou ani zde. Skvělým darem mohou být třeba i stříbrné sklenice na šampaňské.

 3. Tradiční dárky jako sázka na jistotu

  Pokud si nejste vůbec jisti, co darovat, zvolte šperk – ideálně stříbrné hodinky, řetízek nebo manžetové knoflíčky. Krásným šperkem totiž nikdy nic nezkazíte, obzvlášť, pokud jste jeden z manželského páru.

 4. Zážitkové dary jsou vítány

  Víte, že váš partner měl v poslední době práce až nad hlavu?Jistě by ocenil víkend plný relaxu spojený s výtečnou večeří. Věnujte dárek ve formě společného romantického zážitku a užijete si jej oba.

12 skvělých nápadů na dárek ke stříbrné svatbě

Máte už obecnou představu, zda chcete darovat šperk, zážitek nebo spíše nějaký kreativní osobní dárek? Dobře, nyní se podíváme na konkrétní tipy na kreativní, originální a i tradiční dárky ke stříbrné svatbě.

Dárek ke stříbrné svatbě pro ženu

 • Ano, není to velmi překvapující, když navrhneme šperk jako dárek k významnému výročí svatby pro ženu. I přesto však většinu žen velmi potěší a bude dělat radost po dlouhou dobu.
 • Je to stříbrné, ale není to šperk. Co je to? Kovaná růže. Dokonce je možné na ni nechat vyrazit jméno obdarované. Výhodou je to, že vydrží na věky věků. I to je krásný dar, pokud už má vaše milá šperků dostatek.

Dárek ke stříbrné svatbě pro muže

 • Pokud vybíráme dárek ke stříbrné svatbě pro muže, pravděpodobně většinu z nás napadne dárek v podobě luxusních manžetových knoflíčků, a to rozhodně není krok vedle.
 • A co darovat mužům, pokud nechcete být dalším, který mu věnuje manžetové knoflíčky? Muži, kteří si potrpí na moderní design jistě ocení minimalistické dekorace. Třeba ty v podobě stříbrných sošek.

Tradiční dárky

Na tradičních dárcích není nic špatného, věřte nám. Nemusíte být vždy a za každou cenu originální. Konzervativnější typy lidí ocení právě tradiční typy darů. Nabízí se tyto nápady na tradiční dárky:

 • hodinky
 • šperk
 • pugét čerstvě řezaných květin

TIP! 10 překrásných inspirací: jarní dekorace do vázy a květináče

Originální dárky ke stříbrné svatbě

 • Stříbrné výročí svatby je také o vzpomínkách, ve kterých se manželé vrací do dne D. A jak protějšku dokázat, že to byl pro vás nejdůležitější den v životě? Nechejte zarámovat noty vaší svatební písně. Podobně můžete nechat zarámovat i zvukovou stopu svatební písně.
 • Čokoládové pralinky se mohou zdát jako docela všední dárek. Pokud ale necháte vyrobit pralinky s osobním věnováním, dodáte dárku docela jiný level.
 • A pro vaše rodiče nebo dobré přátele můžete zvolit dar v podobě pamětní stříbrné mince s vyrytými jmény a básní nebo jakýmkoliv textem.

Vtipné dárky ke stříbrné svatbě

 • Potkali jste se poprvé se svým drahým na vtipném nebo jakkoli originálním místě? Najděte jakoukoliv fotku nebo obrázek související s vaším seznámením a zarámujte jej. Můžete doplnit milým psaním a uvidíte, že váš protějšek bude dojatý a pobavený zároveň.
 • A pokud chcete pobavit své nejmilovanější rodiče, věnujte jim vykrajovátka sušenek s jejich podobiznou. Vtipné a zároveň tak romantické, nemyslíte?

Shrnutí

Nyní už snad alespoň trošku víte, co darovat ke stříbrné svatbě. Přejeme tedy šťastnou ruku při vybírání dárku. A nezapomeňte, že velkou část dárku tvoří i jeho samotné balení. Ke stříbrné svatbě se samo nabízí luxusní metalické doplňky jako stuhy a mašle. A pokud máte tu možnost, zapojte se i do výzdoby místa oslavy a překvapte oslavence stylovými stříbrnými dekoracemi. Skvělým překvapením může být i to, pokud hosté dorazí v bílém oblečení se stříbrnými doplňky. Představte si ty nádherné fotky, které z toho vzniknou.

Mohlo by vás také zajímat:

Využijete bezplatnou registraci na serveru Westwing pro stálou dávku inspirace, tipů a aktuálních kampaní pro ještě krásnější bydlení.