Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Luxusní zahrada

Luxusní zahrada je perfektní místo, kde trávit čas nejen v létě. Velikost a dispozice vám při správném vybavení dovolí prostor využít k zábavě i v chladnějším období. Užijte si klid u bazénu i pohled na padající vločky z vlastní sauny. 

Co charakterizuje luxusní zahrady 

Luxusní zahrada znamená pro každého z nás něco jiného. Pro někoho je to moderní minimalistické zařízení, pro jiného jezírko a ozdobné sošky. Luxusní zahrada se ale skoro vždy chlubí větší plochou. I malá zahrada může být samozřejmě velmi efektní, čeká vás ale mnoho kompromisů. 

Vybavte svou zahradu kvalitním nábytkem a nechte si pomoci s dokonalým návrhem jejího designu. Měla byste zde najít, jak krásné perfektně udržované rostliny, tak vše, co potřebujete pro pohodlné trávení volného času.  

Co nesmí chybět na luxusní zahradě 

Co by podle nás nemělo chybět na zahradě snů? 

 • Velký zahradní bazén, ve kterém můžete trávit horké letní dny nebo si jen zaplavat ráno před prací pro příjemné probuzení.  
 • Zahradní domek dnes rozhodně nemusí sloužit jen jako skladiště nepotřebných věcí. Moderní typy zastoupí i plnohodnotný víkendový domek. 
 • Zahradní altán patří na každou zahradu. Ochrání vás před ostrým sluncem i před letní přeháňkou. Vy tak už nikdy nebudete muset rušit žádnou oslavu. 
 • Vířivka, alespoň ta skutečně kvalitní, dokáže perfektně promasírovat unavené svaly z dlouhého sezení u pracovního stolu i po sportovním výkonu. Možnost užít si chladný večer ve dvou ve vířivce se sklenkou sektu v ruce je jen třešnička na dortu. 
 • Sauna je další ze způsobů, jak si užívat luxusní zahradu po celý rok. Saunování je navíc jeden z nejlepších způsobů relaxace a posilování imunity. 
 • Relaxační zóna vybavená pohodlným lehátkem nebo stylovou houpací sítí či zavěšeným křeslem. 

Tip: O luxusní zahradu je třeba se pravidelně starat, aby byla stále krásná. 

Jak navrhnout luxusní zahradu: Krok za krokem 

V první řadě si rozmyslete, k čemu chcete zahradu využívat. Na velké zahradě nebudete muset dělat tolik kompromisů. Problém může nastat naopak v tom, že si nebudete vědět rady s množstvím místa a budete se ho snažit vyplnit něčím, co vám nebude dělat radost.  

Proto je dobré vzít si na pomoc profesionála, který pomůže s návrhem velké zahrady. Zahradní architekt pomůže s konceptem, který bude odrážet vaše přání a zároveň může přinést nový pohled a navrhnout praktické vychytávky. Služby profesionála ve finále často pomohou ušetřit čas, nervy i peníze. 

Jak vybrat luxusní zahradní nábytek 

Při výběru nábytku na luxusní zahradu buďte obezřetní. Pravděpodobně do něj investujete více peněz, dejte si pozor, ať je nábytek skutečně kvalitní z pohledu materiálu i provedení. 

Venkovní nábytek by měl být vždy především voděodolný, bytelný a na dlouhé roky používání. Polstrování pravidelně uklízejte na suché místo. Kompletní nábytek nenechávejte venku v období, kdy ho delší dobu nepoužíváte. Přesuňte ho do zahradního domku nebo alespoň zakryjte. 

Dekorace do luxusní zahrady 

Dekorace jsou to, čím dosáhnete jedinečnosti každého interiéru i exteriéru. Vybírejte takové, které ladí k vaší osobnosti a stylu. Pocit luxusu vaší zahradě dodají dekorativní polštářky, venkovní koberce i světelné řetězy a lucerny. 

Zařiďte svou luxusní zahradu tak, abyste ji ráda využívala. Rozhodně se vyhněte plastovým ubrusům i nádobí. Vaší volbou by mělo být klasické prostírání, porcelán i sklo. Nezapomeňte ani na drobnosti, jako je chladič na láhev sektu nebo skleničky na letní drinky na příští zahradní párty s přáteli. 

Osvětlení do luxusní zahrady 

Osvětlení je poslední tečkou při zařizování luxusní zahrady. Doladí perfektní atmosféru a poslouží i jako designový prvek. Typ zvolte podle umístění i stylu, ve které zahradu vybavujete. 

 • Venkovní závěsná svítidla se hodí do altánu. V módě jsou ratanová stínidla i lampiony. 
 • Solární osvětlení využijete po celé zahradě, perfektně se hodí především na osvícení cestiček. 
 • Venkovní nástěnná svítidla pořiďte na terasu. Můžete je doplnit solární nebo LED lampou. 
 • Světelné řetězy, lampičky a další menší svítidla nasvítí konkrétní místo a doladí atmosféru. 

Inspirace pro luxusní zahradu 

Připravili jsme pro vás pět různých způsobů, kterými se můžete inspirovat při vybavování vaší luxusní zahrady. Ať už je vaší představou o perfektně stráveném čase relax u bazénu nebo tvoření nových receptů, máme něco pro vás. 

Luxusní zahrada s bazénem 

Bazén na zahradu jednoduše patří. A v případě, že máte k dispozici luxus rozsáhlého prostoru, není o čem přemýšlet. Velký bazén bude vypadat skvěle a využije ho opravdu celá rodina. Jak k odpočinku na nafukovacím lehátku, tak k udržování kondice plaváním. 

Skvěle se hodí bazény v ostrých geometrických tvarech s terasou z moderního betonu nebo dřeva nebo naopak přírodní bazény, díky kterým budete mít vlastní zahradní jezírko. Na svažitém pozemku nebo terase v patře zvolte takzvaný nekonečný bazén. 

Luxusní zimní zahrada 

Proč si luxus zahrady užívat jen v létě, když v dnešní době existují způsoby, jak trávit čas blízko přírody i v chladných měsících? Přistavte k domu celoroční zimní zahradu, kterou budete moci využívat jako jakoukoli jinou místnost ve vašem domě. 

Zimní zahrada může být oddělená stěnou, velmi esteticky ale působí přímé navázání na obývací pokoj nebo kuchyň. Interiéru dodá mnoho světla a při správném výběru rostlin zajistíte uklidňující atmosféru i zdravý vzduch. 

Luxusní zahrada s terasou  

Jak by měla vypadat terasa na luxusní zahradě? Rozhodně by měla být dostatečně prostorná a s příjemnou podlahou. Nejoblíbenější je dřevo, můžete ale volit i kámen nebo dlažbu.  

Extra komfort okolo posezení dodají venkovní koberce a nezapomeňte ani na dekorační polštářky a plédy. Ideální je mít terasu na dvou místech nebo opticky oddělenou odpočinkovou část a část s velkým jídelním stolem.  

Tip: Především nad stůl se hodí zahradní altán, u odpočinkové zóny si vystačíte se slunečníkem. 

Luxusní zahrada s venkovní kuchyní 

Pořiďte si na zahradu venkovní kuchyň a budete královnou každé letní párty. Zahradní altán s plně vybavenou kuchyní vám ušetří mnoho práce s přenášením jídla z domu. 

Náročnější jídla si můžete předpřipravit v hlavní kuchyni a venku jen dokončit. Součástí by bezesporu měl být profesionální gril a plně vybavený bar. Na servírování pořiďte klasické prostírání i porcelán. Chcete-li odolnější varianty, volte spíše dřevo než plast. 

Luxusní zahrada se saunou 

Proč pořizovat na zahradu saunu, když můžete kdykoliv zajít do wellness centra? V první řadě, posledních pár měsíců nám ukázalo že nic nemůžeme brát jako samozřejmost a náš domov je občas jediné místo, kde můžeme trávit čas a relaxovat. 

Do sauny doma budete pravděpodobně také chodit častěji, můžete si v ní udělat pěkný večer ve dvou nebo pozvat přátele. Její nastavení i případnou aromatickou vůni si pak určíte přesně podle sebe.

Patero zásad: Jak vybavit luxusní zahradu 

 1. Rozmyslete si, co na zahradě opravdu chcete mít a čím jen vyplňujete prostor. 

 2. Vybavte svou zahradu dostatečně pohodlně, stane se z ní druhý obývák.

 3. Zahradní architekt navrhne krásné záhonky a vybere správné rostliny. 

 4. Nechte si poradit od profesionála, který pomůže s rozvržením zón. 

 5. Nábytek musí být především voděodolný, trvanlivý a robustní. 

Pomohly vám naše dnešní tipy na zařízení luxusní zahrady? Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další články nejen ze světa bydlení ani naše exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.