Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
kam na výlet ve zlínském kraji

Už vám dochází tipy, kam vyrazit na výlet ve Zlínském kraji? Máme pro vás inspiraci na nejlepší místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Zlínský kraj patří mezi turisty k velmi oblíbeným destinacím pro jeho rozmanitost. Na své si zde přijde milovník historie, dobrého vína, lázní a wellness nebo přírody. Vyrazte s námi na oblíbenou Moravu a zažijte překrásný den, víkend či celou dovolenou ve společnosti vašich blízkých. 

Kam na výlet ve Zlínském kraji: 13 nejlepších míst

Zlínský kraj je bohatý na nejrůznější zážitky i typy výletů. Vybíráme pro vás 13 nejlepších míst, která by se rozhodně měla objevit na vašem turistickém seznamu. Která místa to jsou? Pojďme si je v krátkosti představit. 

1. Valašské muzeum

Jeden z nejznámějších skanzenů u nás se nachází v obci Rožnov pod Radhoštěm, kde najdeme Valašské muzeum v přírodě. Vzniklo již ve 20. letech 20. století, ale později bylo rozšířeno. Přijďte si prohlédnout všechny tři části tohoto skanzenu – Dřevěné městečko, Valašskou dědinu a Mlýnskou dolinu. 

2. Vsetín

Necelých 30 kilometrů od Zlína najdeme město Vsetín, které má rozhodně co nabídnout. Toto srdce Valašska skrývá unikáty jako renesanční zámek s hranolovou věží, kostel Panny Marie, muzeum regionu Valašsko nebo městský park Panská zahrada.

3. Zámek Napajedla

Mezi dominanty Zlínského kraje patří zámek Napajedla, který se nachází ve stejnojmenné obci. Zámek je sice v soukromém vlastnictví, ale i přesto je přístupný veřejnosti včetně přilehlého parku v anglickém a francouzském stylu. 

Kam do přírody ve Zlínském kraji 

Chystáte se na výlet do malebné přírody Zlínského kraje? Pak jistě nevynechejte záhadná místa, mezi které patří Čertovy skály a Karlovské Jezero. Dopravit se sem můžete autobusem nebo vlakem a zažít krásné odpoledne na čerstvém vzduchu. 

4. Čertovy skály

V obci Lidečko najdeme unikátní skalní útvary s názvem Čertovy skály. V nejrůznějších puklinách, skalních věžičkách a balvanech z pískovce se skrývá tajemnost a záhadnost tohoto místa. Říká se, že tyto skály má na svědomí čert, kterému se kdysi upsal mlynář z Lidečka a který naštěstí včas čertovi vyvázl. 

5. Karlovské jezero

A u čertovské tématiky ještě chvíli zůstaneme. O Karlovském jezeru se totiž povídá, že jej vystavěli právě čerti a podle Erbena zde žili dokonce draci. Pro tento výlet vám bude stačit jedno krásné odpoledne, cesta není nijak náročná a zvládnete ji i s dětmi nebo kočárky. Odměnou vám bude pohled na krásné Jezero obklopené lesem. 

kam na výlet ve zlínském kraji

Kam na výlet s dětmi (i s kočárkem) ve Zlínském kraji 

Volný víkend nebo prázdniny je potřeba pořádně využít. Co takhle naplánovat výlet ve Zlínském kraji? Následující tipy vám dodají inspiraci na výlet s dětmi a toi s kočárkem, které budou bavit celou rodinu. 

6. Kurovický lom

Pouhých 15 kilometrů od Kroměříže se nachází jedno z nejlepších přírodních koupališť ve Zlínském kraji. Vstup je sice zpoplatněný, avšak nádherná zelenomodrá voda, která na vás čeká, rozhodně stojí za to. Milovníky přírody také potěší rozmanitost místních rostlin nebo brouků.

7. ZOO a zámek Lešná

Děti jistě nadchne Zoologická zahrada Lešná, která se pravidelně stává nejnavštěvovanějším místem na Moravě. Uvidíte zde zástupce zvířat ze všech koutů světa. Výlet navíc můžete spojit také s návštěvou zámku Lešná, který se nachází v areálu ZOO. 

8. Kovová ZOO Staré Město u Uherského Hradiště

Zajímavou variantou, jak poznat svět zvířat z blízka, je také jedinečná KOVOZOO, která představuje evropský unikát. Najdeme tu zvířata v životních velikostech, avšak vyrobena z kovového odpadu. Při té příležitosti navštivte také Muzeum veteránů nebo Muzeum zemědělství a užijte si netradiční zážitek s rodinou. 

Kam vyrazit na výlet ve Zlínském kraji, když prší 

Počasí si člověk nenaplánuje, ale krásný výlet ano! Co dělat, když prší? Máme pro vás osvědčené tipy na výlet i v nepříznivém počasí. 

9. Ledová galerie

Také tento skvost se řadí mezi evropské unikáty, které jinde nenajdete. Jedná se o celoroční výstavu ledových soch a obrazů. Doporučujeme si zde vytvořit rezervaci, jelikož se v galerii mohou pohybovat pouze malé skupinky. K zapůjčení dostanete termo pláště, ale i tak si nezapomeňte přibalit termosku s čajem na zahřátí, tahle zábava bude totiž ledová. 

10. Sport centrum Morava

V Uherském Hradišti na vás čeká zábava pro celou rodinu ve Sportovním centru Morava. Tento areál plný trampolín a dalších atrakcí z vás dostane veškerý stres a ještě si procvičíte fyzičku. 

11. Aquapark Delfín

Vodní radovánky jsou to pravé pro vás? Nebo si chcete aktivně odpočinout a načerpat energii? Zavítejte do Uherského Brodu, kde se v krytém aquaparku vyřádíte na tobogánech, divoké řece a dalších atrakcích. Nebo si užijte relax na masážních lůžkách, dopřejte si dnovou a stěnovou vodní masáž, padající vodu nebo chrliče vody. 

Výlet se psem ve Zlínském kraji 

Vydejte se poznávat krásy Česka i se svým věrným přítelem. Kam na výlet ve Zlínském kraji se psem vám prozradíme níže. 

12. Rozhledna Salaš

Milovníci výšek si ve Zlínském kraji také přijdou na své. Z celé řady rozhleden a vyhlídek jsme vybrali jedinečnou rozhlednu Salaš, která vás ohromí nejen pohledem z ní, ale také pohledem na ní. Její zajímavý tvar totiž opravdu bere dech. Užijte si výhled na přilehlou krajinu i se svým čtyřnohým miláčkem. 

13. Bílé karpaty

Chráněná krajinná oblast Bílé Karpaty láká nedotčenou přírodou a množstvím památek. Užijete si zde skvělou letní i zimní dovolenou. Najdete tu celou řadu cyklostezek, pěších tras, nádherné louky s orchidejemi a vyrazit také můžete na nejvyšší vrchol Bílých Karpat Velkou Javořinu. 

Shrnutí

Výlet do okolí Zlína si užijte v jakémkoliv ročním období. Kromě zmíněných tipů na výlet vás zde čeká ještě celá řada dalších zajímavých míst jako muzea, rozhledny, zříceniny hradů, ski areály a tak dále. Krásným zážitkem se také stává výhled z ptačí perspektivy při letu vyhlídkovým balonem. 

Láká vás turistika po celé České republice nebo i v zahraničí? Pak se podívejte také na další naše články:

Zaregitrujte se bezplatně na našem serveru Westwing a získejte dávku nekonečné inspirace pro cestování, interiérový design nebo nejrůznější DIY návody. Čekají na vás také exkluzivní nabídky na míru, které jinde nenajdete.