Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Jaké dekorace na poličku

Otevřené poličky vypadají božsky v každém interiéru. Jenže se to s nimi musí umět. Když je vylepšíte podle našeho návodu, přestanou plnit úlohu odkládací plochy pro všechno, co se zrovna nehodí, a stanou se živým organismem, který bude klenotem vaší domácnosti. Vhodné dekorace na poličku pak můžete vybrat třeba v našem katalogu.

1. Slaďte barvy

Před tím, než začnete vybírat doplňky, pozorně si prohlédněte obálky knih, které budou poličce vévodit. Aby byl dojem z aranžmá ucelený, držte se jednotné barevné palety a nebuďte příliš „divocí“. Snažte se vybrat 3, maximálně 4 barvy, které v celé kompozici alespoň třikrát zopakujte.

2. Kombinujte materiály

Toužíte po poličce jako z redakce módního časopisu? Propojte materiály, které vzájemně dobře spolupracují a podporují se. Polička zaplněná dřevem a kamenem vnese do interiéru útulnost, nádech luxusu dodají pocitově studené a lesklé materiály, mezi kterými vévodí kov. Skleněné prvky, jež knihovnu provzdušní a prosvětlí, ladí s každým materiálem.

3. Přidejte třetí dimenzi

Okoukejte triky profesionálních dekoratérů a pohrajte si s úrovněmi, stohujte, prolněte objekty. Namísto toho, abyste dekorace na poličku seřadili vedle sebe, naaranžujte je na hromádku knih nebo na tác. Využijte rozličných rozměrů jednotlivých publikací a některé položte, jiné postavte. Tento krok dodá poličce vzdušnost a konzistentní look.

dekrorace co dát na poličku

4. Nebojte se velkých dekoračních předmětů

Vlastníte originální lucernu, úložné boxy nebo velké knižní zarážky? Šup s nimi na poličku! Experimentujte a nemějte strach do knihovny začlenit i věci, které se tam zdánlivě nehodí. Tak upoutáte na regál pozornost a rozbijete nudné rovné, opakující se linky.

5. Doplňte obrázky

Oživte poličku neobvyklými uměleckými díly nebo zarámovanými citáty. Můžete jimi skvěle vystihnout hlavní myšlenku knihy nebo váš pocit z ní. Krásně budou vypadat také vaše osobní fotky v černobílém provedení.

6. Nezapomeňte na maličkosti

Nyní nastal pravý čas na vaše oblíbené vonné svíčky, sošky a podobné drobnosti. Pohrajte si s prostorem a propojte jednotlivé kousky v ucelené dílo. Westwing tip: Do police nejdříve naskládejte velké dekorace, které v celkovém aranžmá umístěte více dozadu. Teprve poté je doplňte zvolenými maličkostmi.

7. Zabodujte s přírodními materiály

Nic neozdobí poličku lépe než živá květina. Pokud ji však zrovna nemáte po ruce, skvělou službu odvedou i velké listy stálezelených rostlin, mořský korál nebo neobvyklé kameny.

jak vybrat dekorace na poličku

8. Vytvořte originál

Milujete cestování? Využijte svůj koníček ve prospěch vašeho interiéru. Knihy o různých koutech světa poskládejte vedle sebe, přidejte starý fotoaparát a jízdenku, ke které máte citový vztah. Jste vášnivým malířem? Vedle knih o umění umístěte vázu se štětci a váš výtvor. Neobejde se váš život bez šálku dobrého čaje? Už asi tušíte…

Využijte bezplatné registrace na Westwing a nenechte si ujít další inspiraci ani naše exkluzivní nabídky.

Foto&Video: Westwing Home&Living