Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Dárek pro babičku

Dárky pro rodinu, především tu vzdálenější bývají oříšek. Co darovat babičce k narozeninám nebo Vánocům a čím jí skutečně uděláte radost? Přinášíme 12 originálních tipů, které vám pomohou vybrat perfektní dárek pro babičku.

Krok za krokem: Jak vybrat vhodný dárek pro babičku  

Blíží se událost, na kterou potřebujete pro svou babičku dárek a nemáte tušení, co jí udělá radost? Naše nejdůležitější rada zní: Mělo by to být něco od srdce.  

Zamyslete se nad tím, co vaše babička ráda dělá, co jí chutná, nebo o čem vždy s láskou mluví. Snažte se také číst mezi řádky. Babičky nemají ve zvyku stěžovat si, co za svůj život nestihly. Jsou šťastné, když vidí šťastné své děti a vnoučata a na sebe pak často zapomínají.  

Ať už vybíráte dárek pro dědečka, babičku nebo rodiče, nejdůležitější jsou společně strávené chvíle. Proto nezapomeňte uspořádat pěknou oslavu. Jako dárek se hodí i různé stolní hry, na které za nimi budete pravidelně jezdit. 

Dárek pro budoucí babičku 

Chcete nastávající babičce originálně oznámit, že čekáte přírůstek do rodiny? Dejte jí takový dárek, který jí prozradí její novou roli. Budoucí babičce můžete dát například: 

 • Fotku z ultrazvuku v pěkném rámečku 
 • Dětské body, lahvičku nebo dudlík 
 • Knížku pohádek se vzkazem 
 • Fiktivní dopis od miminka 
 • Hrneček s nápisem 

Dárek pro babičku k Vánocům 

Co dát babičce k Vánocům? Nesnažte se vymýšlet nic světoborného, jednoduše se zamyslete nad tím, co babičce vykouzlí úsměv na tváři. Vánoční svátky jsou především o společně stráveném čase, dárky jsou jen třešnička na dortu.  

Na společném dárku se můžete domluvit i se zbytkem rodiny. Radost udělají ručně vyrobené dárky, do kterých investujete svůj čas nebo poukaz na společnou aktivitu či víkend. 

12 tipů na dárek pro babičku k narozeninám 

 1. Dárek pro kuchařku: Je vaše babička vášnivá kuchařka? Přestože máte nejraději její klasiky, určitě se ráda přiučí něco nového. Dejte jí novou kuchařku nebo jí zaplaťte kurz vaření. 
 1. Dárek pro cestovatelku: Touží vaše babička po poznávání nových míst? Naplánujte jí víkendový výlet nebo ho vyberte u cestovní kanceláře. 
 1. Dárek pro babičku parádnici: Ráda se vaše babička pěkně obléká? Vezměte ji na nákupy a vyberte společně něco nového na sebe. 
 1. Dárek do bytu: Má vaše babička doma stejné vybavení, které pamatujete už od dětství? Pořiďte jí něco nového nebo jí dejte poukázku, ať si sama vybere. 
 1. Dárek pro vášnivou čtenářku: Knížky jsou jednou z největších radostí vaší babičky? Pořiďte jí pohodlné křeslo s dekou, na kterém si může nerušeně číst. 
 1. Kulturní dárek pro babičku: Miluje vaše babička chodit do společnosti? Dejte jí lístky na ples, do divadla, nebo rovnou abonentku. 
 1. Šperk jako dárek pro babičku: Pěkný šperk udělá radost každé ženě, na věku nezáleží. Pro babičku pořiďte pěknou brož, se kterou se může chlubit ve společnosti. 
 1. Dárek pro aktivní babičku: Chodí vaše babička ráda na procházky? Pak se jí možná budou hodit trekové hole, nové boty nebo dalekohled. 
 1. Zkrášlující dárek pro babičku: Unavená pleť vaší babičky si jistě zaslouží pořádné rozmazlování. Vybavte jí kvalitní kosmetikou nebo o ní nechte pečovat v salonu krásy. 
 1. Společný čas jako dárek pro babičku: Naplánujte společný den nebo víkend a užijte si drahocenné chvíle s babičkou. 
 1. Osobní dárek pro babičku: Dejte babičce jedinečný dárek plný rodinných fotek a vzkazů. Může to být koláž, fotoalbum nebo třeba vlastní rodinná kronika.  
 1. Pomoc v domácnosti pro babičku: Zjednodušte babičce starost o domácnost. Můžete jí zaplatit úklidovou službu nebo jí darovat moderní přístroj na úklid.

Dárek pro babičku k 70. narozeninám 

Je vaše babička stále čiperná? Pak jí jistě udělají radost nové zážitky! Pošťouchněte jí, aby se naučila něco nového, například na kurzu vaření, nebo jí pošlete na příjemný výlet po Česku i do zahraničí. 

TIP! Kam na výlet do přírody: 25 tipů na nejkrásnější místa

Dárek pro babičku k 80. narozeninám 

Ukažte vaší babičce, že ještě rozhodně není stará a nechte ji strávit den jako modelka. Zařiďte rozmazlování v kosmetickém salonu, vyberte společně pěkné oblečení a nakonec nechte udělat profesionální fotky na památku. 

Dárek pro babičku k 90. narozeninám 

Své babičce uděláte ve vyšším věku radost především společně stráveným časem. Naplánujte společnou oslavu a vezměte ji do pěkné restaurace. Pokud to dovoluje její zdravotní stav, jistě jí potěšíte společně stráveným víkendem. Domluvte se i s ostatními ženami v rodině a udělejte si dámskou jízdu ve wellness. 

DIY inspirace: Jak vyrobit kreativní dárky pro babičku 

Chcete pro babičku něco opravdu osobního a jedinečného? Vyrobte vlastní dárek! Na výrobu můžete použít fotky nebo se jen inspirovat vzpomínkou či společným zážitkem.  

Co vyrobit babičce k narozeninám? 

 • Notýsek s osobními vzkazy 
 • Kalendář s fotkami členů rodiny 
 • Album nebo koláž z rodinných fotek 
 • Plátno s otiskem ruky každého z rodiny 
 • Vlastní obrázek vyjadřující společnou vzpomínku 
 • Prázdný sešit s nápisem „Recepty nejlepší kuchařky“ 

Patero pravidel pro správný výběr dárku pro babičku 

 • Zamyslete se nad jejími zálibami a koníčky. 
 • Nevěřte jí, když řekne, že nic nechce a nepotřebuje. 
 • Nezapomínejte, že není jen vaše babička, ale také žena. 
 • Větší radost, než něčím drahým uděláte osobním dárkem. 
 • Nezapomeňte naplánovat rodinnou oslavu, na které dárek předáte. 

Pomohly vám naše dnešní tipy na výběr dárku pro babičku? Využijte bezplatné registrace na serveru Westwing a už nikdy vám neutečou naše tipy ani exkluzivní nabídky. 

Zajímají vás další podobné články z této kategorie, doporučujeme si přečíst tyto velmi užitečné články pro perfektní výběr dárků pro ni: