Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
jak se chovat na prvním rande

Potěště tatínka, kamaráda nebo přítele a vyberte dokonalý dárek k svátku pro muže. Máme pro vás tipy na výběr i konkrétní inspiraci na deset krásných dárků, které potěší.

Proč dávat dárky k svátku

Dárky k svátku – je vůbec potřeba je dávat? Stejně jako u dárků k narozeninám nebo k Vánocům, není povinnost je dávat. Jsou také mnohem méně očekávané, než u dalších událostí. Na druhou stranu právě proto drobný dárek k svátku udělá ještě větší radost.

Není potřeba vybírat k svátku luxusní dary a utrácet tisíce. Když ale ukážete oslavenci, že jste si vzpomněli, bude mít hned lepší den. Proto jsme pro vás připravili tipy dárky k svátku pro muže.

Jak vybrat dárek k svátku pro muže

 1. Zamyslete se nad zájmy a koníčky oslavence.
 2. Nenápadně se oslavence zeptejte co mu chybí.
 3. Vnímejte, když oslavenec mluví o tom, co má rád.
 4. Stanovte si cenový limit a vybírejte dárek podle něj.
 5. Inspirujte se jedním z našich deseti tipů na dárky k svátku.

10 tipů na dárky k svátku, které udělají radost

Chcete darovat drobnost k svátku příteli, manželovi, kamarádovi, tatínkovi nebo tchánovi? Připravili jsme pro vás deset tipů, které udělají radost každému!

 1. Luxusní čokoláda

Čokoláda je sázkou na jistotu, když chcete dárkem potěšit. Pro milovníky sladkého vyberte nějakou s nižším procentem kakaa, pro ty, které naopak baví čistá chuť sáhněte klidně po 90% výběrové čokoládě.

Tip: Místo obyčejné bonboniéry vytvořte z kvalitních surovin domácí čokoládu. Ochutit ji můžete například skořicí, chilli nebo lyofilizovaným ovocem.

 1. Šampaňské

Jak často si dopřejete pravé šampaňské nebo kvalitní sekt? Každá radostná událost je dobrý důvod „bouchnout špunt“. Darujte k svátku šampaňské rovnou s vhodnými skleničkami.

 1. Domácí dort

Dort je stejně chutný na svátek, jako na narozeniny. Upečte pro důležitého muže k svátku domácí dort nebo zajděte do dobré cukrárny a kupte několik druhů zákusků.

 1. Společná fotografie

Muži občas potřebují pomoci s dekorováním domova. Zakupte pěkný rámeček, nechte vytisknout společnou fotografii a darujte osobitou dekoraci na poličku.

 1. Snídaně do postele

Kdo by nemiloval snídaně do postele? Přivstaňte si a probuďte svého milovaného v den svátku oblíbenou verzí snídaně. Jestli snídáte o víkendu, můžete ji ozvláštnit skleničkou koktejlu Mimosa.

 1. Uvolňující masáž

V dnešním světě plném stresu potřebujeme trochu relaxace a uvolnění. Darujte k svátku poukázku na masáž ke své oblíbené masérce. Slaví váš partner? Uvolňující masáže se můžete ujmout i sama doma.

 1. Drobný šperk

Stříbrný řetízek, manžetové knoflíčky nebo stylový kožený náramek jsou perfektní dárky k svátku. Můžete na ně nechat vygravírovat iniciály, důležité datum nebo osobní vzkaz.

 1. Dárková karta

Když si nevíte rady, vždy vás zachrání nákup dárkové karty. Můžete je zakoupit v různých hodnotách, proto se hodí opravdu pro každou příležitost. 

 1. Něco do domácnosti

Vybavení do kuchyně, nová deka na sedací soupravu, sada svíček nebo praktický pomocník do domácnosti je skvělý dárek k svátku zejména, když daný muž zrovna vybavuje nové bydlení.

 1. Barevné ponožky

Hit posledních let jsou barevné ponožky všeho druhu. Hodí se k džínům i k obleku do práce či na svatbu. Vyberte ponožky s obrázky jeho oblíbené činnosti nebo zakupte rovnou ponožkové předplatné.

Jak oslavit svátek?

Slaví váš přítel svátek a chcete ho překvapit oslavou? Inspirujte se jedním z těchto tipů na speciální den.

 • Piknik v parku na dece
 • Projížďka lodí po Vltavě
 • Víkendový výlet ve dvou
 • Snídaně do postele s přípitkem
 • Romantická večeře s oblíbeným jídlem
 • Adrenalinový zážitek jako bungee jumping
 • Filmový maraton u oblíbené série s občerstvením

TIP! 20 nejlepších tipů: Kam na výlet v Praze

Shrnutí

V některých rodinách se svátky slaví se skoro stejnou důležitostí jako narozeniny, jinde se neřeší vůbec. Podle nás je k malé oslavě vždy dobrý důvod a drobností potěšíte i ty, kteří slavit zvyklí nejsou .Inspiroval vás náš výběr dárků pro muže?

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít ani další tipy a inspiraci ze života i světa bydlení.

Mohlo by se vám také líbit: