Profilová fotografie autorky Jany Grešákové

V tomto článku Vám blíže představíme blog Jana Grešáková, na kterém naleznete témata, která se zabývají zejména tvořením, inspirací a lifestylem. Autorka tohoto blogu Jana, která o sobě trefně říká, že šije, píše a žije, se s námi podělila o to, proč a kdy si založila svůj blog, dále nám prozradila v jaké fázi je rekonstrukce jejího domova a také co jí v poslední době udělalo největší radost. Užijete si tento příjemný rozhovor!

Jak bychom měli popsat Janu z blogu Jana Grešáková v jedné krátké větě:

Trochu zasněná, trochu rozlítaná žena, milující pryskyřníky, prosecco, vůni nových knih, nůžky v ruce a hromadu látek na stole.

Blog Jana Grešáková je hlavně o:

O malých radostech ze života, o šití a všem, co mě naplňuje.

Aspoň jednu radost denně.

Tímto mottem se řídí autorka blogu.

Vybrané fotky z blogu

Rozhovor s Janou, autorkou blogu Jana Grešáková

Co Vás vedlo k založení blogu a kdy to bylo?

Měla jsem doma třímesíční miminko a potřebovala jsem se realizovat. Vznikl blog, původně jako takový deníkový zaznam, začala jsem šít, později přibyl eshop. Ale blog je dodnes moje srdeční záležitost, osobní chráněný prostor. Mému miminku bylo před chvílí 11 let, blog slaví narozeniny za 14 dní.

Jaký je Váš oblíbený styl v interiérovém designu a proč?

Nemám úplně jeden oblíbený styl, ráda kombinuji kousky s příběhem s funkčními věcmi. Oblíbila jsem si český nábytek a porcelán z konce padesátých let, tzv. Brusel. Jednu dobu jsem sbírala bruselské kafáče, myslím, že jich mám doma minimálně sto.

O čem na svém blogu nejčastěji píšete?

O životě. O svých myšlenkách, o tom, co mi dělá radost, co se mi povedlo, jak upravuji svůj byt a o šití.

V jaké fázi je rekonstrukce Vašeho bytu/domu a plánujete také nakoupit nějaký nábytek nebo doplňky?

Já doufám, že už ve finální. Rozšiřovala jsem byt o sousední prostory, kde jsem měla původně ateliér. Momentálně mě čeká už jen hromada úklidu. Ráda bych časem koupila novou sedačku, ale přednost mají například nové lustry.

Co Vám v poslední době udělalo největší radost?

To je moje oblíbené téma na blogu. Radostí prožíváme hodně, jen v dnešní uspěchané době to moc nevnímáme. Třeba dnes mi udělaly radost šaty od kamarádky, které jsem si mohla vzít do práce bez silonek protože bylo teplo.

Máte nějaké tipy začínajícím blogerům?

Buďte sví. Pište to, co byste sami chtěli číst a hlavně to dělejte tak, aby vás to těšilo.