Sklenice na vodu

Sklenice na vodu

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Sklenice na vodu Rádce Westwing

Rozmanitost tvarů a typů sklenic na vodu je neomezená. Vybrat si můžete od velkých korbelů typu "Oktoberfest" po jednoduché malé sklenice na vodu. Nejdůležitější však stále zůstává to, jak pohodlně se vám ze sklenice pije.

Voda znamená život a lidské tělo potřebuje průměrně 2 litry tekutin denně. Z toho důvodu byste měli každou chvíli vypít skleničku vody. Voda se dá vypít z lecčeho, avšak pít čerstvou vodu ze sklenice, která je krásná, je vždycky lepší.

Sklenice jsou více než jen nádoba na vodu

Sklenice je skvělá nádoba pro pitnou vodu nebo šťávu. Ale nejen to, sklenice jsou krásné například i ve skleněných vitrínách. Skvěle si tak můžete vyzdobit jídelnu, obývací pokoj či bar. S odrazy v zacházejícím slunci jim to bude obzvlášť slušet. Těžko uvěřit, že sklo je ve skutečnosti vyrobeno z roztaveného písku.

První zmínky o sklářském umění pocházejí z Byzantské říše. K dokonalosti bylo dovedeno až v Benátkách, kde se začal tavit písek tak, že se dal nafouknout do krásných tvarů.

Člověk by měl vědět z jakého zdroje vodu pije. Minerální voda z podzemních zdrojů dodává lidskému tělu cenné minerály a stopové prvky. Voda z vodovodu ale není pitná všude. Zejména v zahraničí byste měli být opatrní. Někde je lepší si vodu raději převařit.

Storprocentně jistí si můžete být tedy jedině tehdy, pijete-li vodu převařenou nebo balenou. V České republice je však téměř na všech místech voda pitná a bez bakterií. Nezapomeňte však tak jako tak vaše sklenice na vodu udržovat čisté.

Sklenice na vodu: Zaměřeno na skleničky na pití

Sklenice nemusí být používány jen na vodu. Skvěle se z nich pije i džus, sirup nebo vychlazený vinný střik. Přemýšleli jste někdy, proč se na pití používá převážně nádoba vyrobená ze skla a ne třeba z kovu nebo plastu? Existuje několik důvodů. Sklenice drží tvar i v případě, že do ní nalijete něco horkého.

Museli byste do ní nalít tekutinu horkou asi 1000 stupňů, aby se její tvar nějak deformoval, což se vám asi běžně nestane. Proto je možné ze sklenice pít nápoje jak teplé, tak studené. Kromě toho je sklo naprosto bez chuti a bez zápachu. Jediná nevýhoda je samozřejmě ta, že se sklenice při pádu na zem velmi snadno rozbije.

Jaké sklenice na vodu koupit?

Stejně jako si vybíráte design talířů či příborů, i sklenice by se neměly podceňovat. Nejlepší je, když tvoří s ostatním nádobím harmonický celek. Když máte všechny sklenice  stejné, může se stát, že si někdo tu svou splete s vaší a naopak. Pokud to zjistíte, rychle a nenápadně vyměňte sklenice zase tak, jak byly. Proto je dobré mít sklenice každou jinou, alespoň s malými rozdíly.

Sklenice na vodu se většinou prodávají individuálně po jedné nebo jako sada několika kousků. Někdy je součástí této sady i jiné nádobí jako například misky. Sklenice, které se prodávají v sadě několika kusů, jsou často levnější. Koupě takové sady je příhodná třeba ve chvíli, kdy máte rodinnou návštěvu či party a víte, že vám přijde hodně lidí. Kromě toho, že se sklenice prodávají běžně v obchodech, můžete je koupit i on-line. Vybrali jsme pro vás velmi speciální kousky.

Každý člověk potřebuje k životu vodu, a proto tu s námi budou sklenice už napořád.