Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
svatební trendy 2021

Plánujete svatbu a hledáte dokonalý dárek pro svědka či svědkyni? Připravili jsme pro vás velkou inspiraci i důvody, proč svědkům na svatbě dát dárek.

Proč dávat dárek svědkyni a svědkovi?

Svědek je jeden z nejdůležitějších lidí na vaší svatbě. Je pravda, že teoreticky můžete oslovit kohokoliv na ulici a požádat ho, aby vám svatbu odsvědčil. Ale kamaráda, či kamarádku, kteří vedle vás v nejdůležitější den stojí, jste si jistě vybrali z nějakého důvodu.

Je velmi obvyklé, aby se ženich a nevěsta rozhodli poděkovat svým svědkům za jejich podporu a pomoc při přípravách na svatbu dárkem. Tento dárek může být malý nebo velký, ale jeho hodnota není tak důležitá jako gesto samotné. Dárek může být způsob, jak říci svým svědkům, jak moc si jich vážíte a jak důležití jsou pro vás. Může to být také způsob, jak jim poděkovat za všechno, co udělali pro vás při přípravách na svatbu.

Prochází s vámi celou dobou příprav, pomáhají vám v den svatby a připravili pro vás nezapomenutelnou rozlučku se svobodou. Ukažte jim, že si přátelství vážíte a darujte jim drobnost, která důležitý den připomene.

7x Originální dárek pro svědkyni 

Dárek pro svědkyni by měl být osobitý a od srdce. Nikdy nešlápnete vedle s čímkoliv s monogramem nebo doplňkem, který využije jak na vaši svatbu, tak v budoucnosti.

 1. Šperk pro svědkyni

Jednoduchý šperk si vaše svědkyně může vzít nejen na svatbu, ale zůstane ji navždy na vzpomínku. Nechte na vnitřní stranu náramku nebo přívěšku vyrýt datum vaší svatby nebo poděkování.

 1. Voňavá svíčka

Příjemná svíčka nebo difuzér dokáží navodit správnou atmosféru v každé chvíli. Je jen na vás, jestli zvolíte dřevitou vůni, která podporuje sebevědomí, sladkou růži či kokos pro dobrou náladu nebo třeba svěží citron pro lepší koncentraci.

 1. Relaxační set

Stejně jako si potřebujete odpočinout po svatebním zařizování vy, ocení to i svědkyně, která se vším pomáhá. Pozvěte ji na odpočinkový den do wellness nebo vybavte domácí spa. Hodí se polička na vanu, svíčky, příjemný ručník a voňavá pěna do koupele.

 1. Vánoční ozdoba

Personalizovaná vánoční ozdoba je originální dárek, který vaší svědkyni připomene důležitost vašeho přátelství každý rok. Hodí se zejména jako dárek na podzimní nebo zimní svatbu.

Tip: Inspirujte se našimi tipy na zimní svatbu.

 1. Sklenice na víno s dobrou lahví

Darujte svědkyni kvalitní sklenice na víno spolu s lahví její oblíbené odrůdy. Vsaďte na skutečně kvalitní a zajímavé víno, s jehož výběrem vám pomohou ve kvalitní vinotéce. 

 1. Designová váza

Každá žena miluje dostávat květiny. Aby byly vždy kam dát, hodí se jako dárek pro svědkyni designová váza. Vyberte takovou, která se hodí ke stylu jejího interiéru.

 1. Obrázek v rámečku

Objednejte obrázek na míru, na kterém budete vy a vaše svědkyně v den svatby. Umělkyni či umělci stačí říct, jaký budete mít účes, šaty, květiny a další detaily a za pomoci fotky si s úkolem jistě poradí.

7x Dárek pro svědka, který potěší

Váš svatební den nemusí být speciální jen pro vás a vašeho partnera či partnerku. Ukažte svědkovi, že si vážíte, že vedle vás stojí a darujte mu drobnost jako připomínku svatby.

 1. Kravata a kapesníček s monogramem

Nejen na vaší svatbě, ale také v divadle nebo v luxusní restauraci svědek využije set hedvábné kravaty a kapesníčku s monogramem. Vzor a barvy by neměly být stejné, ale měly by se doplňovat.

 1. Sada na whisky

Patří váš svědek mezi muže, kteří si rádi vychutnají whisky nebo jiný kvalitní alkohol? K takové pochoutce ale patří i správné sklo. Stylová sada na whisky navíc vypadá na barovém stolku skvěle!

 1. Návštěva barbershopu

Rozmazlování si před svatbou nezaslouží jen nevěsta se ženichem. Aby i svědek na svatbu vypadal skvěle, darujte mu poukázku do barber shopu.

 1. Hodinky nebo hodiny

Kvalitní hodinky jsou dárek, který vydrží navždy a svědek je využije klidně každý den. Jestli hodinky nenosí, případně už jedny má a nestřídá je, vsaďte na klasické hodiny do interiéru.

 1. Manžetové knoflíčky

Pokud váš svědek nosí košili na manžetové knoflíčky, nechte mu nové vyrobit na zakázku. Skvěle vypadají například dřevěné knoflíčky s gravírovanými iniciály.

 1. Kapesní nožík

Každý muž ocení praktický dárek, kterým kapesní nožík určitě je. Na rukojeť můžete opět nechat vyrýt věnování, jméno, iniciály nebo datum vaší svatby. Vyberte nůž, který má přesně takové funkce, které váš svědek využije.

 1. Doplňky do kuchyně

Hledáte dárek pro svědka, který rád vaří? Vsaďte na doplňky do kuchyně. Hodit se bude například kvalitní mlýnek na pepř, stylové servírovací prkénko nebo mramorový hmoždíř.

Tipy: Kdy se hodí poděkování svědkům

Svědkům za jejich pomoc společně s drobným dárkem poděkujte ve chvíli, která bude podle vás nejvhodnější. Ideální chvíle je například rozlučka se svobodou, poslední večer před svatbou nebo chvíle proslovů na svatbě.

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy a inspirace od naší redakce. Pravidelně vám také přinášíme exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.

Mohlo by se vám také hodit: