Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Dárek pro učitelku

Tisíc bonboniér, a ještě větší množství kytiček. Právě to si každoročně odnášejí paní učitelky na konci školního roku. Co však pomoci vymyslet dětem pro jejich milované paní učitelky trošku originálnější dárečky? Přinášíme vám hned několik tipů, které paní učitelkám udělají velkou radost. Vsadit můžete na kosmetické sady a různé dárkové balíčky nebo můžete být ještě více originální. Poradíme vám, jak na to.

Postup při výběru dárku pro učitelku

Výběr dárku pro učitelku může být výzvou, ale existuje několik kroků, které vám mohou pomoci vybrat vhodný a oceněný dar. Zde je několik tipů:

 1. Zvažte její zájmy: Přemýšlejte o tom, jaké jsou její záliby a zájmy mimo školu. Možná má ráda četbu, cestování, vaření nebo umění. Vybírejte dárek, který bude korespondovat s jejími zálibami a ukáže, že jste se o ni opravdu zajímali.
 2. Uvažujte o její práci: Zkuste si představit, jakou roli hraje učitelka ve škole a co by jí mohlo pomoci nebo potěšit v této roli. Například můžete zvážit nějaké kancelářské vybavení, organizátory, dekorace do třídy nebo inspirativní knihy o pedagogice.
 3. Osobní dotek: Přidání osobního doteku může dárek ještě vylepšit. Můžete zvážit personalizovaný dárek, jako je například přání s jejím jménem, fotografií nebo speciálně vytvořeným designem.
 4. Spolupráce s ostatními studenty: Pokud se jedná o dárek od celé třídy, je vhodné se poradit s ostatními studenty a společně se dohodnout na dárku. Můžete například zorganizovat sbírku peněz a zakoupit něco většího nebo společně vytvořit něco originálního.
 5. Vyhněte se klišé: Pokud možno se vyhněte klišé dárkům, jako jsou přívěsky na klíče “Nejlepší učitelka na světě” nebo tělové mléko. Snažte se být kreativní a přemýšlet o dárku, který je jedinečný a osobní.
 6. Důraz na ocenění: Při výběru dárku pro učitelku je dobré zaměřit se na její ocenění a úsilí, které věnuje své práci. Ukažte jí, že si vážíte toho, co dělá, a že si jste vědomi vlivu, který má na životy studentů.

Pamatujte, že nejde tolik o hodnotu dárku, jako o myšlenku a péči, kterou do něj vložíte. Snažte se vybrat dárek, který bude osobní, přemýšlený a vyjadřuje vaši vděčnost a uznání vůči učitelce.

Jak vybrat dárek pro učitelku na konci roku

Možná vám váš učitel nedávno přednášel o autorovi, který právě vydal novou knihu, nebo jste si přečetli příběh, který vám připomněl něco, o čem váš učitel mluvil ve třídě. Právě knihy mohou být skvělými dárky pro učitele, protože existuje spousta možností, jak je učinit osobním dárkem. A kniha jako dárek na konci školního roku udělá jistě velkou radost.

Každému učiteli se bude jistě hodit učitelská sada na přežití neboli krabička poslední záchrany. Co zakomponovat do takové sady? Vaší kreativitě se meze nekladou. Zamyslete se, co má paní učitelka ráda. Můžete to pojmout seriózně, vtipně nebo užitečně. Možností, co do takové balíčku zařadit je hodně. Zvolit můžete následující: prášky na bolest hlavy, bonbony pro svěží dech, čokoláda na nervy, tužky, zápisníčky, magnety, fixy, křídy, špendlíky, špunty do uší, leukoplast na případná zranění, malý panák alkoholu atd.

Předejte paní učitelce vysvědčení. Zkuste navrhnout design opravdového vysvědčení, vyplňte jméno a ostatní údaje. A dále doplňte, jak si paní učitelka vede v jednotlivých činnostech souvisejícími s učitelováním. Paní učitelka bude určitě moc ráda, když dostane samé jedničky. A z jakých předmětu ji oznámkovat? Třeba vypravování, vysvětlování, známkování, krasopis, kreslení, vtipkování atp.

Dárek pro učitelku k narozeninám

Dárková karta jistě potěší úplně každého. Stačí vědět alespoň trošku, co má obdarovaný rád a máte jistotu, že uděláte radost. Popřemýšlejte o zajímavých kavárnách, restauracích. Darovat můžete i lístky do kina. Maličkostí, kterou můžete paní učitelce darovat je i sada zvýrazňovačů nebo různých barevných per. Věřte, že tohle jistě využije. Pokud bude paní učitelku nebo také pana učitele obdarovávat trošku starší žák, skvělým darem může být i láhev kvalitního vína doplněna o sadu sklenic.

Dárek pro učitelku podle oboru

Samozřejmě, že můžete probudit svoji kreativitu a propojit dárek s tím, co konkrétně vaše učitelka vyučuje. Chcete-li získat sentimentálnější nápad na dárek pro učitele, nechte své dítě vytvořit kresbu nebo napsat poděkování a poté je zarámovat. Ať už jsou vaše dárky pro učitele malé nebo velké známky uznání, určitě je zahřejí u srdce. 

Dárek pro učitelku matematiky

Pokud je vaše pekařské umění na vysoké úrovni, můžete jej zužitkovat. Dort v podobě kalkulačky určitě vykouzlí úsměv na tváři obdarovanému, ale i spolužákům.

Dárek pro učitelku angličtiny

A co by to bylo za den, kdyby nezačal šálkem výborné kávy nebo čaje. Paní učitelka angličtiny určitě ocení, pokud si dáte práci s výběrem nápaditého hrnečku s anglickým nápisem. Zvolit můžete třeba motivační citát. V podobném duchu můžete vybrat i termohrníček.

Má vaše dítě paní učitelku moc rádo a neustále o ní básní? Je pro něj opravdovým vzorem? Navrhněte mu, ať jí napíše dopis. A co paní učitelku angličtiny potěší nejvíce? No, pokud bude napsaný v angličtině! Proč ji má rádo, co se mu na ní líbí, proč ho její výuka baví? Když dopis doplní pěkným obrázkem, paní učitelku to určitě dojme. Dopis vložte do pěkné obálky a krásný dárek je na světě.

DIY: Jak vyrobit originální dárek pro učitelku

Chcete vy nebo vaše děti vyrobit něco vlastnoručně? A znáte ananasový pugét? Že ne? Vypadá skvěle a příprava je tak jednoduchá. Stačí ananas a pár krásných květů, které uznáte za vhodné. Tyto květinky zakomponujete do listů ananasu. Výroba vám nezabere příliš dlouhou dobu a efekt je skvělý. Nebo dejte na klasiku a vyrobte ji pugét jakýkoliv květin.

Patero zásad pro správný výběr dárku pro učitelku

 1. Nejprve se zkuste hromadně se spolužáky zamyslet, co by udělalo vašemu učiteli nebo učitelce radost a zkuste vymyslet kolektivní dárek.
 2. Pokud se neshodnete na společném dárku, zamyslete se, jaký předmět vaše učitelka učí, co jí baví atd. Pro učitele zeměpisu může být například skvělým dárkem stírací mapa.
 3. Pokud je pro vás paní učitelka nebo pan učitel tak nečitelný, že se cítíte ve výběru dárku ztraceně, volte dárkové karty nebo poukazy například na masáže. Pro učitelku francouzštiny může být tematickým dárkem poukaz na degustační menu do restaurace s francouzskou kuchyní.
 4. Všímáte si, že je vaše učitelka stále hezky upravená a že si jistě potrpí na kvalitní kosmetiku? Krásných kosmetických dárkových sad je nespočet, tak stačí jen vybrat.
 5. Pamatujte na to, že nejkrásnějším dárkem jsou společné vzpomínky. Máte nějakou takovou společně s celou třídou. Například společný výlet? Vyrobte koláž a doplňte ji popisky. Paní učitelku takový dárek jistě dojme.

Zaregistrujte se na Westwing a čerpejte inspiraci na další dárky pro své blízké. Díky bezplatné registraci budete mít spoustu tipů na dárky, ale i mnoho rad k dekorování vašeho domova. Přečtěte si také náš další článek na téma 22 originálních tipů na dárky ke dni matek od srdce.

Zajímají vás další podobné články z této kategorie, doporučujeme si přečíst tyto velmi užitečné články pro perfektní výběr dárků pro ni: