Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
svatebni dekorace

Vymyslet perfektní svatební dar není vždy snadné. Jednoduše řečeno, různí lidé mají různý vkus. Proto je ideální, pokud si pár vytvoří seznam svatebních darů. Ne vždy však tomu tak je. Pokud si právě lámete hlavu, jaký svatební dar vybrat, můžete se spolehnout na tento seznam nejlepších svatebních dárků.

Jak vybrat svatební dar: krok za krokem

 1. Zamyslete se nad společnými zájmy novomanželů

  Darovat můžete cokoliv. Nezáleží, zda se bude jednat o věci vysoké nebo nízké hodnoty, o tradiční nebo jedinečné dárky, které v běžných obchodech neuvidíte. Nejdříve se však zamyslete nad tím, co by novomanželé pravděpodobně ocenili. Jsou nadšení sportovci, potrpí si na luxusní vybavení domácnosti nebo jsou spíše vášniví cestovatelé? Od toho se odvíjí typ daru, který budete vybírat.

 2. Nebuďte kreativní za každou cenu

  Tuto radu nedáváme příliš často, ale v případě svatebních darů nebuďte příliš kreativní. Většina novomanželů chce, abyste si vybrali dárek přímo z jejich seznamu přání. Pokud tedy takový seznam mají.

 3. Praktické dárky nejsou vždycky nudné

  Dárky jako třeba povlečení, ručníky a doplňky do kuchyně nejsou nuda. U mladých novomanželů se může jednat o velmi vítané doplňky do domácnosti, které jim zatím schází.

 4. Malé spotřebiče jsou hezkým dárkem

  Pokud jde o dodržování etikety svatebních dárků, je dobré si uvědomit, že pár často buduje nový společný život. To znamená, že šikovný toustovač nebo jiné designové spotřebiče mohou udělat zázraky s jejich novým bydlením. To znamená, že nic nemůžete pokazit tyčovým mixérem nebo krásnou mísou na salát.

 5. Složte se na skupinový dárek

  Dárky, na které se složí větší skupina přátel nebo rodiny bývají velmi oblíbené. Jedná se o dary, které si jednotliví hosté často nemohou dovolit. 5. Zašlete jej do dvou měsíců

Svatební dary podle určení

Při výběru dárku taky zvažte vztah, který máte s obdarovanými. Jdete na svatbu bratrovi, kolegyni nebo snad synovi? Čím bližší vztah s dotyčným člověkem máte, tím více by měl být dar, jak se říká, od srdce. Nyní se podíváme na dárky vhodné pro sourozence, rodiče i kamarády.

Svatební dar pro novomanžele

Zajímá vás, co dát například párům, které již podle vás mají vše? Odpovědí je jeden z těchto skvělých svatebních darů. Máme spoustu kreativních nápadů, které posunou novomanželský život na vyšší úroveň. Například tyto typy dárků potěší většinu párů:

 • luxusní vonný difuzér
 • vinotéka

Svatební dar pro starší pár

Lámete si hlavu, co darovat starším novomanželům? V tomto případě asi se sadou sklenic příliš neuspějete. Všechny potřebné věci do domácnosti již takový pár pravděpodobně vlastní. Zde jsou naše tipy na svatební dary pro starší pár:

 • elegantní šachová sada
 • Kniha

Svatební dar pro sestru

Pokud znáte pár nebo alespoň jednoho z nich opravdu dobře, máte trochu více tvůrčí svobody. Osobní dárky jsou ideální pro blízké členy rodiny, například pro sestru. Můžete zvolit symbolický svatební dar. Vybírat můžete mezi následujícími dárky:

 • stírací mapa
 • dárkový set pro novomanžele s monogramy
 • luxusní sada ručníků

TIP! 14 originálních tipů na svatební dar pro sestru

Svatební dar pro bratra

Marně si lámete hlavu nad tím, co darovat bratrovi? Přemýšlejte nad tím, co ocení novomanželé dohromady jako pár. Může to být třeba následující:

 • Sada měkkých polštáře nebo teplé kvalitní deky

TIP! 14 nejlepších tipů na svatební dar pro bratra

Svatební dar pro rodiče

Luxusní dárky v žádném případě nejsou nutností, ale pokud se do toho vaši rodiče rozhodli praštit až v pozdějším věku, zaslouží si to něco většího. Tyto luxusní svatební dary vaše rodiče nezklamou:

 • luxusní cestovní kufr
 • kvalitní kávovar
 • voucher na wellness víkend

Svatební dar pro motorkáře

Je alespoň jeden z novomanželů vášnivý motorkář? Ocení následující:

 • Originální hodiny s nápisem ve smyslu: “skvělá jízda životem právě začíná”

Svatební dar pro kolegyni

Jdete na svatbu své kolegyni? Svatební dary nemusí být velké a cenné. Některé z nejužitečnějších domácích potřeb jsou také cenově nejdostupnější. A jaké dárky jsou v tomto případě nejvhodnější?

 • servírovací deska na sýry
 • stylové hrnky na kávu

Svatební dar pro syna

Svatba je ideální příležitostí k tomu, aby pár dokončil zařizování své kuchyně. Darujte nejmodernější kuchyňské spotřebiče a doplňky:

 • Nádobí, pekáče a dokonce i dobré staromódní kuchařky

Tradiční svatební dary

Mezi všeobecně nejoblíbenější dárky patří ty tradiční, jako je nádobí a spotřebiče. Jsou to také dary nejčastěji přidávané do svatebních seznamů. Při výběru ale pozor – mnoho z tradičních darů již novomanželé mohou vlastnit. Využijte své znalosti o páru a jakékoli stopy, které vám mohou pomoci. Darujte jim něco, co opravdu potřebují. Pokud máte pochybnosti, podívejte se na tento seznam nadčasových svatebních dárků, které vylepší jejich domov, pomohou s úklidem nebo nahradí jejich starou výbavu:

 • robotický vysavač
 • sklenice na víno
 • Toustovač
 • Barevné sklenice na pití

Kreativní svatební dary

K tomu, abyste mohli pořídit nevšední dárek je potřeba znát zájmy novomanželů. Je jejich koníčkem poslech hudby nebo jsou sportovci? Podle toho vybírejte. Přinášíme tyto tipy na kreativní svatební dary:

 • gramofon
 • stan – vybíráte něco pro outdoorové nadšence? Darujte kvalitní a moderní stan jedinečný svatební dárek. Udrží novomanžele v teple, suchu a nabízí pohodlí se spoustou místa pro dva.

TIP! 10 tipů na kempování

DIY: Jak vyrobit svatební dar

Pokud vám rozpočet neumožňuje koupit něco drahého, rozhodněte se pro něco originálního nebo ručně vyrobeného. Doporučujeme zarámované svatební oznámení nebo vytvoření fotoknihy pro novomanželský pár.

Nejčastější otázky

Co se týče role hosta na svatbě, nabízí se několik otázek. Zde jsou ty nejčastější:

Shrnutí

A na závěr si znovu shrneme pár pravidel, kterých se při výběru svatebních darů držet.

 • Mnoho párů spíše ocení praktické věci do domácnosti, obzvlášt v mladém věku. I praktické dárky dokáží udělat obdarovaným radost.
 • Hlavně v případě, kdy vůbec neznáte vkus novomanželů. Můžete věnovat poukázku na nákup doplňků do domácnosti nebo čehokoliv jiného.
 • Když darujete finance, neměla by být částka nižší než 1000 Kč. Řiďte se také pravidlem: čím bližší rodina či přítel, tím větší částka by měla být darována.
 • Pro své blízké nechejte vytvořit osobní dárky se jmény novomanželů a s datem svatby. Takové dary však věnujte jen těm, které dobře znáte, abyste měli jistotu, že se trefíte do vkusu novomanželů.

Nechte se inspirovat našimi tipy na svatební dary. Okouzlete nevěstu a ženicha dárkem, který jim udělá radost! Zaregistrujte se na Westwing a podívejte se, co dalšího jsme pro vás připravili! Najdete zde tematické kampaně s nápady na svatební dárky a články, díky nimž bude váš domov krásnější!

Mohlo by vás také zajímat:¨