Hledat

Sklenice na víno

Seřadit
92 Výrobků
Seřadit
* Tato cena odpovídá nejnižší ceně za posledních 30 dní před snížením ceny

Sklenice na víno: objevte designové sklenice na víno

Domácí pohoda to není jen krásně zařízený interiér, příjemná vůně a skvělá nálada, ale i příjemné chvilky s blízkými u dobré skleničky vína. Víno je vlastně lék. Přináší optimismus, novou energii do života, čistí krev a stmeluje kolektivy.

Nikdy si nepovykládáte více a upřímněji než po láhvi dobrého vína. A aby vám víno chutnalo ještě lépe je dobré si víno nalít do pěkného poháru na víno. Spousta z nich je k dostání na Westwing. 

Nakupujte originální sklenice na víno na Westwing

Obecně by sklenice měly být čisté bez částeček prachu a textilu, měly by se krásně lesknout, být na štíhlé nožce, protože se tak lépe drží a také o dostatečném objemu. Jedině tak si s nimi pěkně zakroužíte a znovu necháte rozvinout vůni.  

Bez správné sklenice na víno si prostě víno nevychutnáte. Spíš se budete neustále soustředit na to, abyste ho nevylili. Dále by číše na víno měly mát jemný okraj a určitě nesmí mít praskliny či uštípnutý kousek skla. Pro speciílní příležitosti máme také kříšťálové skleničky na víno.

Co se týká materiálů je na výběr čiré sklo i křišťál v mnoha barevných motivech a různých struktur. Tady už záleží na vkusu. Někdo chce čistý design hladkých těl sklenic, jiný miluje vybroušené vzory. 

Určitě volte typ poháru i na základě stylu vaší kuchyně, ve které budou vystaveny. Dále je také dobré si pořídit designové stojany na víno na kvalitní vína.

Jaký je rozdíl mezi sklenicí na bílé a sklenicí na červené víno?

Nevíte, jakou sklenici na víno zvolit? Pak se řiďte jednoduchou radou. Bílé víno se lije do sklenic s uzavřeným hrdlem. Je to proto, aby příliš rychle nevyprchaly všechny vůně. Objevte naše sklenice na bílé víno a můžete se být jistí, že máte tu pravou.

U červeného vína to bývá sklenice s baculatějším tvarem. Má většinou velmi výrazné aroma a mohlo by být až nepříjemné neustále dýchat jeho silnou vůni. I zde pro vás máme sklenice na červené víno , díky kterým si červené víno užijete ještě více. 

Jak degustovat víno jako profesionál?

Chcete-li zazářit před přáteli nebo na prvním rande? Pak degustujte víno jako byste tomu rozuměli. Naučte se jednoduché tipy, jak na to, a i doma si můžete připadat jako ve vinném sklepě.

 • Před prvním douškem určitě nejezte nic výrazného, změnilo by to vaši chuť a objektivitu.
 • Degustace sestává z kombinace zrakového vjemu, vůně a nakonec chuti. 
 • Prvně tedy zkoumejte jeho barvu. Čím žlutější je bílé víno, tím je zralejší. U červeného vína zase platí čím tmavší a výraznější rudá, tím starší ročník. 
 • Přiložte sklenici na víno k nosu a dejte na první dojem. Co cítíte? Pokud si nejste jisti, zakružte sklenicí a pokus opakujte. Většinou se jedná o květinové, citrusové či kořeněné vůně.
 • Nyní můžete ochutnat a potvrdit si svou domněnku o vůni. Skutečně jste cítili ovoce? Chutná tak? Pak jste to zvládli. Co se týká chuti vína, vždy by měla být vyvážená. Ani moc sladká, ani kyselá. Vyvážená chuť představuje kvalitu vína.
 • Až si budete chtít doma udělat degustační večer, připravte si otvírák na víno, dekantér na víno a dostatek čistých sklenic na víno a vína volte podle pravidla bílé před červeným, mladé před starým, suché před sladkým. A pak už se do toho můžete pustit a trénovat. Pro neutralizace chuti použijte čistou vodu nebo kousek bílého chleba. 
 • Vychutnejte si víno v pohodlí domova nemusíte chodit do vyhlášených vináren, abyste si užili večer. Z krásných sklenic v příjemné společnosti bude chutnat ještě víc. Pokud se rozhodnete degustovat víno, je lepší sklenice na víno pořádně umýt, vyleštit a připravit dostatečný počet. 

  Chutě se nesmí mísit. Poháry na víno vybírejte dle druhu vína. Na bílé sklenice ve tvaru tulipánu, červené pak nalévejte do baněk. 

  Sklenice by měly zapadat do celkového konceptu bydlení a nazdobeného stolu. Westwing má plno originálních sklenic na víno mnoha tvarů, barev a povrchových úprav. Takže každý si najde tu svou sadu, kterou pak bude používat. Dopřejte si i vy krásné sklenice na víno a vychutnejte si každý doušek!