Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
dárky pro miminko

Konec pololetí nebo školního roku s sebou nese dilema. Jaký dárek koupit dětem za vysvědčení? Připravili jsme pro vás šestnáct skvělých tipů na dárky pro prvňáky, deváťáky i středoškoláky.

Jaký dárek za vysvědčení

Lámete si hlavu nad tím, jaký dárek dát dítěti za vysvědčení? Podle psychologů není vhodné dávat dětem příliš drahé dárky nebo peníze. Na druhou stranu je ale potřeba ocenit jejich snahu a oslavit konec roku.

Užijte si čas s dětmi a vezměte je na oslavu do cukrárny, do zoo, do kina nebo na výlet. Dítěti pak vyberte drobný dárek, který udělá radost. Drahé dárky mohou negativně ovlivňovat zodpovědnost za výsledky.

Velmi důležitá je i správná reakce v případě špatných známek. Vysvědčení je ohodnocení celoroční práce, horší prospěch tak pravděpodobně není velké překvapení. S dítětem si promluvte, snažte se společně najít řešení a cestu ke zlepšení v dalším školním roce. Jistě má lepší výsledky alespoň v některém z předmětů a pochvalu si zaslouží.

16 originálních tipů na dárek za vysvědčení 

Připravili jsme pro vás tipy na dárky za vysvědčení pro malé prvňáčky i pro středoškoláky. Vyberte si ten nejvhodnější pro vašeho školáka.

Dárek za první vysvědčení 

První vysvědčení je důležitý okamžik pro každého školáka. Připravte pro svého prvňáčka malou oslavu a ukažte mu, že snahu ve škole oceňujete drobným dárkem.

1. Hodinky

Když děti začnou chodit do školy, cítí, že již patří mezi dospělé. A k dospělosti patří pěkné hodinky. Můžete vybrat i hodinky s GPS, jsou dražší, ale vám přidají na klidu.

2. Hračka

Přišly prázdniny a je čas na odpočinek. Po dlouhém školním roce kupte dítěti drobnou hračku, po které touží. Nebo třeba vybavení na venkovní hru na léto? 

3. Domácí mazlíček

Takový dárek je vhodný pouze v případě, že dítě o mazlíčka stojí, pořádně jste si o jeho pořízení promluvili a počítá také se zodpovědností, kterou za zvíře ponese.

4. LEGO

Oblíbená stavebnice je jedním z nejvíc oceňovaných dárku mezi kluky i holkami. Děti si u něj užijí zábavu a zároveň rozvíjí svou představivost a kreativitu. Za vysvědčení vyberte některou z menších sestav.

Dárek za vysvědčení pro žáky na základní škole

Čím jsou děti starší, tím složitější je pro ně vybírat dárky. Připravili jsme pro vás tipy na ty nejuniverzálnější, které přizpůsobíte věku i povaze dítěte.

5. Knížka

Knížka je vhodný dárek pro děti jakéhokoliv věku. Jděte do knihkupectví společně a nechte je, ať si vyberou knížku podle vlastních představ nebo kupte pokračování oblíbené série.

6. Sportovní vybavení

Na léto se hodí nové sportovní vybavení. Mohou to být brusle, skateboard nebo třeba sportovní boty. Zvažte, co vaše děti potřebují a ocení.

7. Zábava domů

Především pokud máte dětí více, je dobrý nápad koupit něco společného. Stolní hru, trampolínu nebo třeba nové vybavení na zahradu? Vyberte dárek, díky kterému si užijete čas jako rodina.

8. Kreativní dárky

Máte doma malého tvořila nebo hudebního nadšence? Podpořte jeho kreativitu novými výtvarnými pomůckami nebo příslušenstvím k hudebnímu nástroji.

Dárek za vysvědčení pro deváťáky

Stejně jako první, i ten poslední rok na základní škole je pro děti velmi důležitý. Musí se rozloučit se svými dlouholetými spolužáky a čeká je nová výzva.

9. Mobilní telefon

Mobilní telefon je dražší dárek, pokud ho ale dítě tak jako tak potřebuje, můžete ho za vysvědčení nechat vybrat takový, po kterém touží. Samozřejmě v cenovém limitu, ve kterém nákup plánujete.

10. Rámečky na fotografie

Aby měli děti krásné vzpomínky na základní školu vždy při sobě, pořiďte jim pěkné rámečky na zdi do dětského pokoje. Společně pak nechte vytisknout ty fotky, které budou chtít děti zarámovat.

11. Nový outfit

Touží váš puberťák po novém kousku oblečení, ve kterém si užije poslední den ve škole nebo naopak ten první na střední? Vydejte se společně na nákupy a nechte děti, ať si vyberou, co se jim líbí.

12. Jednorázový fotoaparát

Poslední léto před střední školou si děti budou chtít užít naplno. Pořiďte jim jednorázový fotoaparát na klasický film, kterým zvěční ty nejdůležitější momenty.

Dárek za vysvědčení pro středoškoláky 

13. Společný zkrášlovací den

Vymýšlíte dárek za vysvědčení pro mladou slečnu? Užijte si společný den u kadeřnice a vizážistky. Kosmetické ošetření ocení pleť obou z vás a na léto si můžete nechat udělat nový sestřih.

14. Finanční příspěvek

Samotné peníze nejsou ideálním dárkem za vysvědčení z důvodů, které jsme vysvětlili na začátku článku. Příspěvek se ale hodí v případě, že dítě dlouho na něco šetří a chybí mu posledních pár korun.

15. Drobný šperk

Větší děti ocení i „dospělácké“ dárky. Skvělý nápad jsou menší stříbrné šperky nebo třeba náramkové hodinky.

16. Nový pokojíček

Váš středoškolák už možná vyrostl ze svého dětského pokoje, který by potřeboval trochu osvěžit. Nemusíte se hned pouštět do velké rekonstrukce, ale vymyslete společně, jaká úprava by mu udělala největší radost. Postel, kterou lze využít jako gauč? Pohodlné křeslo? Nebo jen nová barva na zdi?

TIP! Jak zařídit dětský pokoj podle Feng Shui

Dárky pro žáky na konec školního roku

Je zvykem, že děti nosí na konci školního roku květinu nebo jinou drobnost pro učitelky. Jako třídní ale možná chcete dát svým žákům naopak dárek vy? Připravili jsme několik tipů na dárky, které je jistě potěší. Můžete na ně nechat natisknout nebo vygravírovat například školní rok, třídu nebo jejich jména.

  • Klíčenky 
  • Propisky
  • Koláž z třídních fotek
  • Ručně psaný vzkaz
  • Domácí cukroví

Přání za vysvědčení

Žákům můžete také předat spolu s vysvědčením diplom nebo přání. Kupte barevné čtvrtky, přehněte je a ozdobte. Můžete použít samolepky, ozdobnou děrovačku, sušené květiny, stužky… 

Do každého přáníčka pak napište osobní vzkaz, moudro, nebo třeba krátkou básničku, která pasuje ke jménu dítěte.

Shrnutí: Jak vybrat ten správný dárek

Za dárek k vysvědčení není potřeba utrácet tisíce korun. Vyberte drobnost, která vaše dítě potěší. Můžete se zamyslet i nad větším dárkem, který máte ale stejně v plánu kupovat. Za dobré vysvědčení pak bude mít důležitější slovo při jeho výběru. Věnujte dětem především společně strávený čas, uspořádejte oslavu nebo zajděte alespoň na společnou zmrzlinu.Další inspiraci najdete i v našem článku 21 originálních tipů na dárek pro děti.

Zaregistrujte se zdarma na serveru Westwing a už nikdy vám neutečou další tipy ani exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.

Mohlo by se vám také líbit: