Hledat

Sklenice

Seřadit
406 Výrobků
Seřadit

Sklenice: objevte originální skleničku pro váš domov

Pořádáte hostinu s rodinou nebo jste si pozvaly přátelé na odpolední posezení? Pak nejspíš chceme mít doma hezky uklizeno, mít umyté nádobí a mít doma puštěnou příjemnou hudbu a svěží vzduch. Jenže i přes snahu to následně vše smetete jedním špatným detailem. 

Na stůl postavíte staré nebo potlučené sklenice.  Až tedy budete chtít s někým strávit u jídelního stolu pěkné chvilky bude více než vhodné vytasit s pěknými sklenicemi. Spoustu z nich zakoupíte na Westwing. Jsou zde jak typizované skleničky na rum, sklenice na gin tonic nebo třeba sklenice na vodu.

Nakupujte luxusní broušené sklenice na Westwing

Můžete namíchat sebelepší nápoj, ale nikdy nebudete dobře chutnat ve sklenici od hořčice. Sklenice jsou součástí drinku a měli by podle toho vypadat. Objevte například naše nádherné křišťálové sklenice.

Naléváte-li šampaňské, pak si to zaslouží štíhlý profil na vysoké nožce. Na víno zase volíme dle druhu otevřené či uzavřené hrdlo kvůli vůni buketu. Rum, gin, whiskey a další si zaslouží nižší tvary sklenic. Máte pak volnou ruku v designu. Je libo barevné motivy, které vyzdvihnou i obyčejnou vodu nebo raději zvolíte luxusní vzhled broušené sklenice?

Sklenice se liší tvarem, protože každý nápoj se pije jinak. Někdy se pije po douškách, jindy po lokách či se jen stěží smočí rty. Občas se také přidává led, ovoce nebo jiné dekorace a dochucovadla. Vše se musí vejít. 

Spousta lidí sklenice zavírá do vitrín někdo je má jako součást dekorace kuchyňských otevřených polic. Jiný zase vlastní bar. kde potřebujete vhodné barové vybavení. Avšak vždy bude působit mnohem věrohodněji rum nalitý v nízké sklenici než ve sklenici s vysokým hrdlem, protože jiná nebyla po ruce. Dejte si záležet na tom, jak působíte na lidi. Měli byste mít jasno v tom, co kam patří.

Jak vybrat vhodné sklenice online?

Rozhodli jste se pro novou výbavu? Ale netušíte, jak vybrat ty vhodné sklenice? To je prosté. Od každého druhu byste měli mít alespoň jednu sadu. Tedy sklenice na víno je třeba brát ve dvou sadách. Úzké sklenice na bílé víno, široké sklenice na červené víno. Nemusí však být pouze čiré, klidně zvolte probarvené sklo. Stejně je to i s tvarem. Mohou být jak oblé, tak módní hranaté. 

Co se týká šampaňského, určitě vždy sáhněte po skleničky na šampaňské . Co se týká číše, je jen na vás, jaké zvolíte. Hladké, broušené, barevné, nízké i vysoké. Určitě by vám doma neměli chybět i nízké barové a koktejlové sklenice. Dobře se drží v ruce, dá se do nich vložit led a zchladit tak nalitý nápoj a jsou určené pro mnoho druhů. Skleničky na rum nebo whiskey jsou spíše s širokým hrdlem. 

Sklenice na gin s tonicem bývají vyšší s ohledem na množství tekutiny. Tady je třeba si uvědomit, co preferujete a co nejčastěji nabízíte. 

Kultura stolování, to nejsou jen pěkné talíře s právě nachystané příbory. Je to i o vhodně použitém typu sklenic podle druhu nápoje. Na Westwing jich je nepřeberné množství k výběru. Skvělé zpracování, kvalita, doprava zdarma a možnost vrácení nákupu do 100 dní vytváří vhodný prostor pro nákup originálních sklenic i pro vás.