Hledat

Skleničky na šampaňské

Seřadit
56 Výrobků
Seřadit
* Tato cena odpovídá nejnižší ceně za posledních 30 dní před snížením ceny

Chvíle slávy - Elegantní sklenice na sekt a šampaňské

Oslavu příchodu nového roku, silvestrovský večírek, narozeninovou party nebo prostě oslavu jakékoli radostné události může vždy vylepšit jedna věc, a to dobré šampaňské. Nejenže při otevírání dělá lahev sektu nebo šampaňského přesně ten klasický zvuk, který k oslavám neodmyslitelně patří, vypadá ale také velmi lelegantně a je navržena tak, abyste si mohli vychutnat její obsah tím nejlepším možným způsobem.

Prohlédněte si inspirativní nápady stylistů z Westwing. Díky našim každodenním tematickým prodejům můžete navíc i vy najít své oblíbené značkové výrobky, které pro vás naši designéři vybrali. Například velmi kvalitní a elegantní sklenice na sekt z křišťálu – až se 70% slevou. V magazínu Westwing najdete mnoho krásných tipů na zařízení domácnosti – nápadů, jak vyladit styl vašeho domova. Vše podle nejnovějších trendů. Přinášíme vám také mnoho dalších témat. Chcete zjisti, jak si co nejlépe sami vylepšit interiér svého domova? To všechno se u nás dozvíte.

Které sklenice na šampaňské a sekt vybrat?

Podle toho, jak se měnily důvody k oslavám, byly vytvořeny různé varianty sklenic na sekt. Základní kategorie, do kterých se takové slenice rozdělují, jsou tulipán, flétna a miska. Na první pohled to sice může vypadat jako seznam nesourodých věcí, které moc nejdou dohromady, ve skutečnosti se ale jedná o názvy tří hlavních sklářských forem nádob, ze kterých si sekt můžete vychutnat. Všechny tři typy skleniček mají něco společného, tím je dlouhá noha, díky které sklenici na sekt můžete pohodlně držet tak, aby se její obsah příliš nezahříval.

Sklenice na sekt typu tulipán a flétna jsou velmi podobné. Tradičně se v nich podávalo nejen šampaňské, ale i šumivá vína a sekty nebo šampaňské koktejly. Výhody tohoto tvaru sklenice, která je vysoká, štíhlá, s úzkým otvorem, jsou zcela zřejmé: z vašeho lahodného nápoje tak rychle nevyprchá oxid uhličitý, a vy tak můžete sledovat, jak bublinky ve vašem sektu nebo šampaňském krásně řetízkují a vytvářejí prakticky doslova korálky bublinkových perliček.

Široká sklenice ve tvaru misky měla svůj vrchol v 70. letech. Dnes už jí koupíte jen stěží, byla nahrazena úzkými typy sklenic na sekt. Tyto sklenice mají široký otvor, oxid uhličitý tak vyprchá poměrně rychle, a chuť šampaňského se tím pádem rychleji rozvine. Obzvláště známé jso sklenice Leonardo, Ritzenhoff a Schott Zwiesel, za kterých chutná sekt i šampaňské opravdu lahodně!

Šampaňské, prosecco a sekt

Všechny tyto tři druhy alkoholu patří k šumivým vínům. Existují mezi nimi ale určité rozdíly, které stojí za to znát.

  • Sekt – sekt je synonymem pro všechna jakostní šumivá vína, krom šampaňského. Kvalitní šumivé víno musí splňovat určitá kritéria kvality týkající se zrání a fermentace. Dopřejte si sklenku dobrého vinného sektu, který je vyroben prakticky stejně pečlivým postupem jako šampaňské.
  • Prosecco – Prosecco byl název odrůd vinných hroznů pocházejících ze severní Itálie a dodnes je údajem sloužícím k označení původu. Je k dostání ve formě spumante (šumivé víno), frizzante (perlivé víno) nebo spento (víno bez bublinek).
  • Šampaňské (Champagne) – král mezi šumivými víny může být vyroben výhradně z Pinot Noir, Pino Meunier nebo Chardonnay. Šampaňské se vyrábí speciálním postupem ve francouzském regionu Champagne. Věděli jste, že mnoho světově proslulých značek francouzského šampaňského má původ v Německu, jako Bollinger, Krug a Piper-Heidsieck.

Gravírované sklenice na sekt

Chtěli byste sklenice na sekt darovat? Takový dárek by měl být něčím výjimečný, a to především pro toho, komu jej dáváte. K takovým příležitostem se hodí gravírovaná sklenice. Gravírování může být přímo na sklenici nebo na nožičce. Jakou rytinu vybrat? Může to být nějaké významné datum pro obdarovávaného, jeho jméno nebo zajímavý citát. Pro takové účely jsou vhodné především jednoduché sklenice bez vzorů. Klasické sklo je ke gravírování daleko vhodnější než například křišťál. Sklenice s takovou rytinou jsou opravdu velmi speciálním dárkem a každý obdarovaný z nich bude mít dozajista velkou radost. Díky neobvyklému designu sklenic na sekt se znich můžou stát designové bytové doplňky zdobící poličky nebo vitríny.

Tipy na prodloužení životnosti sklenic na sekt

Prasklé, rozbité nebo zašpiněné sklenice na sekt nejsou žádné drama. I tak pro vás máme několik typů, abyste se těmto nepříjemnostem v budoucnu snadno vyhnuli.

  • Sklenice na sekt a myčka nádobí – ne vždy máme čas a chuť mít sklenice v ruce. Budete-li nakupovat sklenice, podívejte se, jestli se jedná o modely, které je možné dát bez obav do myčky nádobí.
  • Ruční mytí sklenic na sekt – jemné tenkostěnné křišťálové sklenice byste měli oplachovat pouze vlažnou vodou s trochou saponátu. A poté opatrně nechat osušit na vzduchu.
  • Čištění sklenic na sekt pomocí octa – potřebujete-li se zbavit mléčných skvrn nebo pruhů na skle, můžete je před opláchnutím sklenice jednoduše odstranit ocet a citronovou šťávu.
  • Leštění sklenic na sekt – k bezvadnému vyleštění sklenic doporučujeme používat hadřík z mikrovláken.

Sklenice na sekt z plastu

Křišťálové sklenice na sekt jsou často příliš křehké a drahé na to, abyste je používali při venkovních a zahradních slavnostech. Obzvlášť jejich přeprava. To je hlavní důvod, proč uvažovat o sklenicích z plastu. Piknik v parku nebo horská tůra na Silvestra? Pro takové příležitosti jsou plastové poháry naprosto optimálním řešením. Sekt nebo Prosecco budete pít stále stylově a přitom bez obav z toho, že byste ty krásné sklenice na sekt nějak poškodili nebo rozbili.

Design takových sklenic může být prakticky stejně elegantní, a někdy byste dokonce téměř nepoznali, že se nejedná o sklo. Užijte si výjimečné příležitosti se sklenkou sektu nebo šampaňského v ruce a dobrými přáteli všude okolo.

Skleničky na šampaňské: Objevte naše sklenice na šampaňské

Slavnostních chvil je za život spousty. Přijetí na školu, dokončení vzdělání, nová práce, dítě, postavený dům, návrat z dovolené. Je toho dost a my lidé, si vždy najdeme dobrý důvod a příležitost, jak něco oslavit. 

My Češi máme šampaňské a nápoje s bublinkami spojené jako něco výjimečného, lepšího. Avšak proč si nedopřát lahodný sekt i běžně v pátek večer? Vždyť skleničky na šampaňské jsou tak krásné, je škoda je nechat jen tak stát na polici.

Oddělejte špunt, vyleštěte sklenici na sekt a užijte si slavnostní chuť i v pyžamu na pohovce u sledování zábavního pořadu. Ženy tyto vína milují, protože jsou málo kalorická. Prosecco zažívá v posledních letech velký boom a je tedy více než vhodné mít krásné skleničky na prosecco i u sebe doma.

Nakupujte sklenice na sekt na Westwing

Pokud chcete, aby vaše nádobí všichni obdivovali, musí dle toho i vypadat. Takže žádné uštípnuté kousky skla na okraji, zašlé sklo nebo zaschlé zbytky z minula. Pěkné sklenice na sekt musí zářit čistotou, leskem, být příjemné na uchopení a už od pohledu vypadat honosně. 

Oblíbené jsou tak křišťálové kousky s broušenými motivy. Mohou se však používat i vysoké sklenice s uzavřeným hrdlem a čistým hladkým sklem. Vše podle vkusu. Někdo používá také sklenice na bílé víno.

Objevte sklenice na prosecco online

Sklenice na prosecco od známých značek najdete na Westwing. Sklenice jsou nejen krásně vybroušeny, ale mohou mít i ozdobný proužek či jejich sklo může být obarveno. Vyberte si své sklenice na šampaňské, sekt nebo skleničky prosecco i vy a potěšte sebe i své hosty. Samozřejmostí je vrácení zdarma do 100 dnů od nákupu, třeba v případě, že vám nebude padnout do ruky.